Aktuality - archiv 7.7.2010

Kubík po stopách Horvátha do ADO Den Haag

František Kubík: „Na prvom tréningu som pozeral ako puk. V hľadisku bolo asi 3000 ľudí“

Stále iba dvadsaťjedenročný krídelník František Kubík odchádza na ročné hosťovanie do prvoligového holandského tímu ADO Den Haag. Nádejný ofenzívny hráč sa vydal po stopách Csabu Horvátha, ktorý v rovnakom tíme strávil uplynulé dva roky a odohral približne päťdesiat ligových stretnutí v Eredivisie. Po turnaji Breukelen Cup boli viacerí mladí Trenčania pod drobnohľadom zahraničných klubov. Kubík následne zamieril na skúšku do ADO, počas ktorej svojho nového zamestnávateľa presvedčil.

Odchovanec prievidzského futbalu už počas testov zažil pre futbalistu pôsobiaceho v domácich súťažiach veci nevídané. „Na prvom tréningu som pozeral ako puk. V hľadisku bolo asi 3000 ľudí, ktorí zahádzali ihrisko konfetami a na privítanie odpálili aj pyrotechniku. Dlhé minúty tlieskali a spievali chorále,“ povedal stále unesený mladý zakončovateľ.

Už pred skúškou pýtal o radu toho najpovolanejšieho – Csabu Horvátha. „Zaujímal som sa najmä na kolektív. Taktiež o to, či mám robiť niečo inak, než som bol zvyknutý na Slovensku. Odpoveď bola jasná. Mám byť sám sebou. Futbal viem hrať a Csaba skonštatoval, že podľa neho nebudem mať problémy. Je to pre mňa výzva. Cítim veľkú šancu.“

Kubík hrával v Trenčíne na hrote alebo kraji záložnej formácie. Hoci patril medzi opory mužstva, ani jeden z postov mu nebol šitý na mieru. „V Holandsku hrajú často v rozostavení 4-3-3 a práve to mi vyhovuje. Ľavá strane je dosť otvorená. Viem prebrať loptu do behu, čo je moja výhoda. Verím, že to zužitkujem,“ verí mladý futbalista a na záver dodáva: „Za Trenčínom mi bude ľúto a určite budem dlho spomínať v dobrom. Dostal som šancu hrávať v klube, ktorý išiel na postup. Bol som v kvalitnom tíme. Za rok a pol mi pomohol až do Holandska a to je veľké pozitívum. Uvidíme ako to celé dopadne. Možno o rok budem naspäť.“ My veríme, že rýchlonohý krídelník ukáže v kvalitnejšej súťaži naplno svoje prednosti.

Autor: mg
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 11. kolo, 24.10.2020
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
1:1 Žilina
Fortuna liga, 10. kolo, 17.10.2020
AS Trenčín - FK Pohronie
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 19.10.2020

Križan | Musíme sa z toho vykopať sami

Štyri zápasy v rade bez plného bodové zisku a len jediné víťazstvo po desiatom kole nás radia do...

Fotogalérie 18.10.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Pohroniu

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:1).

ASTV 18.10.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 10. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 18.10.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Pohroniu

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:1).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak