Aktuality - archiv 5.10.2010

Už tri zápasy bez inkasovaného gólu

Tomáš Peciar: "V minulosti sme mávali v niektorých zápasoch množstvo šancí, no góly nepadali. Teraz nám stačí na víťazstvo aj jedna"

Od Trenčanov sa na pôde posledného tímu tabuľky čakala dominancia a možno aj gólové hody, opak však bol pravdou. Šaľa bola vyrovnaným súperom a po prvom polčas mohla dokonca vyhrávať. Obrana AS na čele s brankárom Milošom Volešákom napokon gól nepripustila. Naopak, skórovať sa po jednej z mála našich šancí podarilo Fanendovi Adimu. O pocitoch zo zápasu sme sa porozprávali s urasteným obrancom a jednou z kľúčových postáv zápasu Tomášom Peciarom.

Peciar je stabilným členom obrany mužstva, ktoré neinkasovalo už tri zápasy po sebe. AS v 11. kolách dostalo navyše len štyri góly. "Bol to náročný zápas na ťažkom teréne. Šaľa nehrala zle, ako by sa možno zdalo podľa tabuľky. Nastúpila útočnejšie, ako mužstvá, s ktorými sme sa doteraz stretli. Chýba im však strelecké šťastie. Na druhej strane sme to ale dobre uhrali vzadu," vrátil sa k zápasu urastený obranca.

Podľa starej pravdy tím preveria skôr ťažké zápasy a práve na takéto vlani Trenčín častými remízami doplatil. Preto sme sa bojnického rodáka spýtali, či vydretú výhru berie ako šťastie alebo dielo zužitkovaných skúseností. "V minulosti sme mávali v niektorých zápasoch množstvo šancí, no góly nepadali. Teraz sme na tom dobre v tom, že aj jedna šanca nám stačí na víťazstvo."

AS čaká pre reprezentačnú prestávku najbližší zápas až o týždeň. Okrem tréningov je na programe aj modelovaný súboj s "devätnástkou" a príprava na najbližšieho súpera zo Senca. Vo vybavovaní je aj prípravný zápas. V tomto zápase bude chýbať posledný úspešný strelec, vykartovaný Adi. "Máme aj iných strelcov, najmä Depetrisa s famóznou formou. No myslím, že v tíme je viacero hráčov, ktorí sú schopní dať gól, takže Fanendovej neúčasti sa neobávam," povedal Peciar, ktorý tiež prezradil, že v šatni už padajú slova aj o najbližšom pohárovom súperovi. "Spomína sa aj Slovan, ale teraz sa pripravujeme výhradne na Senec."

Autor: rn
Rozpis zápasov
0:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 16. kolo, 27.11.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
15:00 Trnava
Fortuna liga, 17. kolo, 4.12.2021
ŠKF Sereď - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.12.2021

Kadák | Musíme si vypracovať šance a premeniť ich

Odvetná časť našej najvyššej futbalovej súťaže pokračuje tento víkend sedemnástym kolom....

A-tím 2.12.2021

SC | V boji o postup do štvrťfinále privítame prekvapenie druhej ligy

Súperom AS Trenčín v osemfinále Slovnaft Cupu bude druholigový FK...

ASTV 2.12.2021

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť októbrových zákrokov mesiaca

ASTV vám prináša novú anketu. Po prvý raz môžete vidieť päť najkrajších...

A-tím 1.12.2021

Klub | Máme jeden z najmladších tímov na svete

Medzinárodné centrum športových štúdií (CIES) aktualizovalo v uplynulých týždňoch viacero...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa