Aktuality - archiv 9.12.2010

Starší dorast na turnaji v Prahe tretí

Devätnástka síce neobhájila prvenstvo na Memoriáli Dr. Václava Jíru, ale opäť zanechal dobrý dojem

Starší dorast AS Trenčín síce neobhájil prvenstvo z minulého ročníka prestížneho halového turnaja pod názvom Memoriál Dr. Václava Jíru, ale napriek tomu zanechal v Prahe dobrý dojem. Zverenci trénera Radúza Dorňáka obsadili konečné tretie miesto. Z boja o celkové prvenstvo vyradili aj Spartu Praha. V súboji o bronz zdolali domáci Bohemians 1905.

„Po  minuloročnom  finálovom  triumfe  nad Spartou Praha, ktorý bol vyšperkovaný vyhlásením Sama Štefánika za najlepšieho hráča turnaja, sme cestovali s mladým tímom. Nastupovali sme v plnej skromnosti a tomu nasvedčoval aj výkon v otváracom zápase proti Bohemians (2:4). V druhom vystúpení sme hrali proti lídrovi českej dorasteneckej súťaže Hradcu Králové. Ak sme si chceli udržať nádej na postup, museli sme bodovať. V taktickom zápase sme napokon remizovali 1:1. V poslednom vystúpení v základnej B-skupine sme narazili na Spartu Praha. Len víťaz mohol postúpiť do finálovej fázy. Hráči divákov nesklamali a výsledkom bol asi najkvalitnejší zápas tohtoročnej edície turnaja. Súpera sme nepustili do vedenia a po priebežnom vedení 4:1 a 5:2 sme nakoniec zvíťazili 5:3,“ povedal na úvod tréner Dorňák.

„V nedeľu sme v semifinále proti Tepliciam nastúpili menej koncentrovaní. Veľmi rýchlo sme prehrávali 1:4. Korektúrami v zložení formácií a častejším striedaním sme však vygradovali pekelné tempo zápasu. Okrem vyrovnania na 4:4 sme si vypracovali niekoľko ďalších vyložených šancí. Záver ale ovplyvnili spornými výrokmi rozhodcovia, ktorí darovali súperovi dva góly a našich sklamaných hráčov poslali do malého finále.“

„V zápase o tretie miesto sme narazili opäť na domáci Bohemians. Ponaučení prehrou v skupine sme vstúpili do zápasu vo veľkom štýle a v priebehu dvanástich minút sme odskočili na 4:1. Súperovi sme dali nádej, pretože znížil na 3:4. Zvýšenou koncentráciu a efektívnosťou v koncovke sme však zápas kontrolovali až do záverečnej sekundy,“ povedal k víťazstvu (7:4) tréner Dorňák.

„Všetci hráči podali nadpriemerné výkony, aj keď sa nevyhli drobným výchylkám formy. Podstatným sa ukázal výborný výkon brankára Súdneho, ktorému chýbal jeden hlas, aby bol vyhlásený za najlepšieho brankára turnaja. Dôležité boli taktiež  stabilné výkony prvej formácie (Gajdošík, Szabó, Trebatický, Horčičák). Pre najmladších hráčov je výhodou, že môžu na tomto turnaji štartovať aj v budúcnosti,“ povedal na záver tréner staršieho dorastu AS. Pozvánka pre naše mužstvo platí aj pre nasledujúci jubilejný 20. ročník turnaja.

B-skupina:
AS Trenčín – Bohemians 1905 2:4
AS Trenčín – Hradec Králové 1:1
AS Trenčín – Sparta Praha 5:3

Semifinále: AS Trenčín – Teplice 4:6
O 3. miesto: AS Trenčín – Bohemians 1905 7:4

Zostava AS Trenčín: Súdny, Vozár - Gajdošík, Szabó, Trebatický, Horčičák - Morong, Šiko, Kyselica, Mazáň - Ranko, Hrnčár, Vlnka, Kozic - Grejták, Bretschneider, Bezák, Ďuriška

Autor: mg
Rozpis zápasov
16:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 23. kolo, 14.3.2021
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
2:0 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 22. kolo, 6.3.2021
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 7.3.2021

Kukučka | Ustáli sme úvod a to bolo najdôležitejšie

Tím Stijna Vrevena bol na začiatku decembra po šestnástich odohraných kolách bližšie k...

Fotogalérie 7.3.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Trnave

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FC Spartak Trnava (2:0).

ASTV 6.3.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Trnave

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 22. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 6.3.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Trnave

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC Spartak Trnava (2:0).

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa