Komunita / CSR 31.8.2023

Komunita | Futbal v meste ovládli trenčianski Avengers

Projekt Niké ligy známy ako "Futbal v meste" vyvrcholil záverečným turnajom. Zo zisku zlatých medailí sa po skvelých výkonoch tešili chlapci z AS Trenčín Avangers!

Šestnásť najlepších tímov do jedenásť rokov z celého Slovenska sa medzi sebou športovo pobilo na ihrisku pred bratislavskou Euroveou. Hlavnou myšlienkou akcie bolo nielen vytiahnuť futbal do ulíc. Dôležité bolo taktiež podporiť budúce futbalové hviezdy, ktoré už v mladom veku pracujú na tom, aby boli v budúcnosti úspešní rovnako ako ich vzory.

"Celý tento projekt je o návrate detí a futbalu na ulicu. Tak, ako to bolo za mojich čias. Hrá sa traja na troch, je tu veľa súbojov jeden na jedného. Deti sa musia hýbať, športovať a ja som rád, že takéto projekty existujú. Je to super akcia,” povedal ambasádor akcie Marek Hamšík, ktorý pozorne sledoval zápolenia na špeciálnom ihrisku.

Finálový deň v hlavnom meste priniesol okrem samotného turnaja aj sprievodné akcie. Tu si návštevníci mohli preveriť svoje futbalové zručnosti. Okrem toho, súčasťou bola aj autogramiáda známych osobností. Hlavná atrakcia bol rozstrel medzi najlepšími. Medzi štvoricu top tímov sa prebojovali celky Šošoni, Hamšík Academy, SFC Kalinkovo a AS Trenčín Avengers. V samotnom finále si zmerali sily naši Avengers a Hamšík Academy. V ťažkom boji o "ušatú trofej" sa gólovo presadili len nádeje z našej akadémie, ktoré nedovolili súperovi z Banskej Bystrice vsietiť ani jeden gól. Trofej za prvé miesto tak získali po výhre 2:0. Chlapcom gratulujeme!

Autor: astn
Rozpis zápasov
4:1 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
18:00
NIKÉ LIGA, 1. kolo, 28.7.2024
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 20.7.2024

Fotogaléria | Stretnutie prípravy proti Galatasaray SK

Fotogaléria z prípravného zápasu proti Galatasaray SK.

ASTV 19.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Galatasaray SK

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Galatasaray SK (1:4).

A-tím 19.7.2024

Gajdoš | Prvý polčas sme boli viac ako vyrovnaným tímom

S tureckým Galatasaray SK zaznamenal náš tím prehru 1:4. Aj napriek sile súpera sme...

A-tím 19.7.2024

Bariš | Predvedená hra nás teší

V generálke pred blížiacou sa sezónou sme si zmerali sily s aktuálnym tureckým majstrom Galatasaray SK. Aj...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa