Aktuality - archiv 6.3.2011

Prvý jarný zápas so zmiešanými pocitmi

Tomáš Malec: „Nehrali sme na hranici možností“

O jediný presný zásah AS Trenčín sa v úvodnom zápolení jarnej časti I. futbalovej ligy na pôde Ružomberka postaral osemnásťročný Tomáš Malec. Nádejný mladík sa presadil hneď v úvode zápasu. Jorge Salinas po štandardnej situácii uvoľnil Petra Vallu a jeho center našiel v šestnástke voľného Maleca.

„Výborne sme zahrali štandardnú situáciu. David (Depetris) na seba natiahol dvoch hráčov, ostal som osamotený na hranici päťky a dal gól. Vymenil by som ho však za tri body,“ povedal vysoký útočník, ktorý sa za prvý tím v ligovom zápase presadil len druhý raz.

Zverenci trénera Adriána Guľu mali zápas dobre rozohraný. V prípade využitia ďalších šancí ho mohli rozhodnúť už v prvom dejstve. Potom však prišiel druhý polčas a poľavenie. „Neustrážili sme štandardnú situáciu domácích, z čoho rezultoval gól v našej sieti. V druhom polčase nám chýbala koncentrácia. Možno sme si mysleli, že zápas sa vyhrá sám. Nehrali sme to, čo dokážeme hrať. Nevedeli sme vpredu podržať loptu, z čoho pramenili nebezpečné protiútoky súpera.“

Malec typologicky a postavou pripomína Fanenda Adiho. Hráča, ktorý počas zimnej prestávky prestúpil do Metallurgu Doneck, a uvoľnil mu miesto v základe. Fanúšikovia ho preto automaticky prirovnávajú k nigerijskému talentu, čo môže prinášať tlak. „Vždy je dobré, ak je hráč pod tlakom. S Davidom si výborne rozumiem na ihrisku aj mimo neho. Budem sa snažiť, aby som sa dostával do šancí a nahradil Adiho góly,“ uzavrel Malec.

Autor: rn
Rozpis zápasov
7:1 voestalpine Stadion
Prípravný, 12.7.2025
LASK Linz - AS Trenčín
18:00
Prípravný, 19.7.2025
AS Trenčín - MŠK Púchov
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 16.7.2025

A-tím | Obšivan a Praženka na hosťovanie do Púchova

Členovia širšieho kádra AS Trenčín Matej Obšivan a Ľuboš Praženka odchádzajú na...

Fanúšikovia 15.7.2025

Fanúšikovia | Spúšťame voľný predaj permanentiek na sezónu 2025/2026

Od utorka 15. júla pokračujeme voľným predajom celosezónnych vstupeniek...

Fotogalérie 14.7.2025

Fotogaléria | Prípravné stretnutie proti LASK Linz

Fotogaléria z prípravného stretnutia LASK Linz - AS Trenčín (7:1).

ASTV 13.7.2025

ASTV | Zostrih z prípravného stretnutia proti LASK Linz

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti LASK Linz (1:7).

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína
 Heineken  Smoker  mattoni  aarsleff  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  RS Technology  Hisense Antes GM