Aktuality - archiv 13.3.2011

Depetris zhodil z chrbta ťažký batoh

David Depeteris: „Chlapci ma podržali, pripravovali mi šance a verili mi“

Päť majstrovských zápasov bez gólového zápisu v rade. To sa mu už dlho nestalo. Elitný zakončovateľ David Depetris sa odmlčal od konca októbra, keď skóroval pri jedinej tohtosezónnej prehre v Moldave nad Bodvou. Strelecký pôst však skončil sobotňajším stretnutím proti Rimavskej Sobote, keď po dvoch presných zásahoch hlavou má na svojom konte už sedemnásť zárezov. V ohrození je tak dvadsaťjedengólové maximum spred dvoch rokov.

„Každý útočník chce dávať góly. Ani ja nie som výnimkou. Preto som šťastný, že to tam konečne padlo. Neprišlo to však samé od seba. Je za tým tvrdá robota a nielen to. Mal som na chrbte poriadne veľký batoh. Chlapci ma ale podržali. Pripravovali mi šance a verili mi. Dúfam, že to pomôže celému mužstvu,“ povedal po stretnutí s tímom z metropole Gemera Depetris. Potvrdením týchto bola nefalšovaná radosť po prvom góle.

Jeden z lídrov AS Trenčín priznal, že gólové suchoty ho začali trochu znervózňovať. „Klamal by som, ak by som tvrdil opak. Nedať gól v dvoch zápasoch v rade nie je problém, no potom to doľahne na strelca. Začne byť neistý. Chce skórovať a to je ešte horšie. Dostáva sám seba pod tlak. Treba sa s tým vedieť vysporiadať.“

Napriek jasnému výsledku nebol zápas proti Rimavskej Sobote (4:1) jednoduchou záležitosťou. Definitíva totiž padla až v záverečnej desaťminútovke. „Najmä v úvode druhého polčasu sme nehrali dobre. Musíme však byť pripravení a vedieť, že sú aj takéto zápasy. Súper bráni a nám sa nedarí kombinácia. Strácali sme lopty, ale bojovali,“ komentoval Depetris.

Mužstvo vedené kapitánom Martinom Ševelom sa muselo navyše vysporiadať s niekoľkými zásahmi do zostavy. Dobre naštartovaný stroj prišiel o Fanenda Adiho, zranili sa Filip Hlohovský a Vojtech Horváth. Miesto na trávniku si opäť hľadá Jorge Salinas. „Za posledný mesiac sa veľa udialo. Musíme ale ukázať, že sme tím. Všetci musia byť pripravení a čakať na svoju šancu. Máme pred sebou ďalšie zápasy, preto je každý v kabíne veľmi dôležitý,“ dodal Depetris.

Autor: mg
Rozpis zápasov
1:1 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 18.1.2022
AS Trenčín - MFK Vyškov
13:00 Brno
Prípravný, Tipsport liga, 26.1.2022
FC Zbrojovka Brno - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 21.1.2022

TiMS | Gatorade hráčom mesiaca Rocco Baravelli

„Gatorade Mládežnícky hráč mesiaca“ sa stal Rocco Baravelli. V úspešnom projekte sme odmenili...

Fanúšikovia 20.1.2022

Fanúšikovia | Kedy a kde si môžete prevziať benefity z očkovacej kampane

V poslednom mesiaci minulého roka sa klub AS Trenčín prihlásil k...

ASTV 20.1.2022

Coffee Sheep Halftime | Kukučka pri jednej z otázok dostal pod tlak

ASTV vám na prelome rokov prináša už tretiu sériu krátkych videí s...

ASTV 19.1.2022

Pirinen | Náročná zimná príprava nás neospravedlňuje

Po víťazstve proti Sigme Olomouc čakali naši fanúšikovia trojbodový zápis aj v druhom...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa