A-tím 19.5.2023

Kmeť | Stále je o čo hrať

Našu najvyššiu futbalovú súťaž čaká už tento víkend záverečné kolo aktuálneho ligového ročníka. Zverenci trénera Františka Straku sa rozlúčia so sezónou na našom domácom štadióne Sihoť, kde privítajú tím MFK Skalica. Úvodný hvizd stretnutia zaznie z píšťalky hlavného rozhodcu Maroša Libiaka v sobotu o 18.00 h.

Skaličania sa pred posledným kolom nachádzajú na ôsmej priečke so ziskom 37 bodov. V aktuálnom ligovom ročníku zaznamenal tím pod vedením trénera Pavla Majerníka deväť výhier, dvanásť prehier a desať remíz. V posledných troch stretnutiach nazbierali deväť bodov, keď zdolali Michalovce, Ružomberok a Liptovský Mikuláš. Týmito výkonmi si Záhoráci rovnako ako naše mužstvo zaistili už v predstihu záchranu v najvyššej súťaži. 

Náš tím okolo kapitána Filipa Bainoviča sa aktuálne nachádza na deviatej priečke v tesnom jednobodovom závese práve na nášho najbližšieho súpera. Po minulotýždňovom úspechu na pôde Zlatých Moraviec sme nadobro udržali fortunaligovú príslušnosť aj pre budúcu sezónu. V poslednom kole by sme však našim fanúšikom na domácom štadióne radi dopriali čo najdôstojnejšiu rozlúčku s ligovým ročníkom 2022/2023. Na Sihoti sme so Skalicou v histórií našich vzájomných stretov ešte nikdy neprehrali. 

Autor: astn
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 22.5.2024

A-tím | Skovajsa s novým dvojročným kontraktom

Lukáš Skovajsa si pod Čákovým hradom prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami. Rodák zo...

A-tím 22.5.2024

Niké liga | Kmeť a Bondarenko lídrami ligy v minutáži a presnosti prihrávok

Uplynulá sezóna priniesla nielen zvrat v športovej výkonnosti...

ASTV 21.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC DAC 1904 Dunajská Streda

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC DAC 1904...

Aktuálne 19.5.2024

Akadémia | Devätnástka s majstrovským titulom

Náš tím do devätnásť rokov sa stal Majstrom Slovenska v sezóne 2023/2024. Zverenci trénera...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa