Aktuality - archiv 6.10.2010

Kubíkovi sa darí, ďalší dvaja z AS v ADO

Spolupráca medzi našim klubom a aktuálne siedmym mužstvom najvyššej súťaže v krajine vicemajstrov sveta sa hosťovaním rýchleho krídelníka nekončí

Trenčiansky futbal má v Holandsku vďaka vynikajúcim výkonom Františka Kubíka a vydarenému dvojročnému pôsobeniu Csabu Horvátha v drese ADO Den Haag stále silnejšie meno. Podporilo ho aj víťazstvo na kvalitne obsadenom a sledovanom turnaji Breukelen Cup. Práve tam sa dostali do zápisníkov pozorovateľov viacerí hráči prvého mužstva a práve tam na seba upozornil dnes jeden z najlepších strelcov Eredivisie Kubík.

„Sme radi, že Kubíkovi sa tak darí. Pokiaľ pred jeho príchodom neboli v ADO presvedčení o správnosti tohto kroku, dnes zatiaľ ani náznakom neľutujú. Začína sa nám pomaly vracať poctivá trojročná práca a smerovanie, ktoré sme  nastavili v klube. S tým je spojené aj nezanedbateľné zviditeľnenie našej značky najmä v krajine vicemajstrov sveta,“ povedal generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.


„Kubíkov úspech ukazuje výbornú športovú pripravenosť hráča, ktorú získal v rozhodujúcej miere v našom klube. Len on sám však rozhodne o ďalšom smerovaní svojej kariéry a o tom ako zužitkuje svoju veľkú šancu. Dôležitejšie ako si súčasnú výkonnosť udržať je predovšetkým  ďalšie napredovanie. Kubíkov čiastkový úspech ukazuje dobré rozhodnutie pri skautingu hráča. Dôvera v neho vložená aj počas obdobia, keď sa mu tak nedarilo, sa nám vracia.“

„V kariére hráča je množstvo úskalí a preto treba chodiť s otvorenými očami a mysľou. Vždy je dobré počúvať najmä tých, ktorí mu reálne pomohli. S úspechom totiž prichádza veľa takých, čo zacítili možnosť vyslovene parazitovať. Verím, že v spolupráci s pánom Lingom dokážeme premeniť dnešné hosťovanie na vysnívaný prestup. Ten by urobil dobré meno v prvom rade hráčovi a v neposlednom aj nášmu klubu.“ povedal výkonný šéf AS.

Spolupráca medzi našim klubom a aktuálne siedmym mužstvom najvyššej súťaže v krajine vicemajstrov sveta sa hosťovaním rýchleho krídelníka nekončí. Reprezentačnú prestávku využili na niekoľkodňový pobyt v Holandsku obranca Peter Kleščík a útočník Fanendo Adi. Oboch si vyhliadol tréner Den Haagu John van den Brom počas svojej nedávnej návštevy pod Čákovým hradom aj zásluhou práce našich ľudí v Holandsku.

„Ide najmä o nové skúsenosti a motiváciu pre oboch. Na základe svojho prístupu si to zaslúžia. Ak máme takúto možnosť, chceme to naplno využiť. Teraz prostredníctvom hráčov a neskôr aj trénerov. Náš klub si pomaly otvára dvere tam, kde väčšina z nás mohla byť iba v svojich snoch. Je úlohou všetkých, ktorí pre AS pracujeme, aby sme ich otvorili a už  nikdy nezavreli. Teraz je to ADO Den Haag, neskôr možno niekto iný. Dnes už máme čo ponúknuť,“ uzavrel Rybníček.

Autor: mg
Rozpis zápasov
0:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 16. kolo, 27.11.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
15:00 Trnava
Fortuna liga, 17. kolo, 4.12.2021
ŠKF Sereď - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.12.2021

Kadák | Musíme si vypracovať šance a premeniť ich

Odvetná časť našej najvyššej futbalovej súťaže pokračuje tento víkend sedemnástym kolom....

A-tím 2.12.2021

SC | V boji o postup do štvrťfinále privítame prekvapenie druhej ligy

Súperom AS Trenčín v osemfinále Slovnaft Cupu bude druholigový FK...

ASTV 2.12.2021

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť októbrových zákrokov mesiaca

ASTV vám prináša novú anketu. Po prvý raz môžete vidieť päť najkrajších...

A-tím 1.12.2021

Klub | Máme jeden z najmladších tímov na svete

Medzinárodné centrum športových štúdií (CIES) aktualizovalo v uplynulých týždňoch viacero...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa