Aktuality - archiv 18.10.2007

Rob McDonald na otváraní betonárky sadil stromček

Futbalový klub AS Trenčín nechýbal pri otváraní vstupnej brány do Priemyselného parku.

Pomyselná brána do Priemyselného parku na periférii Trenčína je otvorená. Vstupom do industriálneho areálu je moderná betonárka s kapacitou 100 000 m³ betónu ročne. Spoločnosť Perteso pracovala na výstavbe prevádzky dlhé mesiace. Vo štvrtok 18. októbra sa slávnostným prestrihnutím pásky dostala oficiálne do prevádzky. Jedným z hostí veľkolepého podujatia bol aj tréner futbalistov AS Trenčín Rob McDonald.

Nielen športové aktivity AS

„Som rád, že sme sa zúčastnili tohto podujatia. Aj pre partnerov klubu je dôležité vedieť, že AS Trenčín sa zaujíma nielen a športové, ale aj o spoločenské, a v tomto prípade aj o industriálne, aktivity. Na otváraní som sa stretol s mnohými vplyvnými ľuďmi. Záujem klubu o akciu ich milo prekvapil,“ hodnotil svoje zážitky zo stretnutia vysoký Brit.

Asi najviac času strávil so zástupcom investorov novej prevádzky Vladimírom Balážom. „Ten človek zo seba vyžaruje vnútornú silu a energiu. Má tie najvyššie ambície. Je absolútne pochopiteľné, že chce byť úspešný aj vo svojom rodnom Trenčíne,“ zložil poklonu úspešnému podnikateľovi tréner AS. „Trenčín má veľmi perspektívny tím. Je to prakticky najmladšie mužstvo v lige. Ak dostanú ľudia v klube dostatočný priestor a káder sa doplní troma štyrmi hotovými hráčmi, trenčiansky futbal môže dosiahnuť v budúcnosti zaujímavé výsledky.

Veľmi pozitívnym impulzom je, že v kádri prvého mužstva je viacero odchovancov,“ odkryl svoje futbalové vedomosti Vladimír Baláž. Permanentku na zápasy AS vlastní už od začiatku sezóny. Teraz, keď svoje aktivity presunul aj do Trenčína, dúfa, že si konečne nájde čas aj na návštevu ligových zápasov.

Ekologická prevádzka

Už na prvý pohľad bolo zjavné, že Rob McDonald má bližšie k futbalovej lopte ako k lopate. Keď bol ale vyzvaný, aby sa podieľal na symbolickom sadení stromčeka, svoju úlohu zvládol znamenite. „Sadenie stromčeka bolo príjemným spestrením akcie a zároveň symbolom, že ekológia je pre firmu prevádzkujúcu betonárku veľmi dôležitá. Ale inak prácu v záhrade doslova nenávidím. Viete, som vysoký a pri zohýbaní sa k zemi ma bolia kríže,“ konštatoval so širokým úsmevom na tvári futbalový expert.

Betonárka je postavená na bývalom mestskom smetisku. „Naša filozofia sa opiera o vytvorenie symbiózy medzi živým a neživým. Chceme dokázať že neživá hmota sa dá vyrábať aj v prostredí plnom zelene,“ vysvetľoval Baláž. Jeho predstava je jasná. Celý areál chce pokryť množstvom stromčekov. „V areáli sa nachádza obrovská nádrž – LAPO – slúžiaca ako čistička. V jej možnostiach by bolo vyčistenie niekoľkých rafinérií. Spĺňa skrátka tie najprísnejšie predpisy. Neviem síce aké odpady budeme chytať my, ale máme kapacitu na očistenie približne dvoch Slovnaftov,“ udáva ďalší ekologický rozmer prevádzky jeden zo skupiny investorov spoločnosti Perteso.

„Zažil som toho veľa. Bol som pri otváraní supermarketov, navštívil som nemocnice, ale návšteva takéhoto priemyselného komplexu bola mojou premiérou,“ skonštatoval na záver otváracieho ceremoniálu Rob McDonald.

Autor: MS
Rozpis zápasov
4:0 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 1. kolo, 23.7.2021
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
20:00 Bratislava
Fortuna liga, 2. kolo, 31.7.2021
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 24.7.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti FC ViOn

Fotogaléria zo zápasu 1. kola základnej časti Fortuna ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce -...

ASTV 24.7.2021

Kadák | Prvý polčas bol z našej strany výborný

Dvoma gólmi a jednou finálnou prihrávkou doviedol mladý kapitán svoj tím k prvému víťazstvu v...

ASTV 24.7.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti FC ViOn

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 1. kola základnej časti Fortuna ligy 2021/2022...

ASTV 24.7.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti FC ViOn

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC ViOn...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic