Aktuality - archiv 5.10.2010

Už tri zápasy bez inkasovaného gólu

Tomáš Peciar: "V minulosti sme mávali v niektorých zápasoch množstvo šancí, no góly nepadali. Teraz nám stačí na víťazstvo aj jedna"

Od Trenčanov sa na pôde posledného tímu tabuľky čakala dominancia a možno aj gólové hody, opak však bol pravdou. Šaľa bola vyrovnaným súperom a po prvom polčas mohla dokonca vyhrávať. Obrana AS na čele s brankárom Milošom Volešákom napokon gól nepripustila. Naopak, skórovať sa po jednej z mála našich šancí podarilo Fanendovi Adimu. O pocitoch zo zápasu sme sa porozprávali s urasteným obrancom a jednou z kľúčových postáv zápasu Tomášom Peciarom.

Peciar je stabilným členom obrany mužstva, ktoré neinkasovalo už tri zápasy po sebe. AS v 11. kolách dostalo navyše len štyri góly. "Bol to náročný zápas na ťažkom teréne. Šaľa nehrala zle, ako by sa možno zdalo podľa tabuľky. Nastúpila útočnejšie, ako mužstvá, s ktorými sme sa doteraz stretli. Chýba im však strelecké šťastie. Na druhej strane sme to ale dobre uhrali vzadu," vrátil sa k zápasu urastený obranca.

Podľa starej pravdy tím preveria skôr ťažké zápasy a práve na takéto vlani Trenčín častými remízami doplatil. Preto sme sa bojnického rodáka spýtali, či vydretú výhru berie ako šťastie alebo dielo zužitkovaných skúseností. "V minulosti sme mávali v niektorých zápasoch množstvo šancí, no góly nepadali. Teraz sme na tom dobre v tom, že aj jedna šanca nám stačí na víťazstvo."

AS čaká pre reprezentačnú prestávku najbližší zápas až o týždeň. Okrem tréningov je na programe aj modelovaný súboj s "devätnástkou" a príprava na najbližšieho súpera zo Senca. Vo vybavovaní je aj prípravný zápas. V tomto zápase bude chýbať posledný úspešný strelec, vykartovaný Adi. "Máme aj iných strelcov, najmä Depetrisa s famóznou formou. No myslím, že v tíme je viacero hráčov, ktorí sú schopní dať gól, takže Fanendovej neúčasti sa neobávam," povedal Peciar, ktorý tiež prezradil, že v šatni už padajú slova aj o najbližšom pohárovom súperovi. "Spomína sa aj Slovan, ale teraz sa pripravujeme výhradne na Senec."

Autor: rn
Rozpis zápasov
Fortuna liga, nadstavba, 20.5.2023
AS Trenčín - MFK Skalica
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Hviezdy deťom 1.6.2023

Hviezdy deťom | Pozývame vás na charitatívny beh, prihlasovanie spustené

Najväčšie charitatívne podujatie svojho druhu na Slovensku "Hviezdy...

A-tím 29.5.2023

A-tím | Bainovič, Madu, Azango, Lavrinčík a Ďuriška končia

Pred štartom letnej prípravy prichádza k zmenám v kádri prvého tímu AS Trenčín....

A-tím 26.5.2023

A-tím | Prvý tím povedie Ilija Stolica

Novým trénerom AS Trenčín sa stal Ilija Stolica. Štyridsaťštyri ročný srbský kormidelník podpísal...

A-tím 25.5.2023

A-tím | V príprave proti druholigistom, Sigme Olomouc a na sústredenie do Poľska

Pred štartom nového ročníka najvyššej domácej súťaže odohrá...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.avetec.org  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio