Aktuality - archiv 31.10.2007

Do Senca s jediným cieľom – naplno bodovať

Miloš Jakúbek: „Ideme si pre tri body a urobíme pre to všetko“

„Ak neprinesieme body zo Senca, neviem kde inde by sme chceli uspieť,“ nechal sa pred piatkovým dôležitým súbojom pri Slnečných jazerách počuť trenčiansky obranca Miloš Jakúbek. Jedenásty AS cestuje na ihrisko posledného tímu ligovej tabuľky so štvorbodovým náskokom a zverencov trénera Roba McDonalda čaká zápas pravdy. Prichádza tam však s vizitkou najslabšieho tímu vonku, ktorá mu zostala aj po zisku premiérového bodu v Banskej Bystrici. Senec však doposiaľ naplno nebodoval.

V prvom vzájomnom súboji sa na Sihoti zrodilo šťastné, ale zaslúžené víťazstvo AS (2:1), o ktorom rozhodol Filip Hlohovský. „Je skvelé dať rozhodujúci gól v poslednej minúte,“ zaspomínal si mladý kanonier a jedným dychom trefne vykreslil dôležitosť nadchádzajúceho súboja: „Ak by sme prehrali, dotiahnú sa na nás a opäť budeme pod veľkým tlakom. V prípade víťazstva sa môžeme od nich ešte viac odpútať a priblížiť sa k iným tímom.“

Na prvý vzájomný duel v prebiehajúcej sezóny si zaspomínal aj Miloš Jakúbek. Do zápasu sa zapojil až v 75. min a preto má veľmi dobrý prehľad o dovtedajšom dianí na ihrisku. „Herne sme boli jednoznačne lepší, ale až do konca sme sa trápili. Z nášho pohľadu tomu chýbalo jediné, no to najdôležitejšie – góly. Napokon sme vyhrali so šťastím, ale zaslúžene,“ povedal odchovanec trenčianskeho futbalu.

Mužstvo spod Čákovho hradu si uvedomuje, že pre Senec je nadchádzajúci súboj duelom o bytí alebo nebytí. „Hrajú doma s predposledným tímom. Musia vyhrať, ale my sme na tom rovnako. Aj remízu považujem za stratu. Ideme si pre tri body a urobíme pre to všetko,“ povedal Jakúbek. Uvedomuje si však, že príchodmi Mareka Ujlakyho a Attilu Pinteho sila súpera vzrástla: „Najmä doma sú silnejší. Takticky aj herne sa zlepšili.“ Strelec rozhodujúceho gólu z 3. kola Hlohovský však dodal: „Aj my máme skúsených hráčov. Musíme vyhrať a nie pozerať na ich posily.“

Krajný obranca Jakúbek si v porovnaní s úvodom sezóny vybojoval stabilné miesto v základnej zostave a proti Petržalke odohral podľa britského kormidelníka svoj doposiaľ najlepší zápas. „Dlho som nehrával. Preto zatiaľ naberám najmä sebadôveru v súbojoch aj pri práci s loptou. Niečo som však už odohral a dúfam, že sa to bude ďalej zlepšovať,“ dodal na záver spoľahlivý bek.

Autor: MG
Rozpis zápasov
18:00 Žilina
Fortuna liga, 3. kolo, 15.8.2020
AS Trenčín - MŠK Žilina
1:1 Žilina
Fortuna liga, 2. kolo, 12.8.2020
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 15.8.2020

Bergsen | Musíme sa vyvarovať hlúpich gólov

Po veľmi krátkej pauze nás čaká už tretie fortunaligové kolo. Na štadióne pod Dubňom si zmeráme...

ASTV 13.8.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 2. kola základnej časti Fortuna ligy...

Aktuálne 13.8.2020

Klub | Stanovisko k dnešnému hlasovaniu o prevode pozemkov pod štadiónom

Ďakujeme za ústretový krok voči nášmu klubu. Mestskí poslanci touto...

A-tím 13.8.2020

Kadák | Možno nám chýbalo trochu šťastia, možno viac rozvahy

Tréner Stijn Vreven poďakoval po zápase proti Zlatým Moravciam za výkon, ale aj...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak
×
Dnes v 18:00 |
AS Trenčín
MŠK Žilina