Aktuality - archiv 15.7.2010

Ševela bude spokojný iba s postupom

Po druhý raz v rade vedie mužstvo do novej sezóny v pozícii kapitána Martin Ševela

Po druhý raz v rade vedie mužstvo do novej sezóny v pozícii kapitána Martin Ševela. Takmer tridsaťpäťročný veterán má pred sebou jediný cieľ, ale o tom až v závere rozhovoru pred blížiacom sa štartom nového ročníka..

Aká atmosféra panuje v kabíne hodiny pred prvým výkopom?
Celý týždeň bolo cítiť vo vzduchu napätie, a to je dobre. Tešíme sa na štart sezóny a na súboje o body. Samotná súťaž ukáže, ako na tom sme. Sám som zvedavý. Príprava je predsa len niečo iné. Až teraz budeme hrať pod tlakom.

Ako druhý tím uplynulého ročníka ste jedným z hlavných kandidátov na postup do najvyššej súťaže...
Je to tak, ale s chalanmi sa o tom príliš nebavíme. Netreba predbiehať. Vnútorne sme si toho vedomí a to teraz stačí. Sústreďujeme sa najmä na tréningový proces a najbližší zápas. Nechceme hľadieť príliš dopredu, súťaž je dlhá. Pozeráme predovšetkým sami na seba. Na úvod máme celkom slušný žreb a preto bude dôležitý vstup do súťaže.

V tíme nastali menšie zmeny, ako vidíš súčasnú kvalitu mužstva?
Posty máme zdvojené a to nie je iba fráza. Na každého z nás, vrátane mňa, musí byť vyvíjaný tlak. Rozhodujúci je prístup k povinnostiam mimo ihriska a na ihrisku. Futbal vám napokon všetko vráti. Preto sa nechcem baviť o menách. Kľúčové momenty musíme zvládnuť najmä my starší hráči.

Ako vidíš príchody dorastencov za posledné dva roky, aký je ich potenciál?
Nie je jednoduché prejsť z dorastu k mužom. Hrá sa rýchlejšie a silovejšie. Nie každý sa s tým vie vysporiadať. Potenciál tu však určite je. Každý z nich sa musí predať na tréningu a následne to potvrdiť aj v zápase, keď sa hrá pod tlakom. Viem, že to nie je jednoduché. Tréner začal s nami pracovať aj po mentálnej stránke. Až zápasy ale ukážu, či to budeme zvládať.

Je súčasný tím lepší ako ten, ktorý vstupoval do ligy pred rokom?
Ťažko povedať. Jedna vec je sila tímu na papieri a druhá realita. Sme slušne pripravení na nasledujúci ročník a verím, že prvé zápasy nás nakopnú k takému štartu, že až do konca nás nikto nezastaví. Kto má lepší začiatok, pripravuje si lepšiu pozíciu do ďalšieho priebehu súťaže. Dobré výsledky môžu mladým chalanom napomôcť pozdvihnúť  sebavedomie.

S čím budeš spokojný na konci sezóny?
Jedine s postupom... Len s tým budem spokojný. Tento tím chcem priviesť do Corgoň ligy. Ak mi zdravie vydrží a budem zvládať tempo s mladšími, tak by som si ešte rád vyskúšal aj najvyššiu súťaž. Súvisí to jedno s druhým. To je môj sen.

Autor: mg
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 22.5.2024

A-tím | Skovajsa s novým dvojročným kontraktom

Lukáš Skovajsa si pod Čákovým hradom prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami. Rodák zo...

A-tím 22.5.2024

Niké liga | Kmeť a Bondarenko lídrami ligy v minutáži a presnosti prihrávok

Uplynulá sezóna priniesla nielen zvrat v športovej výkonnosti...

ASTV 21.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC DAC 1904 Dunajská Streda

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC DAC 1904...

Aktuálne 19.5.2024

Akadémia | Devätnástka s majstrovským titulom

Náš tím do devätnásť rokov sa stal Majstrom Slovenska v sezóne 2023/2024. Zverenci trénera...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa