Aktuality - archiv 17.1.2011

Guľa mužstvo na sústredení nechce zničiť

V tíme aj šestnásťročný Lobotka: „Je to pre mňa šanca na kvalitnú prípravu. Tú mi dáva silná konkurencia“

Šatňa prvého mužstva osirela. Neznamená to však voľno v príprave na druhú polovicu aktuálneho ročníka I. ligy, ale prepnutie na ešte vyššie obrátky. Tím trénerského tria Guľa – Zimen – Hodál je od pondelka do soboty na sústredení v Uherskom Hradišti. „K dispozícii máme dvadsaťdva hráčov. Všetky posty sú zdvojené. Cestoval s nami aj Tomáš Peciar čakajúci na operáciu. Bude naďalej pracovať na partiách tela, ktoré to dovoľujú. Musí sa pripraviť, aby návrat po zákroku zvládol lepšie,“ povedal tréner Adrián Guľa.

AS odcestovalo za kvalitami hracej plochy, regenerácie a ďalším servisom. Mužstvo síce čakajú až trojfázové tréningy, ale drvivá väčšina bude riešená hernou formou. „Chalani sa nemusia báť behania od stromu po strom. Dnes nie je úmyslom hráčov zničiť. Treba byť efektívny,“ povedal šéf realizačného tímu pred odchodom na Moravu a doplnil: „Kondíciu budeme naberať cez prípravné a herné cvičenia. Tam potrebujete koncentráciu. Nič nemôžete vypustiť a myslieť napríklad na frajerky.“

Zmena prostredia, budovanie tímu a určenie si priorít na nasledujúce obdobie. Aj to je náplň sústredenia. „Spätná väzba od mužstva je nesmierne dôležitá. Stále máme priestor na zlepšovanie sa,“ dodal tréner Guľa.

Premiéru s tímom si odkrúti aj šestnásťročný Lobotka

Kvarteto dorastencov absolvuje premiérovú zimnú prípravu s prvým mužstvom. „Záťaž bola vyššia než som poznal doteraz, ale zvykol som si,“ povedal nádejný stredopoliar Stanislav Lobotka. Do prvého tímu už raz nahliadol. Za mužov nastúpil v modelovanom stretnutí proti vlastnému dorastu. Dnes to je však celkom iné.

„Je to pre mňa šanca na kvalitnú prípravu. Tú mi dáva silná konkurencia. Snažím sa chalanom vyrovnať. S mužstvom sa cítim veľmi dobre. Starší mi pomáhajú a k pohode prispieva aj to, že tu nie som jediný z dorastencov,“ povedal iba šestnásťročný benjamín tímu, ktorý študuje prvý ročník strednej školy. „Na sústredenie som mohol ísť s pokojným svedomím. Známky mám zaokrúhlené, takže učebnice zostali doma. Neprepadám a to je dobre,“ dodal so smiechom Lobotka. My môžeme dodať, že najhoršou známkou na vysvedčení bude údajne trojka, čo je dobré.

Autor: mg
Rozpis zápasov
1:0 Ružomberok
NIKÉ LIGA, 15. kolo, 24.11.2023
MFK Ružomberok - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.11.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok.

ASTV 25.11.2023

Kukučka | Vedeli sme, že nás čaká bojovný zápas

V bráne nášho mužstva sa po dlhšom čase predstavil Michal Kukučka. Stále len dvadsaťjeden...

ASTV 25.11.2023

Bariš | Nemáme šťastie v zakončení

Tím okolo kapitána Damiána Bariša odohral ďalší zápas bez plného bodového zisku. Táto negatívna séria sa...

ASTV 25.11.2023

ASTV | Tlačová konferencia po pätnástom zápase Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po pätnástom zápase Niké...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco