Aktuality - archiv 8.10.2007

Dvojnásobný finalista majstrovstiev sveta trénuje na Sihoti

Piet Schrijvers pomáha brankárom AS Trenčín.

Mnohí priaznivci futbalu toto meno dobre poznajú. Piet Schrijvers hájil bránu Holandska dovedna v 46 zápasoch. Najpamätnejšie chvíle zažil na svetových šampionátoch v rokoch 1974 a 1978. Oranjes sa vtedy predrali až do finále svetových šampionátov.

"Zúčastnil som sa aj dvoch majstrovstiev Európy - v Juhoslávii a v Taliansku," zaspomínal si 60-ročný tréner brankárov. Na oboch turnajoch čelil aj československým futbalistom. Pamätný bol najmä prvý z uvedených duelov. V semifinále v Záhrebe bol po 90-tich minútach vyrovnaný stav 1:1. V predĺžení lovil Schrijvers loptu po Nehodovom a Veselého góle zo svojej siete dvakrát a do finále postúpilo Československo, ktoré napokon získalo titul európskych futbalových kráľov. Talianska odveta o štyri roky neskôr sa skončila výsledkom 1:1. Brankára "tulipánov" pokoril opäť Nehoda.

Po 23 rokoch aktívnej hráčskej kariéry sa päťnásobný majster Holandska pustil na trénerskú dráhu. Priateľstvo s novým majiteľom AS Trenčín Tschen La Lingom ho priviedlo aj na Sihoť. "Áno, môj dlhoročný spoluhráč ma oslovil, aby som sa prišiel pozrieť na tréningy Trenčanov. Našou snahou je dostať úroveň brankárov na vyššiu úroveň. Brankár musí byť pripravený, silný a najmä musí veľa premýšľať. Jeho úlohou je mužstvo koučovať. Roman Hodál túto úlohu zvláda. Miloš Volešák, Martin Gavlák a Dalibor Rožník v tomto smere mierne zaostávajú,“ vybadal počas svojho pobytu na Slovensku legendárny gólman holandskej reprezentácie. Piet Schrijvers venuje svoj čas aj trenčianskej mládeži. S jej trénermi diskutuje o najnovších tréningových metódach. Talentovaní brankári zasa majú možnosť sledovať jeho špeciálne DVD mapujúce najrôznejšie brankárske cviky.

Autor: MS
Rozpis zápasov
1:0 Ružomberok
NIKÉ LIGA, 15. kolo, 24.11.2023
MFK Ružomberok - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.11.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok.

ASTV 25.11.2023

Kukučka | Vedeli sme, že nás čaká bojovný zápas

V bráne nášho mužstva sa po dlhšom čase predstavil Michal Kukučka. Stále len dvadsaťjeden...

ASTV 25.11.2023

Bariš | Nemáme šťastie v zakončení

Tím okolo kapitána Damiána Bariša odohral ďalší zápas bez plného bodového zisku. Táto negatívna séria sa...

ASTV 25.11.2023

ASTV | Tlačová konferencia po pätnástom zápase Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po pätnástom zápase Niké...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco