Aktuality - archiv 16.10.2010

Čögley: Celý zápas makáme, šmýkame a ...

Peter Čögley: "Musíme si to pozrieť na DVD. Podľa našich chalanov sa tam však zrazil dvaja domáci hráči"

Návrat k 12. kolu druhej najvyššej súťaže na pôde Senca mal byť venovaný bojovnosti mužstva, ktorú stelesňoval svojim oduševneným výkonom obranca Peter Čögley. Ten sa okrem klasickej tvrdej defenzívy zaskvel aj gólovou prihrávkou a jednou veľkou šancou. Pokutový kop v nadstavenom čase to však zmenil.

Čögley počas celého zápasu, spoločne s klasikom v tomto obore Aldom Baézom, ukazoval tvrdú, účinnú, spoľahlivú, ale férovú hru. V 18. min prvého polčasu umne vysunul Davida Depetrisa. Skúsený zakončovateľ už nemal problém prekonať domáceho brankára. V druhom dejstve sa zas preštrikoval cez pol ihriska a nahrával voľnému Jakubovi Holúbkovi. Šanca však ostala nevyužitá. Okrem toho ukázal niekoľko výborných defenzívnych zákrokov.

"Hodnotenie môjho výkonu prináleži trénerovi. Som spokojný, ale stále je čo zdokonaľovať, boli tam aj chyby," zostručnil svoj pohľad na zápas krajný obranca. Niekoľko desiatok minút po jeho skončení mu hlavou skôr výrila situácia z nadstaveného času. "Musím si to nechať uležať v hlave. Nechcem dávať vyhlásenia s horúcou hlavou. Toho záveru je škoda ... Celý zápas makáme, šmýkame a ... Musíme si to pozrieť na DVD. Podľa našich chalanov sa tam však zrazili dvaja domáci hráči. Veď rozhodca nikomu z nás neukázal žltú kartu," dodal s údivom k penalte v nadstavenom čase Čögley.

Do reči nebolo ani trénerovi Adriánovi Guľovi. Aj na ňom bolo vidieť a cítiť emócie z nešťastného záveru stretnutia. "Nechceli sme hlavne, aby sa chalani nechali strhnúť, čo by znamenalo zbytočné žlté karty. Stále som veril, že to Miloš (Volešák) chytí. Opak však bol pravdou."

Hlavný tréner ale uznal, že problémom bol aj tlak, ktorý si Senec na konci zápasu vynútil. "Určite nám chýbala presnejšia prechodová prihrávka, hore sme nedokázali udržať loptu. Na druhej strane, ťažko sa udržať nátlaku nakopávaných lôpt, tam je to už len o boji, treba sa z toho poučiť," uzavrel tréner Guľa, ktorý sa však môže naďalej popýšiť nulou na konte prehier a stopercentnou úspešnosťou na domácej pôde.

Autor: rn
Rozpis zápasov
0:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 16. kolo, 27.11.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
15:00 Trnava
Fortuna liga, 17. kolo, 4.12.2021
ŠKF Sereď - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.12.2021

Kadák | Musíme si vypracovať šance a premeniť ich

Odvetná časť našej najvyššej futbalovej súťaže pokračuje tento víkend sedemnástym kolom....

A-tím 2.12.2021

SC | V boji o postup do štvrťfinále privítame prekvapenie druhej ligy

Súperom AS Trenčín v osemfinále Slovnaft Cupu bude druholigový FK...

ASTV 2.12.2021

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť októbrových zákrokov mesiaca

ASTV vám prináša novú anketu. Po prvý raz môžete vidieť päť najkrajších...

A-tím 1.12.2021

Klub | Máme jeden z najmladších tímov na svete

Medzinárodné centrum športových štúdií (CIES) aktualizovalo v uplynulých týždňoch viacero...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa