Aktuality - archiv 5.10.2010

Už tri zápasy bez inkasovaného gólu

Tomáš Peciar: "V minulosti sme mávali v niektorých zápasoch množstvo šancí, no góly nepadali. Teraz nám stačí na víťazstvo aj jedna"

Od Trenčanov sa na pôde posledného tímu tabuľky čakala dominancia a možno aj gólové hody, opak však bol pravdou. Šaľa bola vyrovnaným súperom a po prvom polčas mohla dokonca vyhrávať. Obrana AS na čele s brankárom Milošom Volešákom napokon gól nepripustila. Naopak, skórovať sa po jednej z mála našich šancí podarilo Fanendovi Adimu. O pocitoch zo zápasu sme sa porozprávali s urasteným obrancom a jednou z kľúčových postáv zápasu Tomášom Peciarom.

Peciar je stabilným členom obrany mužstva, ktoré neinkasovalo už tri zápasy po sebe. AS v 11. kolách dostalo navyše len štyri góly. "Bol to náročný zápas na ťažkom teréne. Šaľa nehrala zle, ako by sa možno zdalo podľa tabuľky. Nastúpila útočnejšie, ako mužstvá, s ktorými sme sa doteraz stretli. Chýba im však strelecké šťastie. Na druhej strane sme to ale dobre uhrali vzadu," vrátil sa k zápasu urastený obranca.

Podľa starej pravdy tím preveria skôr ťažké zápasy a práve na takéto vlani Trenčín častými remízami doplatil. Preto sme sa bojnického rodáka spýtali, či vydretú výhru berie ako šťastie alebo dielo zužitkovaných skúseností. "V minulosti sme mávali v niektorých zápasoch množstvo šancí, no góly nepadali. Teraz sme na tom dobre v tom, že aj jedna šanca nám stačí na víťazstvo."

AS čaká pre reprezentačnú prestávku najbližší zápas až o týždeň. Okrem tréningov je na programe aj modelovaný súboj s "devätnástkou" a príprava na najbližšieho súpera zo Senca. Vo vybavovaní je aj prípravný zápas. V tomto zápase bude chýbať posledný úspešný strelec, vykartovaný Adi. "Máme aj iných strelcov, najmä Depetrisa s famóznou formou. No myslím, že v tíme je viacero hráčov, ktorí sú schopní dať gól, takže Fanendovej neúčasti sa neobávam," povedal Peciar, ktorý tiež prezradil, že v šatni už padajú slova aj o najbližšom pohárovom súperovi. "Spomína sa aj Slovan, ale teraz sa pripravujeme výhradne na Senec."

Autor: rn
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 21. kolo, 25.2.2024
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
17:00
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 27.2.2024

Výjazd | Poďte s nami na výjazd do Skalice, tím potrebuje vašu podporu

Tím okolo kapitána Damiána Bariša čaká záverečný zápas základnej...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 21. kola základnej časti Niké ligy proti...

ASTV 25.2.2024

Kmeť | Ukázali sme svoju kvalitu

V predposlednom kole základnej časti našej najvyššej futbalovej súťaže sme na domácom trávniku podľahli...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 21. kola základnej...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus