A-tím 8.1.2024

A-tím | Odštartovali sme zimnú prípravu

Prvý tím AS Trenčín odštartoval pondelkovým tréningom prípravu na jarnú časť našej najvyššej futbalovej súťaže. Tréner Ilija Stolica mal na prvom tréningu k dispozícií 24 hráčov a troch brankárov. Chýbajúce tváre sa k tímu pripoja v priebehu týždňa.

Už o dva dni by mal z chýbajúcich byť k dispozícii Rahim Ibrahim. Kvôli zraneniu vynechá prvé týždne tréningového procesu obranca Alden Šuvalija. Po sústredení v Turecku sa k tímu pripojí aj brankárska jednotka jesennej polovice ročníka Vozinha, ktorý má povinnosti v drese Kapverd na Africkom pohári národov. Na odchode je aktuálne len dvojica futbalistov. Mužstvo opúšťajú po vypršaní kontraktu Dabney dos Santos a nové pôsobisko sa hľadá pre Strahinju Kerkeza.

Novými tvárami v príprave sú štyria hráči z našej "devätnástky" Hugo Pavek, Daniel Prekop, Donkor Bright a Emmanuel Uchegbu. Okrem toho prichádza do klubu Armin Djerlek, ktorý naposledy pôsobil v tureckej najvyššej lige vo farbách Sivassporu. Hráč už trénuje s mužstvom. Podmienky kontraktu sú vo finálnej fáze.

Tím čaká päť prípravných stretnutí. Dva zápasy odohráme na Slovensku. Ostatné tri absolvujeme na sústredení v Turecku, kam sa vraciame po piatich rokoch. Herná časť prípravy odštartuje vo štvrtok 18. januára, kedy sa postavíme voči druhému tímu maďarskej druhej ligy Győr ETO FC. Nasledovať bude dvanásťdňový pobyt v tradičnom tureckom letovisku Belek. Odlet tímu je naplánovaný na 20. januára a návrat na 31. januára. Našimi súpermi budú postupne tretí tím slovinskej ligy NK Maribor, dvanásty tím poľskej ligy Widzew Lodž a tretí tím bulharskej ligy CSKA Sofia. Generálka na ligu nás čaká v nedeľu 4. februára na domácom ihrisku proti vedúcemu celku druhej českej najvyššej súťaže MFK Vyškov.

ZOZNAM HRÁČOV VSTUPUJÚCICH DO ZIMNEJ PRÍPRAVY
brankári | Michal Kukučka, Matúš Sláviček, Alex Húdok, Vozinha (účasť na Africkom pohári národov)
obrancovia | Samuel Kozlovský, Taras Bondarenko, Lazar Stojsavljevič, Samuel Bagín, Lukáš Skovajsa, Kelvin Pires, Matúš Kmeť, Hugo Pavek (AS Trenčín U19), Daniel Prekop (AS Trenčín U19), Alden Šuvalija (zranený, pripojí sa neskôr)
stredopoliari | Damián Bariš, Rahim Ibrahim (pripojí sa k tímu neskôr), Dominik Hollý, Artur Gajdoš, Tadeáš Hájovský, Armin Djerlek 
krídelníci a útočníci | Lucas Demitra, Njegoš Kupusovič, Chinonso Emeka, Jesse Akila, Hilary Gong, Jude Sunday, Lukáš Mikulaj, Eynel Soares, Donkor Bright (AS Trenčín U19), Emmanuel Uchegbu (AS Trenčín U19)

Autor: astn, foto: tasr
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 22.5.2024

Niké liga | Kmeť a Bondarenko lídrami ligy v minutáži a presnosti prihrávok

Uplynulá sezóna priniesla nielen zvrat v športovej výkonnosti...

ASTV 21.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC DAC 1904 Dunajská Streda

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC DAC 1904...

Aktuálne 19.5.2024

Akadémia | Devätnástka s majstrovským titulom

Náš tím do devätnásť rokov sa stal Majstrom Slovenska v sezóne 2023/2024. Zverenci trénera...

ASTV 19.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC Vion Zlaté Moravce

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti FC ViOn Zlaté...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa