Zápasy - archiv 19.11.2010

Adi dvakrát skóroval, vezieme tri body z Dolného Kubína

MFK Dolný Kubín – AS Trenčín 1:4 (1:3)

Zverenci trénera Adriána Guľu vyhrali na ihrisku Dolného Kubína pohodlne 4:1 (3:1), keď dva góly zaznamenal Fanendo Adi a po jednom pridali Martin Ševela s Vojtechom Horváthom. Jesennú časť sezóny 2010/2011 uzavrieme v sobotu 27. novembra na domácom trávniku proti Michalovciam (13.00).

Do zápasu sme lepšie vstúpiť nemohli. Už v 3. min sa k zrazenej strele z kopačky Hlohovského dostal Adi a potvrdil povesť zakončovateľa – 1:0. O pár minút neskôr to spoza pokutového územia skúšal opäť Hlohovský, ale Trabalík vytlačil loptu nad bránu. Po následnom rohovom kope však bola radosť opäť na našej strane. Do tretice bol v akcii zaangažovaný Hlohovský. Ten predĺžil loptu na zadnú žrď a Ševela upravil na rozdiel dvoch gólov – 2:0. V 14. min vyslal domáci Bakoš priamy kop nad bránu. V polovici prvého polčasu zahral priamy kop približne z tridsiatich metrov Kosovič. Drengubiak strelu ľahko tečoval a lopta skončila v sieti bezmocného Volešáka. V 33. min prišla červená karta na strane domácich, keď do šatne sa porúčal Zahradník. Mazán posadil v 41. min center na hlavu Depetrisa, ale ten mieril iba do brvna. Pohotovo však zareagoval Adi a svojim druhým gólom upravil na 3:1 pre trenčanov. Tesne pred odchodom do šatní vynikol Volešák zásluhou robinzonády po hlavičke Jurkyho.

V úvode druhého polčasu našiel Adi v šestnástke Depetrisa, ale argentínsky kanonier prestrelil. V 54. min poslal slabý volej iba do rúk Volešáka domáci Kosovič. Dolný Kubín sa napriek vylúčeniu snažil vrátiť do zápasu a v druhej polovici bol aktívnejší. Šance Bakoša a Lejka však skončili na pozornom Volešákovi alebo tesne mimo brány. V 73. min prišla zlá rozohrávka MFK. Salinas vybojoval loptu, posunul ju na Adiho, ale Trabalík strelu vyrazil. Následná dorážka Mazána mierila iba do obrancov a až Horváth dokázal dopraviť loptu do siete – 4:1. V závere mohol vylepšiť svoj strelecký účet Depetris, ale tentoraz mu nebolo súdené skórovať. Zápas zakončili strely Mazána a Bakoša, no ani jedna z nich nemierila medzi žrde.

Góly: 21. Drengubiak – 3. a 41. Adi, 10. Ševela, 73. V. Horváth

Žlté karty: 25. Jurky, 30. Zahradník, 35. Zlatohlavý, 36. Kosovič – 40. Báez, 46. Hlohovský, 71. Salinas, 90. Kleščík

Červené karty: 33. Zahradník (po druhej ŽK)

Domáci: Trabalík – L. Bakoš, Zlatohlavý, Jurky, Drengubiak – Zahradník, R. Bella (85. Savič), Dutka (78. Holub), Siman, Kosovič (64. Lejko) – R. Chomistek

Hostia: Volešák – Čögley, Kleščík, Ševela, Valla (56. Holúbek) – Báez – Mazán, V. Horváth, Hlohovský (68. Salinas) – Depetris (85. Mondek) – Adi

Rozhodovali: Chmura – Košecký, Borsányi

Divákov: 450

Autor: mg, rn

A-tím 19.4.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...