Aktuality - archiv 13.3.2011

Depetris zhodil z chrbta ťažký batoh

David Depeteris: „Chlapci ma podržali, pripravovali mi šance a verili mi“

Päť majstrovských zápasov bez gólového zápisu v rade. To sa mu už dlho nestalo. Elitný zakončovateľ David Depetris sa odmlčal od konca októbra, keď skóroval pri jedinej tohtosezónnej prehre v Moldave nad Bodvou. Strelecký pôst však skončil sobotňajším stretnutím proti Rimavskej Sobote, keď po dvoch presných zásahoch hlavou má na svojom konte už sedemnásť zárezov. V ohrození je tak dvadsaťjedengólové maximum spred dvoch rokov.

„Každý útočník chce dávať góly. Ani ja nie som výnimkou. Preto som šťastný, že to tam konečne padlo. Neprišlo to však samé od seba. Je za tým tvrdá robota a nielen to. Mal som na chrbte poriadne veľký batoh. Chlapci ma ale podržali. Pripravovali mi šance a verili mi. Dúfam, že to pomôže celému mužstvu,“ povedal po stretnutí s tímom z metropole Gemera Depetris. Potvrdením týchto bola nefalšovaná radosť po prvom góle.

Jeden z lídrov AS Trenčín priznal, že gólové suchoty ho začali trochu znervózňovať. „Klamal by som, ak by som tvrdil opak. Nedať gól v dvoch zápasoch v rade nie je problém, no potom to doľahne na strelca. Začne byť neistý. Chce skórovať a to je ešte horšie. Dostáva sám seba pod tlak. Treba sa s tým vedieť vysporiadať.“

Napriek jasnému výsledku nebol zápas proti Rimavskej Sobote (4:1) jednoduchou záležitosťou. Definitíva totiž padla až v záverečnej desaťminútovke. „Najmä v úvode druhého polčasu sme nehrali dobre. Musíme však byť pripravení a vedieť, že sú aj takéto zápasy. Súper bráni a nám sa nedarí kombinácia. Strácali sme lopty, ale bojovali,“ komentoval Depetris.

Mužstvo vedené kapitánom Martinom Ševelom sa muselo navyše vysporiadať s niekoľkými zásahmi do zostavy. Dobre naštartovaný stroj prišiel o Fanenda Adiho, zranili sa Filip Hlohovský a Vojtech Horváth. Miesto na trávniku si opäť hľadá Jorge Salinas. „Za posledný mesiac sa veľa udialo. Musíme ale ukázať, že sme tím. Všetci musia byť pripravení a čakať na svoju šancu. Máme pred sebou ďalšie zápasy, preto je každý v kabíne veľmi dôležitý,“ dodal Depetris.

Autor: mg
Rozpis zápasov
3:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 4. kolo, 5.8.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
18:00 Ružomberok
Fortuna liga, 5. kolo, 13.8.2022
MFK Ružomberok - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 10.8.2022

Akadémia | Šiesti odchovanci potvrdili talent, musia však ďalej tvrdo pracovať

Tím vedený Mariánom Zimenom bodoval po prvý raz v tomto...

ASTV 9.8.2022

Witan | Trenčín je známy svojou dobrou prácou s mladými hráčmi

Indonézsky reprezentant Witan Sulaeman má za sebou podpis dvojročnej zmluvy a...

A-tím 8.8.2022

A-tím | Witan novou tvárou v kabíne AS Trenčín

Novou tvárou v kabíne AS Trenčín je nádejný indonézsky reprezentant Witan Sulaeman....

ASTV 7.8.2022

Fortuna liga | Prvé víťazstvo priniesla aj viera vo vlastné sily

V treťom zo štyroch ligových zápasov sme boli jednoznačne lepším tímom....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport