Aktuality - archiv 18.7.2010

Mali sme premeniť viac šancí, súper by to zabalil, verí Štefánik

Samuel Štefánik: "Som rád, že sa mi podarilo dať tak dôležitý gól"

O jeden z dvoch gólov AS do siete SFM Senec sa postaral len osemnásťročný stredopoliar Samuel Štefánik. „Som rád, že sa mi podarilo dať tak dôležitý gól. Dvojgólový rozdiel predsa len dal tímu viac pokoja,“ povedal mládežnícky reprezentant uvedomujúc si, že ani takéto vedenie nerozhoduje zápasy. „Ak by sme premenili ďalšie šance, bolo by to jednoznačné. Takto sme sa trochu obávali o výsledok. Ale myslím si, že sme to napokon zvládli.“

Gól nádejného stredopoliara akoby symbolizoval premiérové vystúpenie zverencov trénera Adriána Guľu v novom ročníku druhej najvyššej súťaže. Po skvelom úvode a solídnom prvom dejstve prišlo druhopolčasové trápenie. Rovnako tak Štefánik si skvele prebral prihrávku Filipa Hlohovského za chrbtom súperovej obrany, ale zakončenie mu brankár vystihol. Lopta sa dostala do siete až po odrazení sa od brvna a následnej dorážke.

"Adi mi kričal, aby som mu nahral. Bol som však dosť blízko pri bráne. Preto som to zobral na seba. Prvá strela mi síce nevyšla, ale napokon to skončilo v sieti," komentoval svoj druhý ligový zásah rodák z Bánoviec nad Bebravou a k výkonu súperovho gólmana dodal: "Dosť nám toho pochytal. Príliš sme to od neho nečakali. Prvé strely z diaľky mu totiž vypadávali, ale v situácii jedna na jedna ukázal postreh."

Nováčik súťaže od Slnečných jazier sa prezentoval sympatickým výkonom a najmä v druhom polčase párkrát pohrozil. Pravdou je, že domáci hráči k tomu prispeli svojim dielom. "Ak by sme dali v prvej štyridsaťpäťminútovke o jeden gól navyše, asi by to už vypustili. Po prestávke však začali viac behať a agresívnejšie napadať. Mali sme s tým trochu problém," priznal Štefánik.

Mladík v strede poľa AS ukázal svoje kvality už v jarnej časti uplynulého ročníka. Dôveru dostal aj tentoraz a nesklamal. Kormidelník AS si dokonca dovolil "obetovať" Vojtecha Horvátha, keď skúseného záložníka poslal na kraj formácie. "Takto som to určite nevnímal. Cítil som zodpovednosť, to je pravda. Nepatrím ale medzi typy, ktorých by to stresovalo. Už v príprave som hral dosť často a preto som nemal problém nastúpiť na tomto poste aj v majstráku," dodal na záver Štefánik.

Autor: mg
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 11. kolo, 24.10.2020
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
1:1 Žilina
Fortuna liga, 10. kolo, 17.10.2020
AS Trenčín - FK Pohronie
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 19.10.2020

Križan | Musíme sa z toho vykopať sami

Štyri zápasy v rade bez plného bodové zisku a len jediné víťazstvo po desiatom kole nás radia do...

Fotogalérie 18.10.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Pohroniu

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:1).

ASTV 18.10.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 10. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 18.10.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Pohroniu

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:1).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak