Aktuality - archiv 7.7.2010

Kubík po stopách Horvátha do ADO Den Haag

František Kubík: „Na prvom tréningu som pozeral ako puk. V hľadisku bolo asi 3000 ľudí“

Stále iba dvadsaťjedenročný krídelník František Kubík odchádza na ročné hosťovanie do prvoligového holandského tímu ADO Den Haag. Nádejný ofenzívny hráč sa vydal po stopách Csabu Horvátha, ktorý v rovnakom tíme strávil uplynulé dva roky a odohral približne päťdesiat ligových stretnutí v Eredivisie. Po turnaji Breukelen Cup boli viacerí mladí Trenčania pod drobnohľadom zahraničných klubov. Kubík následne zamieril na skúšku do ADO, počas ktorej svojho nového zamestnávateľa presvedčil.

Odchovanec prievidzského futbalu už počas testov zažil pre futbalistu pôsobiaceho v domácich súťažiach veci nevídané. „Na prvom tréningu som pozeral ako puk. V hľadisku bolo asi 3000 ľudí, ktorí zahádzali ihrisko konfetami a na privítanie odpálili aj pyrotechniku. Dlhé minúty tlieskali a spievali chorále,“ povedal stále unesený mladý zakončovateľ.

Už pred skúškou pýtal o radu toho najpovolanejšieho – Csabu Horvátha. „Zaujímal som sa najmä na kolektív. Taktiež o to, či mám robiť niečo inak, než som bol zvyknutý na Slovensku. Odpoveď bola jasná. Mám byť sám sebou. Futbal viem hrať a Csaba skonštatoval, že podľa neho nebudem mať problémy. Je to pre mňa výzva. Cítim veľkú šancu.“

Kubík hrával v Trenčíne na hrote alebo kraji záložnej formácie. Hoci patril medzi opory mužstva, ani jeden z postov mu nebol šitý na mieru. „V Holandsku hrajú často v rozostavení 4-3-3 a práve to mi vyhovuje. Ľavá strane je dosť otvorená. Viem prebrať loptu do behu, čo je moja výhoda. Verím, že to zužitkujem,“ verí mladý futbalista a na záver dodáva: „Za Trenčínom mi bude ľúto a určite budem dlho spomínať v dobrom. Dostal som šancu hrávať v klube, ktorý išiel na postup. Bol som v kvalitnom tíme. Za rok a pol mi pomohol až do Holandska a to je veľké pozitívum. Uvidíme ako to celé dopadne. Možno o rok budem naspäť.“ My veríme, že rýchlonohý krídelník ukáže v kvalitnejšej súťaži naplno svoje prednosti.

Autor: mg
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, Slovnaft Cup, 27.9.2023
OK Častkovce - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 9. kolo, 30.9.2023
AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 28.9.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft cupu proti OK Častkovce

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Slovnaft cupu proti OK Častkovce.

ASTV 28.9.2023

Skovajsa | Záver stretnutia sme si skomplikovali inkasovaným gólom

Náš tím zvíťazil v 3. kole slovenského pohára na trávniku OK Častkovce...

A-tím 27.9.2023

SC | Napriek dramatickému záveru zápas v Častkovciach pod kontrolou

Zverenci trénera Iliju Stolicu postúpili do ďalšieho kola Slovnaft Cupu....

A-tím 27.9.2023

NAŽIVO | Záznam zápasu Slovnaft Cupu proti OK Častkovce

Futbalnet TV vám prináša záznam zápasu Slovnaft Cupu proti OK Častkovce (2:1).

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.avetec.org  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio