Aktuality - archiv 15.1.2011

Liptovský Mikuláš ako správna príprava na ligu

Samuel Štefánik: „Vieme, že nás na jar čakajú hlavne súboje do plných. Na tréningoch sa tomu venujeme“

Trenčanom sa ani v druhom zápase v rade nepodarilo skórovať. Omladený káder si nevedel poradiť s obranou Liptovského Mikuláša v druhom zápase E-skupiny Tipsport ligy. Zverencov Adriána Guľu teraz čaká sústredenie v Uherskom Hradišti a najbližší zápas v sobotu (13.30) s českým druholigovým Třincom v poslednom dueli základnej skupiny zimnej ligy.

Samuel Štefánik má stále len 19 rokov, no v prvom dejstve zápasu s Liptovským Mikulášom patril medzi najskúsenejších hráčov v ofenzíve. „V zápase sme mali navrch, súper bol nebezpečný najmä v protiútokoch. Myslím, že nám chýbal pokoj v koncovke, a preto sme sa nedokázali gólovo presadiť,“ zhodnotil zápas trenčiansky stredopoliar.

Trenčianska ofenzíva sa zlepšila v druhom polčase príchodom Depetrisa, Adiho a Hlohovského, no vytúžený gól to napriek záverečnému tlaku neprinieslo. Štefánik hovorí, že na rozdiel od zápasu so Žilinou, víkendový súboj neprekročil prvoligový kolorit. „Predvedená hra bola odrazom aj toho, že Mikuláš hral uzavretejšie ako Žilina. Bol to zápas ako v lige a my sme nedokázali ich obranný val prekonať. Vieme, že nás na jar čakajú hlavne súboje do plných a aj na tréningoch sa tomu venujeme. Najdôležitejšia je trpezlivosť a riešenie situácii s chladnou hlavou.“

Autor: rn
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 13. kolo, 2.11.2025
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
15:30
NIKÉ LIGA, 14. kolo, 8.11.2025
AS Trenčín - FC Košice
Voyo
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
B-tím 5.11.2025

B-tím | Informácie k vstupenkám na najbližší zápas proti Beluši

Vážení fanúšikovia, radi by sme vás informovali o predaji vstupeniek na...

A-tím 4.11.2025

Klub | Informácie o zraneniach

Hráči AS Trenčín, ktorí v posledných týždňoch absentovali pre rôzne zdravotné problémy, sa postupne zapájajú...

Fotogalérie 3.11.2025

Fotogaléria | Stretnutie Niké ligy proti Trnave

Fotogaléria zo stretnutia 13. kola Niké ligy proti FC Spartak Trnava (0:4).

Fanúšikovia 3.11.2025

Fanúšikovia | Na domácej pôde vyzveme FC Košice

V 14. kole Niké ligy sa predstavíme na domácej pôde Štadióna Sihoť, kde vyzveme posledný...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína  RS Technology
 Heineken  Smoker  mattoni  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  Hisense Antes GM