Aktuality - archiv 9.7.2010

V zaujímavom zápase tesná prehra AS

AS Trenčín - FC Tescoma Zlín 1:2 (0:1)

Fáza prípravných zápasov pred nadchádzajúcim ročníkom je už minulosťou. Posledným súperom AS Trenčín pred blížiacimi sa súťažnými stretnutiami bol v sobotu napoludnie Zlín. V tropickom teple ponúkli obaja súperi, ktorým ušiel vlani postup o jediné miesto, vyrovnaný duel. Aktívnejší boli Trenčania, vyššia efektivita bola však na kopačkách futbalistov z Moravy.

Prvý potlesk si vyslúžil domáci Peter Mazán. Jeho strela v 17. min ale bránu minula. Podstatne nebezpečnejšia bola akcia hostí. Po centri z ľavej strany hlavičkoval Poznar do konštrukcie brány AS. Trenčania sa nepoučili a v 32. min po podobnej akcii inkasovali. Po centri Šmahaja od ľavej rohovej zástavky, vyskočil najvyššie kapitán Tescomy Zbožínek a presnou hlavičkou otvoril skóre – 0:1.

Po zmene strán vyslal Elšík presný center z ľavej strany, najlepšie sa v pokutovom území zorientoval Švach a Volešák vyťahoval loptu zo siete opäť – 0:2. Na opačnej strane sa dostal po Depetrisovej hlavičke do výbornej pozície Štefánik, zblízka ale prestrelil. Po hodine hry horelo pred bránou Zlína opäť. Defenzíva hostí najskôr zblokovala Štefánikovu strelu, lopta sa odrazila k Horváthovi, ale ten ju vo vyloženej príležitosti nedopravil do siete ani na dva pokusy. V 70. min sa odvážil k strele z necelých 20 metrov Mišák, Zapletal mal s jeho nepríjemným pokusom plné ruky práce. Striedajúci hráč AS na seba upozornil aj o niekoľko okamihov neskôr. Pred pokutovým územím zastrihal nohami ako Cristiano Ronaldo, oklamal obrancu, vnikol do šestnástky a z uhla nebezpečne vystrelil. Jeho nečakaná strela pohladila žrď Zapletalovej brány. V sieti neskončila ani Depetrisova hlavička v 73. min. Trenčania napokon gól dosiahli. Postaral sa oň jeden z najaktívnejších hráčov od svojho nasadenia do duelu Mišák. Strelou do vinkla z 18 metrov dal peknú bodku za zaujímavým duelom.

AS Trenčín – FC Tescoma Zlín 1:2 (0:1)

Góly: 83. Mišák – 32. Zbožínek, 50. Švach

Domáci: Volešák – Čögley, Ševela, Kleščík, Mazan Róbert (53. Holúbek) – Mazán Peter (62. Mondek), Báez, Horváth (71. Ďuriš), Štefánik, Hlohovský (53. Mišák) – Adi (53. Depetris)

Hostia: Skácel (46. Zapletal) – Jugas (46. Malcharek), Malý, Zbožínek, Elšík – Motal, Čelústka – Švach, Šmahaj, Šrom (46. Železník) – Poznar (46. Bačík)

Rozhodovali: Dohal - Burian, Maras

Autor: astn
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 13. kolo, 2.11.2025
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
15:30
NIKÉ LIGA, 14. kolo, 8.11.2025
AS Trenčín - FC Košice
Voyo
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
B-tím 5.11.2025

B-tím | Informácie k vstupenkám na najbližší zápas proti Beluši

Vážení fanúšikovia, radi by sme vás informovali o predaji vstupeniek na...

A-tím 4.11.2025

Klub | Informácie o zraneniach

Hráči AS Trenčín, ktorí v posledných týždňoch absentovali pre rôzne zdravotné problémy, sa postupne zapájajú...

Fotogalérie 3.11.2025

Fotogaléria | Stretnutie Niké ligy proti Trnave

Fotogaléria zo stretnutia 13. kola Niké ligy proti FC Spartak Trnava (0:4).

Fanúšikovia 3.11.2025

Fanúšikovia | Na domácej pôde vyzveme FC Košice

V 14. kole Niké ligy sa predstavíme na domácej pôde Štadióna Sihoť, kde vyzveme posledný...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína  RS Technology
 Heineken  Smoker  mattoni  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  Hisense Antes GM