A-tím 25.2.2023

FL | Po pokazenom úvode nezostal čas na vyrovnanie

Zverenci tréner Mariána Zimena prehrali na ihrisku Spartaka Trnava 2:3, keď už pred prestávkou prehrávali o tri góly. Hoci sme súpera potrápili, vyrovnať sa nám už nepodarilo. Naše góly strelili Artur Gajdoš a Njegoš Kupusovič.
3:2 (3:0)
Trnava
21. kolo, 15:00
FC Spartak Trnava - AS Trenčín

FC Spartak Trnava | Takáč - Koštrna, Štetina (56. Ujlaky), Kóša, Twardzik (56. Daniel) - Procházka - Ofori (86. Paur), Bukata (56. Karhan), Štefánik (90.+1 Čurma), Mikovič - Taiwo

AS Trenčín | Vozinha - Yem (80. Dos Santos), Bagín, Stojsavljevič (46. Pires), Kozlovský - Hollý, Bainovič (46. Oladoye), Gajdoš - Soares, Okunola (61. Mičuda), Kmeť (46. Kupusovič)

Góly | 3. Twardzik, 6. Ofori, 40. Taiwo – 59. Gajdoš (pen.), 64. Kupusovič

Žlté karty | 39. Procházka, 90. Paur – 65. Soares, 66. Oladoye, 84. Hollý, 90. Gajdoš

Červená karta | 90. Hollý (po druhej ŽK)

Rozhodovali | Kišš – Jekkel, Zemko

Diváci | 2603

Už v druhej minúte stratil loptu v strede poľa ľahkovážne Stojsavljevič. Následný protiútok však Štefánik zakončil iba do stredu brány. O chvíľu neskôr sme nechali Trnave opäť príliš veľa priestoru v šestnástke. Oforiho pokus z uhla naša obrana odvrátila iba k Tvardzikovi, ktorý to napálil nechytateľne do pravého horného rohu Vozinhovej brány – 1:0. Neubehli ani dve minúty a Vozinha vyťahoval loptu zo siete po druhý raz. Aktívny Ofori vnikol do pokutového územia a jeho prízemný pokus zapadol k vzdialenejšej žrdi – 2:0. Po hororovom úvode sme sa nevedeli dostať do hry a len s námahou sme odvracali trnavské ofenzívne snahy. Po štvrťhodine hry musel po Taiwovej šanci vykopnúť loptu spred bránkovej čiary Bagín. V 24. min sa po súhre so Štefánikom rútil sám na Vozinhu opäť Taiwo, no náš brankár mu včasným vybehnutím zmenšil strelecký uhol a loptu vyrazil. Prvú nebezpečnejšiu situáciu sme si vytvorili až dve minúty pred uplynutím polhodiny hry. Kmeťovu centrovanú loptu umiestnil Gajdoš z prvej tesne vedľa. V 36. min to skúšal z väčšej vzdialenosti Kmeť, no nebezpečne vyzerajúca strela mierila mimo priestoru troch žrdí. V 40. min trestuhodne podbehol nakopnutú loptu Vozinha a Taiwo zvýšil na rozdiel troch gólov – 3:0.Tesne pred koncom mohol skóre korigovať Soares, no brankár Takáč zostal neprekonaný.Tréner Zimen na nepriaznivý vývoj stretnutia zareagoval trojnásobným striedaním. Úvod druhého dejstva ale veľa vzruchu nepriniesol. Spartak vedomí si svojho náskoku sa do útoku príliš nehrnul. Prvá vážnejšia situácia nastala až po necelej hodine, kedy Kozlovského v šestnástke nedovolene zastavila obrana hostí a rozhodca nariadil pokutový kop. Ten s istotou premenil Gajdoš, keď Takáča poslal do opačnej strany – 1:3. Kontaktný gól nás prebudil. O päť minút neskôr striedajúci Mičuda našiel pred bránou Kupusoviča a srbský útočník znížil už na rozdiel jediného gólu – 2:3. Ďalšia vážnejšia príležitosť prišla až v 80. min, kedy sa nebezpečným priamym kopom prezentoval Štefánik. O tri minúty na to dobre zakombinoval Ofori a jeho technický pokus tesne mínul vzdialenejšiu žrď. Z následného protiútoku Kupusovič tesne nedosiahol na Soaresov center, no Takáčovi napriek tomu takmer zapadol do brány. Záver zápasu výraznejšiu šancu nepriniesol.

Ohlasy po zápase

Autor: astn, foto: tasr

ASTV 20.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti FC Košice (1:2).

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase nadstavbovej časti Niké ligy...

A-tím 19.4.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...