Aktuality - archiv 16.11.2010

Báez miluje zápasy s množstvom tvrdých stretov

Aldo Báez: „Bolo toho viac ako inokedy, ale neprekážalo mi to. Naopak, užíval som si to“

Ústrednou postavou dôležitého víkendového zápasu proti LAFC Lučenec (1:0) bol argentínsky stredopoliar Aldo Báez. Defenzívny štít AS pracoval opäť bezchybne ako švajčiarske hodinky. Z miery ho nevyviedlo ani netradične časté okopávanie zo strany súpera a ani ďalšie provokácie. „Určite sa nebudem sťažovať. Taký je futbal. Nikto vám nedá nič zadarmo,“ povedal po stretnutí vysmiaty rodák z Buenos Aires.

Následne však priznal, že tvrdých stretov bolo viac ako inokedy. Jeden z protihráčov si dokonca v priebehu dvoch minút a dvoch nevyberaných zákrokoch vykoledoval červenú kartu. „Bolo toho viac ako inokedy, ale neprekážalo mi to. Naopak, užíval som si to. Iné však bolo, keď lopta nebola podstatná. Na to ale už je rozhodca. Jedno je totiž tvrdá hra a iné neférová,“ dával dokopy lámanou slovenčinou s pomocou angličtiny Báez.

Ak porovnáme argentínskeho mladíka s tým, ktorý prišiel pod Čákov hrad pred troma rokmi, málokto by ho spoznal. Z búrliváka diskutujúceho s rozhodcami, ktorého nikto nevedel udržať na uzde, sa stal tímový hráč. Navyše, zo svojej nekompromisnej hry nič nestratil. Naopak, ešte viac vynikol a k tomu všetkému pridal viac futbalovosti. Aj súboje ako ten s Lučencom ho posúvajú ďalej.

„Po prvom kartovom zákroku som sa hneď pýtal rozhodcu na číslo previnilca. Bol to veľmi škaredý faul. Náš masér Jožko ma však schladil. Povedal mi, že mám hrať a nevypytovať sa na hlúposti. Rýchlo som si to zrovnal. Ak by som totiž oplácal, neublížil by som súperovi, ale spoluhráčom,“ povedal iba dvadsaťdvaročný mladík a k červenej karte súpera dodal: „Smial som sa a povedal som mu: Hral si dobre, ale choď von.“

Keď hráči nie sú fanúšikom príkladom

Futbalové federácie vynakladajú nemalé prostriedky na boj s rasizmom a netoleranciou na štadiónoch. Hráči ukazujú rasovej neznášanlivosti červené karty, ale nie vždy tak konajú. „Pred odchodom do šatní som hovoril o niektorých pokrikoch súpera rozhodcovi. Predtým Púchov, teraz Lučenec. Už toho bolo veľa. Nepoviem jedenkrát, ale začína to unavovať,“ povedal s oveľa vážnejšou tvárou Báez. Podobné správanie sa protihráčov údajne nie je ničím nezvyčajným. „Každý zápas si niečo vypočujem. Ako však povedal tréner Guľa, je to pre mňa a pre Adiho škola do budúcnosti. Musíme sa s tým vysporiadať. Preto to na trávniku neriešim. Podstatné sú víťazstvá.“

Autor: mg
Rozpis zápasov
0:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 16. kolo, 27.11.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
15:00 Trnava
Fortuna liga, 17. kolo, 4.12.2021
ŠKF Sereď - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.12.2021

Kadák | Musíme si vypracovať šance a premeniť ich

Odvetná časť našej najvyššej futbalovej súťaže pokračuje tento víkend sedemnástym kolom....

A-tím 2.12.2021

SC | V boji o postup do štvrťfinále privítame prekvapenie druhej ligy

Súperom AS Trenčín v osemfinále Slovnaft Cupu bude druholigový FK...

ASTV 2.12.2021

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť októbrových zákrokov mesiaca

ASTV vám prináša novú anketu. Po prvý raz môžete vidieť päť najkrajších...

A-tím 1.12.2021

Klub | Máme jeden z najmladších tímov na svete

Medzinárodné centrum športových štúdií (CIES) aktualizovalo v uplynulých týždňoch viacero...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa