Aktuality - archiv 19.10.2010

Výsledok mrzí, potešila však divácka kulisa

Miloš Volešák: „Rozhodli sme sa hrať otvorenú partiu, žiadneho zanďoura. Aj tréner nám prízvukoval, že si to ideme rozdať ako rovný s rovným“

Malý krôčik od postupu cez obhajcu Slovenského pohára sa v utorok večer ocitli trenčianski futbalisti. AS bol Slovanu Bratislava minimálne vyrovnaným súperom. Po remíze v riadnom hracom čase (1:1) nasledovala lotéria v podobe pokutových kopov. V nich mal Slovan pevnejšie nervy a preto sa teší z postupu. Napriek tomu, takmer dve tisícky divákov vyprevadili hráčov potleskom.

„Rozhodli sme sa hrať otvorenú partiu, žiadneho zanďoura. Aj tréner nám prízvukoval, že si to ideme rozdať ako rovný s rovným. Je škoda, že sme nepostúpili, boli sme od toho kúsok. Určite sa nemáme za čo hanbiť. Odviedli sme dobrú robotu,“ povedal brankár Miloš Volešák, ktorý sa v zápase blysol viacerými skvelými zákrokmi.

Jediný gól v riadnom hracom čase dostal po tom, ako si Milan Ivana zbehol za obranu, centrom našiel Krešimira Kordiča a ten sa nemýlil. „Peter (Kleščík) ho už nedokázal pokryť. Trafil to fakt dobre.“ O štvrť hodinu vyrovnal David Depetris a výsledok ostával otvorený až do konca. „Mali sme ďalšie šance, škoda najmä tej Mazánovej. Už som tam videl gól,“ spomenul Volešák situáciu zo záveru zápasu, keď mladý krídelník napriahol z dobrých dvadsiatich piatich metrov. Brankár hostí Matúš Putnocký však jeho strelu vytlačil na roh.

Na rad prišli strely zo značky pokutového kopu. Slovanisti ukázali viac pokoja a skúseností. Volešák inkasoval trikrát, jedna strela išla nad a jednu zneškodnil. „Roman Hodál mi dal nejaké rady. Ja som si intuitívne vybral stranu a tam som šiel. Škoda, že Adimu sa nepodarilo skórovať. Išla by ďalšia séria, a potom by sa im už kopalo ťažšie. Penalty sú však lotéria a aj väčšie tímy v nich sklamali.“

Okrem výkonu nášho mužstva bola veľkým pozitívom utorkového zápasu atmosféra na štadióne na Sihoti. Hráči si ju po zápase veľmi pochvaľovali. „Bolo vidieť, že ľuďom sa futbal páči. Predsa je len rozdiel, keď príde súper brániaci s desiatimi na svojej polke, ako súper hrajúci futbal. V tíme pôsobím osem rokov a už dlho som nezažil takú atmosféru. Prekrikovačky medzi tribúnami boli naozaj pekné. Ak splníme náš cieľ, verím, že na atraktívnych súperov príde viac ľudí,“ dodal Volešák.

Autor: rn
Rozpis zápasov
0:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 16. kolo, 27.11.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
15:00 Trnava
Fortuna liga, 17. kolo, 4.12.2021
ŠKF Sereď - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 28.11.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

Fotogaléria zo zápasu 16. kola základnej časti Fortuna ligy proti DAC 1904 Dunajská...

Aktuálne 28.11.2021

Slávik | Neviem si vypracovať stopercentné šance

Mužstvo Petra Hlinku má za sebou ďalší zápas, v ktorom hernú dominanciu nedokázalo pretaviť...

ASTV 27.11.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 16. kola základnej časti Fortuna ligy...

ASTV 27.11.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa