A-tím 17.11.2023

A-tím | Samuel Bagín s novým kontraktom

Ďalším hráčom, ktorý sa rozhodol spojiť svoju budúcnosť s AS Trenčín, sa stal Samuel Bagín. Odchovanec našej This is my sen Academy podpísal nový 3 a pol ročný kontrakt. Stále len devätnásťročný obranca by mal tvoriť torzo nášho mladého tímu.

Rodák z Ilavy bol kapitánom majstrovskej devätnástky, ktorá sa predstavila aj v mládežníckej lige majstrov. Z účasti v nej ho vyradilo zranenie kolena. V jarnej časti sezóny 2022/2023 však dostal šancu v A-tíme. Touto ponúknutou príležitosťou naložil tým najlepším možným spôsobom. Do konca jari si pripísal trinásť ligových štartov, v ktorých strelil dva góly. Doteraz nazbieral dvadsať zápasov v našej najvyššej súťaži, ku ktorým pridal aj 4 pohárové. Bagín je zároveň dlhodobo mládežníckym reprezentantom Slovenska a zúčastnil sa aj majstrovstiev sveta do 20 rokov v Argentíne.

"Samo je jedným z top prospektov nášho klubu a už dnes patrí k dôležitým prvkom prvého mužstva napriek jeho mladému veku. Ak bude pokračovať v tvrdej práci a rozvoji jeho potenciálu ako doteraz, tak jeho rola bude časom určite ešte výraznejšia. Úprimne sme veľmi radi, že sa nám podarilo dohodnúť na dlhodobej spolupráci. Nová 3,5-ročná zmluva prinesie Samovi potrebný kľud a čistú hlavu, ktoré sú extrémne dôležité pre hráča jeho veku na ďalší výkonnostný posun. Ako klub sme týmto krokom zároveň jednoznačne deklarovali našu vieru v jeho schopnosti a potenciál rásť ako osobnosť či hráč. Som si istý, že Samo bude ďalším z odchovancov našej akadémie, ktorý zanechá v Trenčíne výraznú stopu a bude príkladom pre jeho nasledovníkov," komentoval športový riaditeľ klubu Andrej Žáčik.

Autor: astn
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
15:00
NIKÉ LIGA, 23. kolo, 9.3.2024
FC Košice - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 22. kola základnej časti Niké ligy proti MFK...

ASTV 3.3.2024

Bariš | Sme sklamaní, budeme sa snažiť vyhrať spodnú šestku

Bezgólová remíza nám napokon k postupu do prvej šestky nestačila. Do gólového...

ASTV 3.3.2024

Kmeť | Celú sezónu sme podávali dobré výkony, no zlyhali sme v koncovke

V poslednom zápase základnej časti Niké ligy zaznamenal náš tím...

ASTV 3.3.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 22. kola základnej časti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus