ASTV 10.8.2024

Holúbek | Musíme byť trpezliví a hrať svoju hru

V 3. kole našej najvyššej futbalovej súťaže vycestuje tím AS Trenčín na Liptov. Na štadióne pod Čebraťom nás privíta domáci MFK Ružomberok. Úvodný výkop stretnutia je naplánovaný na nedeľu o 18.00 h. Z pozície hlavného arbitra ho povedie Peter Ziemba.

Ruža vstúpila do nového ligového ročníka domácou remízou 1:1 s Banskou Bystricou. Zápas 2. kola Niké ligy presunula kvôli povinnostiam v pohárovej Európe. V kvalifikačných zápasoch Európskej ligy sa zverenci trénera Ondřeja Smetanu predstavili proti kazašskému tímu FC Tobol, cez ktorý postúpili po finálnom skóre 5:3. Stopku v druhej najvyššej európskej súťaži im vystavil turecký Trabzonspor, ktorému napriek dobrým výkonom podľahli v celkovom súčte 0:3. Cesta Ružomberka v pohároch však pokračuje v Konferenčnej Lige. V úvodnom dueli jej tretieho predkola uhral proti chorvátskemu velikánovi Hajduk Split bezgólovú remízu.

Mužstvo pod vedením trénera Iliju Stolicu zaznamenalo priaznivý vstup do nového ročníka. Po úvodných dvoch kolách máme na konte štyri body a hájime tretiu priečku tabuľky. Na vydretú remízu z Trnavy sme nadviazali domácou výhrou proti Košiciam, kedy nás nezlomila ani červená karta z 54. minúty. Naše mužstvo chce výkon zo Skalice potvrdiť i v najbližšom stretnutí. V uplynulej sezóne sme Ružomberok doma zdolali 4:1 a vonku sme nášmu súperovi podľahli 0:1.

Autor: astn
Rozpis zápasov
13:30 Tréningový areál Řepčín
Prípravný, 25.6.2025
SK Sigma Olomouc - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 23.6.2025

Fanúšikovia | Informácie k predaju permanentných vstupeniek na sezónu 2025/2026

AS Trenčín vám prináša informácie k predaju permanentiek na...

Aktuálne 23.6.2025

Niké liga | Ligu odštartujeme zostra, v úvode traja súperi z európskych pohárov

Nový ročník Niké ligy odštartuje skutočne zostra. Už v...

A-tím 20.6.2025

A-tím | Mikulaj sa podrobil operácii kolena

V závere sezóny sa naše mužstvo muselo zaobísť bez útočníka Lukáša Mikulaja, ktorý v úvode...

Hviezdy deťom 20.6.2025

Hviezdy deťom | 17. ročník už túto nedeľu

Najväčšie charitatívne podujatie svojho druhu na Slovensku, „Hviezdy deťom“, sa uskutoční už túto...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  mattoni  aarsleff  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  RS Technology  Hisense Antes GM