Aktuality - archiv 25.7.2010

Chvíľa Vojtecha Horvátha prišla v závere

Vojtech Horváth: "V porovnaní s minulosťou sme vyzretejší"

Na štadióne Rapidu Bratislava sa v zápase Petržalka – Trenčín schyľovalo k bezgólovej remíze. Viac v bojovnom ako peknom stretnutí si síce oba tímy vytvorili niekoľko príležitostí, žiadne z nich však neniesli visačku – stopercentné. Scenár o nerozhodnom výsledku, ale odmietol Vojtech Horváth. V 89. min dotlačil loptu do súperovej siete a prispel tak k najtesnejšej výhre AS.

Dvadsaťšesťročný stredopoliar nastúpil po dlhšom čase opäť na kraji zálohy. Vo víťazstvo veril do poslednej chvíle. „Pred zápasom sme si nepripúšťali nič iné iba výhru. Po dvoch kolách sme chceli mať v tabuľke plný bodový zisk. Víťazstvo sa rodilo veľmi ťažko. Ale takéto zápasy sú nesmierne dôležité. Hoci sa nám nedarilo podľa predstáv, zlomili sme to a vyhrali. Takýto výsledok musí mužstvo nakopnúť,“ vyjadril dôležitosť vydretého triumfu nositeľ trenčianskej jedenástky.

V minulosti sa neraz stávalo, že mužstvo z Považia v závere duelov body strácalo. V bratislavskom Prievoze sa stal pravý opak. „V porovnaní s minulosťou cítim zmenu. Mužstvo je vyzretejšie. Veľký podiel na našom myslení má aj tréner. Denne nás motivuje. Núti nás premýšľať futbalovo a víťazne,“ vybadal zmeny v prístupe hráčov jeden z najskúsenejších členov kádra.

Nad Trenčínom visí nálepka najvážnejšieho adepta na postup medzi elitu. Rodák z Dunajskej Stredy však upozorňuje, že k veľkému cieľu vedie dlhá cesta. „Každý vie, čo chceme dosiahnuť. Nemôžme sa však sústrediť iba na finálny cieľ. Musíme na to ísť postupne. Od zápasu k zápasu,“ vysvetľuje autor jediného nedeľného gólu Trenčanov.

„Verili sme, že môžeme skórovať. V záverečných sekundách som si povedal, že niet čo riešiť. Pri Hlohovského centri zľava som vbehol do šestnástky. Filipov oblúčik Ofori mierne tečoval, čím zmiatol ich brankára Jenča. Lopta prenikla až ku mne na zadnú žrď. Som rád, že som rozhodol. Podobný gól som dal aj v minulosti, ešte v drese Interu. V Dubnici sme dlho prehrávali 0:1. V 90. min sa mi podarilo vyrovnať. Na tento zápas si určite spomenie aj Marián Zimen, vtedajší hráč strojárov. Zásah proti Petržalke bol však predsa len o niečo cennejší. Kým v Dubnici som vyrovnával, na Rapide znamenal môj gól výhru,“ usmieval sa po zápase spokojný strelec.

Autor: astn
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 11. kolo, 24.10.2020
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
1:1 Žilina
Fortuna liga, 10. kolo, 17.10.2020
AS Trenčín - FK Pohronie
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
esport 22.10.2020

eSport | Doli97 od pondelka v prestížnej Superlige

Zápasmi úvodného kola odštartuje v pondelok prvá slovenská profesionálna súťaž pre hráčov...

A-tím 19.10.2020

Križan | Musíme sa z toho vykopať sami

Štyri zápasy v rade bez plného bodové zisku a len jediné víťazstvo po desiatom kole nás radia do...

Fotogalérie 18.10.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Pohroniu

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:1).

ASTV 18.10.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 10. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak