Aktuality - archiv 22.7.2010

Mondek čakal na pozvánku, v príprave však prekvapil

Karol Mondek: „Urobím všetko preto, aby som sa dostal na ihrisko. Vďačný budem za každú minútu“

Jedným z príjemných prekvapení letnej prípravy prvého tímu AS Trenčín sa stal len devätnásťročný stredopoliar Karol Mondek. Nádejný odchovanec Blatnice, ktorý pred príchodom do mladšieho dorastu AS obliekal dres Martina, si nečakane rýchlo zvykol na seniorský futbal. „Je to rýchlejšie. V porovnaní s dorastom mám menej priestoru. Treba hrať z prvej. Pokiaľ sa dá, nebojím sa potiahnuť loptu do priestoru. Myslím si, že celkom rýchlo som sa aklimatizoval,“ potvrdil jeden z mladíkov v kabíne trenčianskeho „áčka“.

Už počas najbližšieho víkendu sa môže po prvý raz objaviť na prvoligovej súpiske. „Urobím všetko preto, aby som sa dostal na ihrisko. Vďačný budem za každú minútu,“ povedal nádejný stredopoliar. Po skončení štúdia na športovom gymnáziu mu vypršalo aj hosťovanie pod Čákovým hradom. Na rad prišli rokovania o prestupe. „Dosť dlho sa to ťahalo, ale napokon sa to vyriešilo. Som spokojný, že môžem pokračovať v AS,“ povedal na úvod Mondek.

V Trenčíne je už štyri roky. Zvykol si na mesto, pozná trénerov a zázemie klubu, má tu aj kamarátov. „V kútiku duše som veril, že dostanem šancu bojovať o miesto v ´áčku´. Nebolo to však ľahké čakanie. O zaradení do  prípravy som sa dozvedel až na poslednú chvíľu. O to väčšia však bola moja túžba presadiť sa,“ nechal sa počuť vekom ešte tínedžer.

Krajný stredopoliar má za sebou úspešné obdobie. Okrem miestenky v prvom tíme AS sa dostal aj na FTVŠ UK v Bratislave. „Rodičia chcú, aby som išiel študovať. Neviem však povedať, či to budem stíhať. Ja by som radšej futbal, no pravdou je aj to, že čokoľvek sa môže udiať. Vždy je lepšie mať zadné vrátka,“ povedal na záver s úsmevom možno budúci študent učiteľstva a trénerstva.

Autor: mg
Rozpis zápasov
1:0 Ružomberok
NIKÉ LIGA, 15. kolo, 24.11.2023
MFK Ružomberok - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.11.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok.

ASTV 25.11.2023

Kukučka | Vedeli sme, že nás čaká bojovný zápas

V bráne nášho mužstva sa po dlhšom čase predstavil Michal Kukučka. Stále len dvadsaťjeden...

ASTV 25.11.2023

Bariš | Nemáme šťastie v zakončení

Tím okolo kapitána Damiána Bariša odohral ďalší zápas bez plného bodového zisku. Táto negatívna séria sa...

ASTV 25.11.2023

ASTV | Tlačová konferencia po pätnástom zápase Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po pätnástom zápase Niké...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco