Zápasy - archiv 15.3.2011

Ďalšie víťazstvo zvonku, paráda Depetrisa

Tatran Liptovský Mikuláš - AS Trenčín 2:3 (0:2)

Zverenci trénera Adriána Guľu neprehrali ani v treťom zápase  jarnej časti I. ligy, keď si z Liptovského Mikuláša privážajú všetky tri body po víťazstve 3:2. V kvalitnom stretnutí sa opäť presadil argentínsky kanier David Depetris, ktorý zaznamenal všetky tri góly AS.

Od úvodných minút to bolo vyrovnané stretnutie. Oba tímy hrali útočne a na zabetónovanie vlastnej šestnástky ani len nepomysleli. Pokiaľ AS malo územnú prevahu, domáci si vypracovali vyloženejšie príležitosti. Góly však padali do ich siete. Po polhodine hry sa v pokutovom území zorientoval najlepšie Depetris a otvoril skóre stretnutia. Ten istý hráč tesne pred polčasovou prestávkou zo sólového úniku zvýšil na 2:0. Depetris si nabehol na prihrávku z hĺbky poľa a obstrelil súperovho brankára.

Kvalitné stretnutie sa na ťažkom teréne hralo aj v druhom polčase. V 55. min hlavičkoval do brvna Peter Tomko a odrazenú loptu poslal do siete Latiak – 1:2. Rozhodujúci moment zápasu prišiel v 64. min, keď Pekár fauloval po peknej individuálnej akcii v pokutovom území Báeza. Depetris síce nepremenil penaltu, ale dorazil loptu do siete, čím zavŕšil svoj hetrik. Liptovský Mikuláš skorigoval na konečných 2:3 v 66. min druhým gólom Latiaka. Domáci začali nakopávať lopty do šestnástky, ale neuspeli. Naopak, skórovať mohol Salinas. Po samostatnom úniku však trafil iba nohy brankára.

Góly: 55. a 66. M. Latiak - 30., 45. a 64. Depetris

Žlté karty: 34. Kapláň, 45. Virgala, 64. J. Pekár, 71. I. Lišivka

Domáci: Rakovan – J. Kapláň, J. Pekár (80. Kmeť), Šupej, Kandera – Bezák, Líšivka, Latiak, Virgala (46. Šlosár), Urban – P. Tomko (74. Rezer)

Hostia: Volešák – Čögley, Ševela, Kleščík, Valla – Báez – P. Mazán, Salinas, Štefánik, Mondek (63. Malec) – Depetris (86. Godál)

Rozhodovali: Straka - Košecký, Bobko