Aktuality - archiv 8.10.2007

Dvojnásobný finalista majstrovstiev sveta trénuje na Sihoti

Piet Schrijvers pomáha brankárom AS Trenčín.

Mnohí priaznivci futbalu toto meno dobre poznajú. Piet Schrijvers hájil bránu Holandska dovedna v 46 zápasoch. Najpamätnejšie chvíle zažil na svetových šampionátoch v rokoch 1974 a 1978. Oranjes sa vtedy predrali až do finále svetových šampionátov.

"Zúčastnil som sa aj dvoch majstrovstiev Európy - v Juhoslávii a v Taliansku," zaspomínal si 60-ročný tréner brankárov. Na oboch turnajoch čelil aj československým futbalistom. Pamätný bol najmä prvý z uvedených duelov. V semifinále v Záhrebe bol po 90-tich minútach vyrovnaný stav 1:1. V predĺžení lovil Schrijvers loptu po Nehodovom a Veselého góle zo svojej siete dvakrát a do finále postúpilo Československo, ktoré napokon získalo titul európskych futbalových kráľov. Talianska odveta o štyri roky neskôr sa skončila výsledkom 1:1. Brankára "tulipánov" pokoril opäť Nehoda.

Po 23 rokoch aktívnej hráčskej kariéry sa päťnásobný majster Holandska pustil na trénerskú dráhu. Priateľstvo s novým majiteľom AS Trenčín Tschen La Lingom ho priviedlo aj na Sihoť. "Áno, môj dlhoročný spoluhráč ma oslovil, aby som sa prišiel pozrieť na tréningy Trenčanov. Našou snahou je dostať úroveň brankárov na vyššiu úroveň. Brankár musí byť pripravený, silný a najmä musí veľa premýšľať. Jeho úlohou je mužstvo koučovať. Roman Hodál túto úlohu zvláda. Miloš Volešák, Martin Gavlák a Dalibor Rožník v tomto smere mierne zaostávajú,“ vybadal počas svojho pobytu na Slovensku legendárny gólman holandskej reprezentácie. Piet Schrijvers venuje svoj čas aj trenčianskej mládeži. S jej trénermi diskutuje o najnovších tréningových metódach. Talentovaní brankári zasa majú možnosť sledovať jeho špeciálne DVD mapujúce najrôznejšie brankárske cviky.

Autor: MS
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 28. kolo, 19.4.2024
AS Trenčín - FC Košice
18:00 Skalica
NIKÉ LIGA, 29. kolo, 27.4.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa