Aktuality - archiv 28.7.2010

Ďuriš trénuje a snaží sa pomôcť ako môže

Peter Ďuriš: „Mužstvo však zvládlo prvé dva zápasy vynikajúco. Teraz treba urobiť ďalší krok“

S mužstvom je už viac ako mesiac. Hoci mal byť jedným z ťažiskových hráčov, na ihrisko sa zatiaľ nedostal. Oba súboje svojich nových spoluhráčov dokonca sledoval iba z tribúny. Reč je o Petrovi Ďurišovi čakajúcom na definitívnu dohodu medzi vedením Spartaka Trnava a AS. „Je to ťažké,“ povzdychol si po štvrtkovom tréningu skúsený stredopoliar.

Víkend sa blíži a zdá sa, že ani tentoraz spoluhráčom nepomôže inak ako povzbudením a radou. Napriek tomu nestráca svoj typický úsmev a optimizmus. „Dnes som iba tréningový hráč nepoužiteľný pre zápas. Chalanom príliš nepomôžem. Sledovať stretnutia z tribúny je skutočne ťažké. Mužstvo však zvládlo prvé dva zápasy vynikajúco. Teraz treba urobiť ďalší krok.“

Dvadsaťdeväťročný futbalista by mal patriť aj medzi lídrov v stále prevažne mladej kabíne. Keďže si nemôže vypýtať rešpekt v súťažnom zápase, aj táto pozícia môže byť ťažia ako sa na prvý pohľad zdá. „V tomto nie je problém. S chalanmi veľa komunikujeme. Sú dosť inteligentní, aby pochopili, že človek im nechce ublížiť, ale pomôcť. Ak niekto zo skúsenejších niečo povie, počúvajú a vnímajú to.“ prezradil skúsený univerzál.

Ako sme už spomenuli, AS sa vstup do nového ročníka vydaril. S narastajúcim časom sa bude ťažšie a ťažšie naskakovať do rozbehnutého vlaku. „Prišiel som pomôcť Trenčínu splniť cieľ. Mojou prioritou nie je počet odohraných minút. Nemusím nastúpiť v základnej zostave ani raz. Ak to tím zvládne, ja budem spokojný,“ dodal na záver niekdajší mládežnícky reprezentant.

Autor: mg
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 21. kolo, 25.2.2024
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
17:00
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.2.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 21. kola základnej časti Niké ligy proti...

ASTV 25.2.2024

Kmeť | Ukázali sme svoju kvalitu

V predposlednom kole základnej časti našej najvyššej futbalovej súťaže sme na domácom trávniku podľahli...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 21. kola základnej...

A-tím 25.2.2024

Niké liga | Napriek skvelej hre, domáca prehra proti Slovanu Bratislava

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v zápase 21. kola Niké ligy...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus