ASTV 8.3.2024

Kukučka | Chceme si odniesť z Košíc tri body

Mužstvo pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká už tento víkend vstup do nadstavbovej časti našej najvyššej futbalovej súťaže. V 1. kole skupiny o udržanie sa vycestujeme do metropoly východu, kde nás vyzvú domáce FC Košice. Úvodný výkop stretnutia je naplánovaný na sobotu o 15.00 h. Z pozície hlavného arbitra ho povedie Michal Očenáš.

Košičania vstupujú do nadstavby z desiateho miesta. Počas základnej časti nazbierali sedemnásť bodov, keď zaznamenali štyri výhry, päť remíz a trinásť prehier. Na začiatku novembra sa tímu ujal Ján Kozák mladší a pod jeho vedením získal v posledných desiatich stretnutiach desať bodov. Na jar Košice prehrali iba v úvodnom kole práve s naším mužstvom. Achillovou pätou celku z východu republiky bola defenzívna činnosť. Viackrát inkasovala iba obrana posledných Zlatých Moraviec. Ofenzívu východniarov ťahá Slovinec Žan Medved, ktorý mal prsty v ôsmich góloch z celkovo devätnástich vsietených.
Tím okolo kapitána Damiána Bariša sa po neúspešnom boji o skupinu o titul sústreďuje na získanie prvenstva v spodnej šestke. To môže nášmu mužstvu priniesť baráž o postup do Konferenčnej ligy UEFA. S najbližším súperom sme sa v aktuálnom ligovom ročníku stretli dvakrát a v oboch prípadoch sme žali úspech. Najskôr sme odchádzali z východu s výhrou 3:0 a následne sme Košice zdolali aj na Štadióne Sihoť 4:1.
Autor: astn
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Hviezdy deťom 24.6.2024

Komunita | Máme za sebou 16. ročník charitatívneho podujatia Hviezdy deťom

Najväčšie charitatívne podujatie svojho druhu na Slovensku...

Hviezdy deťom 21.6.2024

Hviezdy deťom | Hviezdy deťom s Chárom, Regendom, Farkašovou a ďalšími

Počas nasledujúceho víkendu nás čaká už šestnásty ročník...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Media day pred štartom letnej prípravy

Prípravu na nadchádzajúcu sezónu 2024/2025 odštartoval dnešným dňom aj náš tím. Prvý deň...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Prvý tím odštartoval prípravu na novú sezónu

AS Trenčín odštartoval prípravu na nadchádzajúci ročník Niké ligy 2024/2025....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa