A-tím 7.3.2024

A-tím | Lazar Stojsavljevič predĺžil zmluvu

Lazar Stojsavljevič podpísal nový kontrakt s AS Trenčín. Dvadsaťpäťročný srbský obranca predĺžil spoluprácu s naším klubom do konca sezóny 2024/2025. "Som rád, že sme rokovanie o novom kontrakte dotiahli do konca. Nebolo nad čím premýšľať," nechal sa počuť po podpise zmluvy Stojsavljevič.

Dobre stavaný stopér prišiel do Trenčína v septembri 2021 ako voľný hráč z Vojvodiny Novi Sad. Rodák z anglického Londýna spočiatku nastupoval sporadicky, no v jarnej časti sezóny 21/22 sa dokázal presadiť do základnej jedenástky. "Každého hráča teší, keď cíti dôveru a môže pravidelne nastupovať v základe. Som veľmi vďačný trénerom, že vo mne niečo videli a dostal som od nich príležitosť. Myslím, že som ju uchopil za správny koniec."

Svoje výkony si zastal aj v nasledujúcich sezónach a stal sa tak jedným z pilierov trenčianskej defenzívy. Priebehu troch sezón v našom drese si pripísal 62 zápasov v najvyššej súťaži, v ktorých zaznamenal tri góly. S Trenčínom zažil boj o Európu, no i náročné záchranárske práce. "Sezóny boli ako na hojdačke. Zažil som vrcholy i pády. Naše tabuľkové postavenie však často nekorešpondovalo s výkonmi, ktoré sme predvádzali," zamyslel sa urastený Srb.

V aktuálnej sezóne vytvoril spolu so svojimi defenzívnymi partnermi štvrtú najlepšiu obranu našej najvyššej súťaže. Napriek tomu nášmu tímu ušla v poslednom zápase účasť v skupine o titul. Tím si je však vedomí, že stále je v hre možnosť baráže o Európsku konferenčnú ligu. "Samozrejme nás veľmi mrzí, že sme sa nedostali do hornej šestky. Nevešiame však hlavy. Náš cieľ zostáva rovnaký, a to podávať čo najkvalitnejšie výkony. Pokiaľ bude príležitosť hrať o Európu, pobijeme sa o ňu. Klub i naši fanúšikovia si to zaslúžia," zakončil rozhovor Stojsavljevič.

Autor: astn
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 22.5.2024

Niké liga | Kmeť a Bondarenko lídrami ligy v minutáži a presnosti prihrávok

Uplynulá sezóna priniesla nielen zvrat v športovej výkonnosti...

ASTV 21.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC DAC 1904 Dunajská Streda

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC DAC 1904...

Aktuálne 19.5.2024

Akadémia | Devätnástka s majstrovským titulom

Náš tím do devätnásť rokov sa stal Majstrom Slovenska v sezóne 2023/2024. Zverenci trénera...

ASTV 19.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC Vion Zlaté Moravce

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti FC ViOn Zlaté...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa