Aktuality - archiv 8.10.2007

Dvojnásobný finalista majstrovstiev sveta trénuje na Sihoti

Piet Schrijvers pomáha brankárom AS Trenčín.

Mnohí priaznivci futbalu toto meno dobre poznajú. Piet Schrijvers hájil bránu Holandska dovedna v 46 zápasoch. Najpamätnejšie chvíle zažil na svetových šampionátoch v rokoch 1974 a 1978. Oranjes sa vtedy predrali až do finále svetových šampionátov.

"Zúčastnil som sa aj dvoch majstrovstiev Európy - v Juhoslávii a v Taliansku," zaspomínal si 60-ročný tréner brankárov. Na oboch turnajoch čelil aj československým futbalistom. Pamätný bol najmä prvý z uvedených duelov. V semifinále v Záhrebe bol po 90-tich minútach vyrovnaný stav 1:1. V predĺžení lovil Schrijvers loptu po Nehodovom a Veselého góle zo svojej siete dvakrát a do finále postúpilo Československo, ktoré napokon získalo titul európskych futbalových kráľov. Talianska odveta o štyri roky neskôr sa skončila výsledkom 1:1. Brankára "tulipánov" pokoril opäť Nehoda.

Po 23 rokoch aktívnej hráčskej kariéry sa päťnásobný majster Holandska pustil na trénerskú dráhu. Priateľstvo s novým majiteľom AS Trenčín Tschen La Lingom ho priviedlo aj na Sihoť. "Áno, môj dlhoročný spoluhráč ma oslovil, aby som sa prišiel pozrieť na tréningy Trenčanov. Našou snahou je dostať úroveň brankárov na vyššiu úroveň. Brankár musí byť pripravený, silný a najmä musí veľa premýšľať. Jeho úlohou je mužstvo koučovať. Roman Hodál túto úlohu zvláda. Miloš Volešák, Martin Gavlák a Dalibor Rožník v tomto smere mierne zaostávajú,“ vybadal počas svojho pobytu na Slovensku legendárny gólman holandskej reprezentácie. Piet Schrijvers venuje svoj čas aj trenčianskej mládeži. S jej trénermi diskutuje o najnovších tréningových metódach. Talentovaní brankári zasa majú možnosť sledovať jeho špeciálne DVD mapujúce najrôznejšie brankárske cviky.

Autor: MS
Rozpis zápasov
13:00 Senec
Prípravný, Tipsport liga, 26.1.2021
MFK Skalica - AS Trenčín
4:1 Žilina
Prípravný, 19.1.2021
Górnik Zabrze - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 20.1.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu zimnej prípravy proti Zabrze

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia zimnej prípravy proti Górniku Zabrze (1:4).

Fotogalérie 20.1.2021

Fotogaléria | Zápas zimnej prípravy proti Górniku Zabrze

Fotogaléria zo zápasu zimnej prípravy proti Górniku Zabrze (1:4).

ASTV 19.1.2021

ASTV | Tréner Vreven a Kmeť po prípravnom zápase proti Zabrze

Tréner Stijn Vreven a Matúš Kmeť po zápase zimnej prípravy proti Górniku...

A-tím 19.1.2021

Príprava | Po výbornom prvom polčase prehra proti Górniku

Zverenci trénera Stijna Vrevena prehrali v zimnej príprave proti Górniku Zabrze...

orion tip macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont