Aktuality - archiv 13.12.2010

Do prvého tímu sa tlačia ďalší dorastenci

Radúz Dorňák: "Hlavným krédom pri redukcii kádra bola kvalita a perspektíva hráča pre náš klub a nie vek či zásluhy za minulosť"

Memoriálom Dr. Václava Jíru v Prahe skončili futbalovú jeseň starší dorastenci AS Trenčín. Po prvej polovici sezóny im patrí priebežné siedme miesto. Zverenci trénera Radúza Dorňáka minulú sezónu slávili triumf v súťaži. V práve prebiehajúcom ročníku sa v prvom tíme presadila dvojica hráčov - Samuel Štefánik a Jakub Holúbek. Prvé minúty začal zbierať aj stále iba sedemnásťročný Tomáš Malec. Pevnou súčasťou kabíny sú aj Karol Mondek a Patrik Mišák.

Po jesennej časti aktuálnej sezóny bude tento trend asi pokračovať. S najväčšou pravdepodobnosťou do zimnej prípravy A-tímu nastúpia Roland Szabó, Lukáš Ďuriška a obranca Róbert Mazáň. Najvyššie hodnoteným hráčom jesennej časti bol práve Szabó, najlepším strelcom osemgólový Gabriel Bezák.

Dorastenci počas jesene dokázali prevalcovať Dunajsku Stredu (9:0), ale aj prehrať o štyri góly na Slovane a o päť gólov v Podbrezovej. V šestnástich zápasoch si pripísali osem výhier, dve remízy a šesť prehier. „Z majstrovského tímu ostalo len torzo. V porovnaní s minulými ročníkmi sme novovznikajúci káder skladali najmä z perspektívnych hráčov, pričom hráčov končiacich v dorasteneckej kategórii je minimum. Hlavným krédom pri redukcii kádra bola kvalita a perspektíva hráča pre náš klub a nie vek či zásluhy za minulosť,“ povedal hlavný tréner staršieho dorastu Radúz Dorňák.

Vekový rozdiel medzi niektorými hráčmi je preto až vyše dva a pol roka. Priemerný vek má Trenčín jeden z najnižších v dorasteneckej lige. Siedmu priečku tréner Dorňák pripisuje hlavne dlhodobej absencii niektorých kľúčových hráčov, tiež poklesu a nevyrovnanosti formy viacerých hráčov základnej zostavy. Tréner spomenul aj prílišnú snahu o ofenzívu, ktorá znamenala chyby v obrane. „Napriek tomu budeme aj v jarnej časti preferovať ofenzívny spôsob hry. Samozrejme, že súčasne s tým budeme pracovať na zdokonalení  organizácie hry po strate lopty,“ dodal Dorňák. Zimnú prípravu starší dorastenci odštartujú 10. januára.

Autor: rn
Rozpis zápasov
14:30 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 22. kolo, 6.3.2021
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
0:1 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 4.3.2021

TiMS | Alexej Košík ďalším hráčom mesiaca, ktorý trénoval s prvým tímom

Jedným z nosných mládežníckych projektov This is my sen Academy je...

A-tím 1.3.2021

Čatakovič | Mal som dobrý prvý dotyk a to rozhodlo

„Pred dvoma mesiacmi by sme takýto zápas prehrali,“ povedal už po druhý raz v rade na...

ASTV 27.2.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 21. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

Fotogalérie 27.2.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Pohroniu

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:0).

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa