ASTV 27.7.2023

A-tím | Rybníček, Stolica a Bariš tri dni pred prvým zápasom predstúpili pred médiá

Tri dni pred otváracím zápasom nového ročníka Niké ligy predstúpili pred zástupcov médií generálny manažér klubu Róbert Rybníček, tréner Ilija Stolica a nový kapitán mužstva Damián Bariš. Ich odpovede na všetky položené otázky nájdete už teraz na klubovej ASTV.

"Dnešok je ďalším veľkým míľnikom pre klub. Počas predpoludnia prebiehala obhliadka štadióna týkajúca sa kolaudácie. Po siedmich rokoch tvrdej práce sa blížime k záveru, ktorý by mal byť veľmi povzbudzujúcim faktorom na našej ceste. Chcem poprosiť všetkých fanúšikov a partnerov, aby sa naladili na pozitívnu nótu. Nech si užijú dokončené. Stále síce budú chýbať detaily, ale rovnako postupnými krokmi sa chceme vracať aj po športovej stránke," povedal Róbert Rybníček.

Tréner Ilija Stolica hovoril nielen o príprave, práci s mužstvom, tvoriacej sa partii, novom kapitánovi, ale aj o medzinárodnej kabíne. Čo je pre neho aktuálne najdôležitejšie? "Vidieť každodenný progres. Sme stále len na začiatku. Uvidíme, kam nás to napokon vystrelí," povedal Stolica a k hernému systému dodal: "Chceme hrať ofenzívne, dominantne, agresívne s loptou, ale aj bez nej. Ľahko sa to však hovorí, no o to ťažšie dosahuje."

Kapitán Damián Bariš vyrastal v klubovej akadémii. Verí, že mladý tím má pred sebou budúcnosť. "Myslím si, že by to mohlo fungovať. Tréner má k dispozícii kvalitný tím. Musíme si na seba zvyknúť a ukázať v zápasoch, čo trénujeme," povedal Bariš k návratu odchovancov pod Čákov hrad dodal: "Spoločne s Lukášom (Skovajsom) sem patríme. Máme vzťah ku klubu a mestu. Myslím, že by to tímu mohlo pomôcť. Kvalita mladých hráčov z akadémie je obrovská a je aj na nás dvoch, aby sme im pomohli rozvíjať potenciál."

Autor: astn, foto: tasr
Rozpis zápasov
4:1 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
18:00
NIKÉ LIGA, 1. kolo, 28.7.2024
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 20.7.2024

Fotogaléria | Stretnutie prípravy proti Galatasaray SK

Fotogaléria z prípravného zápasu proti Galatasaray SK.

ASTV 19.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Galatasaray SK

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Galatasaray SK (1:4).

A-tím 19.7.2024

Gajdoš | Prvý polčas sme boli viac ako vyrovnaným tímom

S tureckým Galatasaray SK zaznamenal náš tím prehru 1:4. Aj napriek sile súpera sme...

A-tím 19.7.2024

Bariš | Predvedená hra nás teší

V generálke pred blížiacou sa sezónou sme si zmerali sily s aktuálnym tureckým majstrom Galatasaray SK. Aj...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa