A-tím 14.5.2024

A-tím | V dorasteneckom tíme tvrdo pracoval, dnes má na svojom konte prvý ligový gól

Menej známou tvárou v kabíne prvého mužstva AS Trenčín je ghanský útočník Bright Donkor. Devätnásťročný zakončovateľ má na svojom konte najmä štarty v drese „devätnástky“, ktorej už len pomyslený pol krok chýba k zisku majstrovského titulu. Naskočil však už aj do ligového kolotoča. V šiestich štartoch zaznamenal jeden gól. Presadil sa v zápase proti Košiciam.

S futbalom síce začal v mladom veku, no dlho dostávala prednosť škola. „Bol som zameraný na vzdelávanie, ale postupom času sa menili moje priority. Viem, že učenie je veľmi dôležité. Ak však chcete dosiahnuť v Ghane kvalitné vzdelanie, môže to byť dosť nákladné. Nie je to jednoduché. Futbal vám dáva príležitosť presadiť sa vďaka talentu. Preto som stavil všetko na hráčsku kariéru. Dúfam, že sa som sa dobre rozhodol,“ povedal na úvod o sebe Donkor.

Ešte ako tínedžer si vyskúšal súťaž dospelých v materskej krajine, ale veľmi skoro zamieril do Európy za novými výzvami. Pod Čákov hrad prišiel cez zastávku v Belgicku. „Nebolo to tam jednoduché. Mojou druhou šancou bol Trenčín. Máme spoločného manažéra s Emekom a ten ma posunul sem. Poznal prostredie. AS mi odporučil ako skvelé miesto pre štart profesionálnej kariéry. Dnes musím povedať, že som veľmi šťastný, ako som sa rozhodol. Trenčín charakterizuje kvalitná práca s mladými hráčmi, čo je pre mňa dôležité.“

Mladý Afričan robil prvé kroky v tréningovom procese klubovej akadémie a bol trpezlivý. „Všade kam prídete, musíte pracovať na sto percent. Nie je dôležité, či ide o mládežnícky tím alebo mužov. Veľmi mi prospela atmosféra v kabíne devätnástky. Chalani ma prijali veľmi dobre a ja som sa snažil odovzdať im maximum,“ povedal Donkor, ktorý si už počas najbližšieho víkendu môže vybojovať dorastenecké zlato.

Autor: astn
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Hviezdy deťom 24.6.2024

Komunita | Máme za sebou 16. ročník charitatívneho podujatia Hviezdy deťom

Najväčšie charitatívne podujatie svojho druhu na Slovensku...

Hviezdy deťom 21.6.2024

Hviezdy deťom | Hviezdy deťom s Chárom, Regendom, Farkašovou a ďalšími

Počas nasledujúceho víkendu nás čaká už šestnásty ročník...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Media day pred štartom letnej prípravy

Prípravu na nadchádzajúcu sezónu 2024/2025 odštartoval dnešným dňom aj náš tím. Prvý deň...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Prvý tím odštartoval prípravu na novú sezónu

AS Trenčín odštartoval prípravu na nadchádzajúci ročník Niké ligy 2024/2025....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa