Aktuality - archiv 9.11.2010

Dorastenci nesklamali, ďalší ukázali svoje možnosti

Pár slov asistenta trénera Mariána Zimena po utorňajšom súboji s Malajziou

Po víťaznom prípravnom zápase proti reprezentácii Malajzie do 21 rokov (2:1) smeruje všetko k víkendovému domácemu súboju proti aktuálne štvrtému LAFC Lučenec. My sa však v hodnotení asistenta trénera Mariána Zimena vráťme ešte na chvíľu k utorňajšiemu súboju.

„Chceli sme vidieť niektoré varianty pred dôležitým zápasom proti Lučencu. Taktiež sme mysleli na to, aby bola záťaž rovnomerne rozdelená,“ povedal na úvod Zimen a pokračoval: „Bolo dobre, že po zranení sa ukázal Salinas. Okrem toho sme si otestovali hráčov z devätnástky. Menej vyťažení chalani mali opäť možnosť ukázať nám, či sú pripravení naskočiť. Bol to pre nás podobný test ako proti Trnave.“

Malajzia bola nepríjemným súperom. V druhom polčase sa dokonca ujala vedenia. „Majú rýchlostné typy futbalistov. Ak dostanú priestor, veľmi dobre pracujú s loptou. Nechýba im agresivita. Neradi prehrávajú. Často sa cítia poškodení, čo nás mohlo otestovať aj z pohľadu koncentrácie a sústredenia. Pozitívom bolo, že sa nám podarilo otočiť nepriaznivý stav. Je jedno s akým súperom to zvrátite. Víťazstvá v každom zápase sú pre nás dôležité.“

Okrem spomenutého Jorgeho Salinasa sa na ihrisku predstavili aj opory devätnástky Lukáš Ďuriška a Roland Szabó. Ani jeden z nich nesklamal. „Ďuriška nastúpil na poste defenzívneho stredopoliara. Práve na tomto mieste si ho vieme v budúcnosti predstaviť. Má cit pre hru, dokáže zvádzať osobné súboje, vie hrať konštruktívne. Taktiež Szabó ukázal, že môže naskočiť aj do takéhoto silného tímu,“ povedal v skratke na adresu oboch mladíkov asistent trénera Adriána Guľu.

Z hráčov prvého mužstva nastupujúcich iba sporadicky chýbal iba chorý Karol Mondek. Ostatní dostali dostatočne veľký priestor, aby na seba upozornili. „Mišák ukázal, že vie hrať. Potrebuje však takéto zápasy. Rovnako ako Malec. Ten sa ukazuje veľmi dobre z pohľadu tréningov. Rovnako dobre dokáže naskakovať do záverov majstrovských stretnutí. Sám však určite cíti, že je rozdiel, ak má hrať od začiatku. Nebol to ten Malec, ktorý prichádza ako striedajúci hráč. Sám vie, že sa ešte má kam posúvať. Rovnako brankár Šemrinec pracuje dobre, no musí si počkať na svoju šancu. Pri Milošovi (Volešákovi) sa môže veľa naučiť. Do zápasu však dobre zapadol. Mal možnosť ukázať niekoľko zákrokov, rozohrávku a aj dirigentské schopnosti,“ dodal adresnejšie Zimen.

Autor: mg
Rozpis zápasov
0:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 16. kolo, 27.11.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
15:00 Trnava
Fortuna liga, 17. kolo, 4.12.2021
ŠKF Sereď - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 28.11.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

Fotogaléria zo zápasu 16. kola základnej časti Fortuna ligy proti DAC 1904 Dunajská...

Aktuálne 28.11.2021

Slávik | Neviem si vypracovať stopercentné šance

Mužstvo Petra Hlinku má za sebou ďalší zápas, v ktorom hernú dominanciu nedokázalo pretaviť...

ASTV 27.11.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 16. kola základnej časti Fortuna ligy...

ASTV 27.11.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa