Aktuality - archiv 22.8.2010

Depetris: Každý sa chce na Trenčín vytiahnuť

David Depetris: „Nikto nemôže byť prekvapený, keď nás niektorý zo súperov potrápi“

Po troch hladkých domácich víťazstvách a dvanástich góloch v sieti súperových brankárov pricestoval na Sihoť Dolný Kubín (2:1). Zverenci trénera Adriána Guľu mali síce územnú prevahu a vypracovali si množstvo gólových príležitostí, ale hostí držal nad vodou až do záverečného hvizdu brankár Ivan Trabalík. „Súboj s Dolným Kubínom bol asi najťažším zápasom, ktorý sme v tomto ročníku odohrali. Musíme byť však aj na takéto duely pripravení. Rovnako tak fanúšikovia. Práve v takýchto chvíľach potrebuje ich podporu,“ povedal autor oboch presných zásahov David Depetris.

Šesť gólov v sieti Moldavy nad Bodvou a štyri na účte Púchova nebudú pre mužstvo spod Čákovho hradu každodennou záležitosťou. Uvedomuje si to aj hráčska kabína. „Nikto nemôže byť prekvapený, keď nás súper potrápi. Ak si niekto myslím, že každý zápas vyhráme ľahko, nerešpektuje realitu. Táto súťaž nie je jednoduchá. Doma hráme proti tímom stiahnutým na vlastnej polovici. Navyše, proti Trenčínu sa každý chce vytiahnuť. Je to pre nich akoby zápas roka,“ doplnil argentínsky kanonier majúci na svojom konte desať presných zásahov v šiestich ligových súbojoch.

„Dôležité bolo, že sme bojovali až do konca. Rovnako ako v Petržalke. Mužstvo rastie práve v takýchto stretnutiach a nie po víťazstvách 6:0. Vysoká výhra je síce pekná, každý vám zatlieska, ale potlesk si zaslúžime aj po vybojovaných bodoch s Dolným Kubínom,“ hovorí na adresu ďalších troch bodov Depetris, ktorý opäť nezabudol poďakovať spoluhráčom: „Góly sú výsledkom práce celého tímu. Som rád, že skórujem a pomáham mužstvu. To je moja robota. Ak by som ale nedostal prihrávky od Gergela, Adiho, Hlohovského alebo Čögleya, asi by z toho nič nebolo. Hráme ako tím a to je najdôležitejšie.“

V Argentíne neplatí, že faulovaný hráč nekope jedenástku

Hosťujúci kormidelník Ivan Tittel síce nariadený pokutový kop proti svojmu tímu nespochybnil, ale penalta sa mu zdala minimálne prísna. Rovnako tak všetkým protestujúcim Dolnokubínčanom. „Kopol ma do pravej nohy po tom, ako som si posunul loptu. Jednoznačne išlo o faul. Nemám problém povedať, že to nebol penaltový zákrok. Rozhodca sa však nemýlil,“ povedal Depetris, ktorý pokutový kop bez problémov premenil.

Už po druhý raz v tomto ročníku išiel kopať jedenástku po faule na svoju osobu. „Viem, že ešte tréner Galád nechcel, aby sa faulovaný hráč postavil k lopte. Na Slovensku to je tak zavedené. V Argentíne ale niečo podobné neplatí. Ak je faulovaný hráč v poriadku a trúfa si, má najväčšie právo ísť kopať pokutový kop,“ dodal na záver s úsmevom Depetris.

Autor: mg
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
17:30 Dunajská Streda
NIKÉ LIGA, 17. kolo, 10.12.2023
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 9.12.2023

Kozlovský | Chýbajú nám góly a pokoj pri zakončení

Náš tím pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká ďalšie stretnutie na súperovej pôde. V...

ASTV 8.12.2023

Komunita | Víťazstvo z MikulAS Cupu po siedmykrát pre Hodžovú

AS Trenčín pripravil pre žiakov prvého stupňa základných škôl už jedenásty...

ASTV 7.12.2023

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac november

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Gól mesiaca v ročníku...

ASTV 7.12.2023

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca november

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco
×
Dnes v 17:30 |
DAC 1904 Dunajská Streda
AS Trenčín