Aktuality - archiv 11.11.2010

Salinas je opäť k dispozícii!

Paraguajský mladík je po operácii u holandského špecialistu pripravený opäť pomôcť mužstvu

110! Presne toľko minút odohral v pätnástich ligových kolách aktuálneho ročníka najlepší hráč uplynulej sezóny druhej najvyššej súťaže Jorge Salinas. Medzi ôsmym a jedenástym kolom od polovice septembra do začiatku októbra štyrikrát striedal. V príprave sa na ihrisku dokonca ani raz neobjavil. Dôvodom však nebol nečakaný a radikálny pokles formy, ale zdravotné problémy osemnásťročného mladíka s brušným svalstvom.

Dnes by malo byť všetko na dobrej ceste. Mladý Paraguajčan sa podrobil operácii u špecialistu v Holandsku a v utorok sa vrátil do zostavy AS. Nastúpil v príprave proti dvadsaťjednotke Malajzie a dokonca skóroval! „Najmä pre mňa to bol veľmi potrebný zápas. Viac ako mesiac som nehral, ale teraz som späť. Som rád, že sme vyhrali,“ povedal spokojný Salinas mysliaci už na víkendový zápas proti Lučencu.

Na hráčovi, ktorí si počas minulého ročníka vyskúšal prostredie Chelsea FC a Ajaxu Amsterdam bolo síce badať tréningové manko, ale aj veľká chuť opäť pomôcť mužstvu. „Som veľmi šťastný,“ povedal druhý najmladší člen prvého mužstva a dodal: „Ešte to nie je na miesto v základe. Čaká ma veľa práce. Dúfam, že na jar to bude celkom iné. Konkurencia v tíme je veľká, ale ja sa chcem v zime pripraviť na sto percent. Potom môžem zabojovať o stabilné miesto na ihrisku.“

„Ešte to trochu cítim, ale nedá sa to porovnávať. Predtým som nemohol vôbec nič robiť. Teraz idem takmer na deväťdesiat percent,“ prezradil Salinas. „Som rád, že som napokon išiel na operáciu. Možno som mohol ísť už trochu skôr. Ťažko sa však rozhodovalo. Týždeň to bolo dobre a potom dva týždne zle. Vrátil som sa na ihrisko, no opäť sa to zhoršilo. Klub napokon rozhodol. Teraz je už dobre,“ klope na drevo hráč, ktorý môže byť na jar pre tím veľmi dôležitý.

Autor: mg
Rozpis zápasov
0:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 16. kolo, 27.11.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
15:00 Trnava
Fortuna liga, 17. kolo, 4.12.2021
ŠKF Sereď - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.12.2021

Kadák | Musíme si vypracovať šance a premeniť ich

Odvetná časť našej najvyššej futbalovej súťaže pokračuje tento víkend sedemnástym kolom....

A-tím 2.12.2021

SC | V boji o postup do štvrťfinále privítame prekvapenie druhej ligy

Súperom AS Trenčín v osemfinále Slovnaft Cupu bude druholigový FK...

ASTV 2.12.2021

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť októbrových zákrokov mesiaca

ASTV vám prináša novú anketu. Po prvý raz môžete vidieť päť najkrajších...

A-tím 1.12.2021

Klub | Máme jeden z najmladších tímov na svete

Medzinárodné centrum športových štúdií (CIES) aktualizovalo v uplynulých týždňoch viacero...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa