Aktuality - archiv 16.10.2010

Čögley: Celý zápas makáme, šmýkame a ...

Peter Čögley: "Musíme si to pozrieť na DVD. Podľa našich chalanov sa tam však zrazil dvaja domáci hráči"

Návrat k 12. kolu druhej najvyššej súťaže na pôde Senca mal byť venovaný bojovnosti mužstva, ktorú stelesňoval svojim oduševneným výkonom obranca Peter Čögley. Ten sa okrem klasickej tvrdej defenzívy zaskvel aj gólovou prihrávkou a jednou veľkou šancou. Pokutový kop v nadstavenom čase to však zmenil.

Čögley počas celého zápasu, spoločne s klasikom v tomto obore Aldom Baézom, ukazoval tvrdú, účinnú, spoľahlivú, ale férovú hru. V 18. min prvého polčasu umne vysunul Davida Depetrisa. Skúsený zakončovateľ už nemal problém prekonať domáceho brankára. V druhom dejstve sa zas preštrikoval cez pol ihriska a nahrával voľnému Jakubovi Holúbkovi. Šanca však ostala nevyužitá. Okrem toho ukázal niekoľko výborných defenzívnych zákrokov.

"Hodnotenie môjho výkonu prináleži trénerovi. Som spokojný, ale stále je čo zdokonaľovať, boli tam aj chyby," zostručnil svoj pohľad na zápas krajný obranca. Niekoľko desiatok minút po jeho skončení mu hlavou skôr výrila situácia z nadstaveného času. "Musím si to nechať uležať v hlave. Nechcem dávať vyhlásenia s horúcou hlavou. Toho záveru je škoda ... Celý zápas makáme, šmýkame a ... Musíme si to pozrieť na DVD. Podľa našich chalanov sa tam však zrazili dvaja domáci hráči. Veď rozhodca nikomu z nás neukázal žltú kartu," dodal s údivom k penalte v nadstavenom čase Čögley.

Do reči nebolo ani trénerovi Adriánovi Guľovi. Aj na ňom bolo vidieť a cítiť emócie z nešťastného záveru stretnutia. "Nechceli sme hlavne, aby sa chalani nechali strhnúť, čo by znamenalo zbytočné žlté karty. Stále som veril, že to Miloš (Volešák) chytí. Opak však bol pravdou."

Hlavný tréner ale uznal, že problémom bol aj tlak, ktorý si Senec na konci zápasu vynútil. "Určite nám chýbala presnejšia prechodová prihrávka, hore sme nedokázali udržať loptu. Na druhej strane, ťažko sa udržať nátlaku nakopávaných lôpt, tam je to už len o boji, treba sa z toho poučiť," uzavrel tréner Guľa, ktorý sa však môže naďalej popýšiť nulou na konte prehier a stopercentnou úspešnosťou na domácej pôde.

Autor: rn
Rozpis zápasov
0:0 Ružomberok
Fortuna liga, 5. kolo, 13.8.2022
MFK Ružomberok - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 6. kolo, 20.8.2022
AS Trenčín - MFK Tatran Liptovský Mikuláš
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 17.8.2022

Komunita | Zažite letné kino na Štadióne Sihoť

V nedeľu 28. augusta môžeš zažiť letné kino na Štadióne Sihoť. Na veľkoplošných obrazovkách...

ASTV 15.8.2022

Witan | Chcem sa posunúť v kariére, preto som sa vrátil

Indonézsky reprezentant Witan Sulaeman nastúpil na svoj prvý zápas v drese AS...

ASTV 14.8.2022

Fortuna liga | Lavrinčík a Kmeť vedia, že mužstvo sa môže chytiť aj vďaka bojovnosti

Víkendový zápas na ihrisku MŠK Ružomberok priniesol...

ASTV 13.8.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 5. kola základnej časti Fortuna ligy proti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport