Aktuality - archiv 24.11.2010

Pripomenieme si 50 rokov od vzniku Jednoty

AS Trenčín sa hlási k odkazu hrdej Jednoty, chceme prepojiť súčasnosť a minulosť

Trenčiansky futbal má vo svojej bohatej histórii niekoľko významných medzníkov. Len pred piatimi rokmi sme oslávili pod majestátnym Čákovým hradom storočnicu. V roku 1992 vznikol súčasný klub AS Trenčín a o päť rokov neskôr prinavrátil po sedemnástich rokoch mestu punc najvyššej súťaže.

My si však chceme pripomenúť pre nás možno ten najviac symbolický dátum a to je rok 1960. „V lete tomu bolo 50 rokov, keď sa zlúčili TJ Odeva, Merina a TTS Trenčín. Vytvorili jeden klub Jednota Trenčín, ktorý sa postaral o zlatú éru v histórii futbalu v našom krásnom meste. Už po troch rokoch obsadil historické druhé miesto v Československej lige a prišlo aj víťazstvo v Slovenskom pohári. Červeno-biele farby vtedy hájili mnohí reprezentanti a tribúny boli stále plné,“ povedal na úvod hovorca AS Martin Galajda.

„Práve spojenie futbalu v Trenčíne je mottom dneška. Tak ako vytvorili tri silné kluby jeden špičkový, tak aj my chceme premostiť históriu a súčasnosť trenčianskeho futbalu. Hoci AS Trenčín nie je priamym nástupcom hrdej Jednoty, hlásime sa k jej odkazu a chceme na svoje plecia prebrať zodpovednosť za ďalšie smerovanie najpopulárnejšej hry na svete v našom meste. Radi by sme nadviazali aj na výsledky slávnejšieho predchodcu,“ dodal Galajda.

Počas záverečného zápasu jesennej časti druhej najvyššej slovenskej súťaže sme aj vďaka impulzu našich fanúšikov pripravili drobnú slávnosť, ktorou si chceme pripomenúť jubileum Jednoty a celého futbalu pod Čákovým hradom. Počas prestávky vám predstavíme viacerých z tých, ktorí boli súčasťou jedného z najkrajších období futbalu v Trenčíne. Klub a fanúšikovia taktiež pripravili malé prekvapenie.

Autor: rn
Rozpis zápasov
4:1 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
18:00
NIKÉ LIGA, 1. kolo, 28.7.2024
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 20.7.2024

Fotogaléria | Stretnutie prípravy proti Galatasaray SK

Fotogaléria z prípravného zápasu proti Galatasaray SK.

ASTV 19.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Galatasaray SK

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Galatasaray SK (1:4).

A-tím 19.7.2024

Gajdoš | Prvý polčas sme boli viac ako vyrovnaným tímom

S tureckým Galatasaray SK zaznamenal náš tím prehru 1:4. Aj napriek sile súpera sme...

A-tím 19.7.2024

Bariš | Predvedená hra nás teší

V generálke pred blížiacou sa sezónou sme si zmerali sily s aktuálnym tureckým majstrom Galatasaray SK. Aj...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa