Aktuality - archiv 7.4.2011

Proti Petržalke s cieľom potvrdiť pozíciu lídra

Miloš Volešák: „Mali by sme ukázať, že sme najlepší v súťaži“

Zverencov trénera Adriána Guľu čaká v nedeľu predpoludním prestížny zápas na ihrisku FC Petržalka 1898. „Petržalka alebo Michalovce. Na tieto zápasy sa vždy tešíme. Súperi nás preveria aj smerom dozadu. Nedá sa povedať, že ostatné súboje by boli ľahké, no spomenuté dva tímy sú aj podľa tabuľky našimi najväčšími rivalmi,“ povedal pred šlágrom víkendového programu druhej najvyššej súťaže Miloš Volešák.

Dá sa predpokladať, že v stretnutí na ihrisku druhého tímu aktuálnej tabuľky bude brankár AS vo väčšej permanencii ako v predchádzajúcich dvoch domácich zápasoch. „Neviem, čo očakávať. Máme za sebou dva vzájomné zápasy a ani v jednom som nemal veľa práce. Na domáci súboj som sa tešil, ale striel toľko nebolo. Rovnako to dopadlo v úvode sezóny na ich trávniku.“ komentoval odchovanec trenčianskeho futbalu.

Podľa slov brankára AS si treba dať pozor najmä na štandardné situácie. „Musíme k tomu pristúpiť ako ku každému inému zápasu. Nemáme sa čoho obávať. Mali by sme ukázať, že sme najlepší v súťaži. To skôr súper by mal mať rešpekt,“ povedal Volešák a pokračoval: „Treba podať kolektívny výkon. Sme tím, v ktorom zaberieme jeden za druhého.“

Mužstvo okolo kapitána Martina Ševelu cestuje do Bratislavy s jediným cieľom. Domov chce priviesť tri body. „Ideme vyhrať. Túžba víťaziť je nenahraditeľná. Práve to nám tréner vštepuje denne do hlavy. Až do posledného zápasu treba ísť naplno. Stále sme iba na začiatku,“ dodal na záver skúsený brankár.

Autor: mg
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
15:00
NIKÉ LIGA, 23. kolo, 9.3.2024
FC Košice - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 22. kola základnej časti Niké ligy proti MFK...

ASTV 3.3.2024

Bariš | Sme sklamaní, budeme sa snažiť vyhrať spodnú šestku

Bezgólová remíza nám napokon k postupu do prvej šestky nestačila. Do gólového...

ASTV 3.3.2024

Kmeť | Celú sezónu sme podávali dobré výkony, no zlyhali sme v koncovke

V poslednom zápase základnej časti Niké ligy zaznamenal náš tím...

ASTV 3.3.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 22. kola základnej časti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus