Aktuality - archiv 19.11.2007

McDonald: Lepší v defenzíve, ale s nepremenenými šancami

Rob McDonald: „Dostávame lacné góly a nedokážeme premieňať šance“

Sme vďační pánom Mirovi Smolkovi a Vojtovi Cingelovi za tvrdú prácu, ktorou zabezpečili odohranie zápasu so Slovanom Bratislava. Mnoho ľudí neskôr hovorilo, že by bolo lepšie, keby sa zápas nehral. Ja a moji hráči sme však chceli hrať a verili sme, že dokážeme Slovan poraziť. A teraz sa pustím k rozboru tohto zápasu.

Slovan bol prvých 15 minút lepším tímom, ale potom sme prevzali iniciatívu a až na desaťminútový úsek v druhom polčase sme mali viac z hry. Skóre zápasu však opäť raz ukázalo to, na čo sa sťažujeme celú sezónu - dostávame lacné góly a nedokážeme premieňať šance.

Na tréningoch sa samozrejme zameriavame na tieto situácie, ale rozdiel medzi tréningom a zápasovým tlakom, keď MUSÍME vyhrať, sú dve veľmi odlišné veci.

Hodál pri prvom góle najskôr dobre zasiahol, ale lopta sa vrátila naspäť do brány. Nebola to žiadna ťažká strela, ale dostačujúca na prekonanie nášho brankára.

Pri vyrovnávajúcom góle sme potiahli skvelý útok brilantne zakončený Borisom Godálom. V tom čase sme na ihrisku dominovali, takže gól bol celkom zaslúžený.

Víťazný gól dosiahol Slovan po priamom kope spoza šestnástky. Spočiatku to vyzeralo, že Volešák loptu kryje, ale nanešťastie skončila v sieti. Šance prichádzajú a odchádzajú, čo sa pre nás opäť potvrdilo v ďalšom zápase. Po zápase bolo zjavné, že „veľký“ Slovan mal skutočne nefalšovanú radosť po víťazstve nad malým AS Trenčín. Sami dobre vedeli, že po tak ťažkom zápase môžu byť šťastní z plného bodového zisku.

Rád by som reagoval na skutočnosť, že v mojich článkoch na internetovej stránke klubu ostávam stále optimistický. Máme mladý tím, ktorý chce uspieť v každom zápase a ja na nich vidím, že pre to robia svoje maximum. Bolo by zlé byť natoľko negatívny, aby atmosfére v tíme stratila pozitívne smerovanie do ďalšieho zápasu. Ako som už tvrdil skôr, tento tím sa potrebuje stabilizovať a mojím cieľom je toho dosiahnuť. Chalani takisto prichádzajú o bonusy, keď zápasy prehrávajú a určite neprehrali jediný zápas úmyselne. Všetci netrpezlivo čakáme na príchod nových hráčov, ktorí, verím že pomôžu aj k pri výkonoch našich talentovaných hráčov a takisto aj pri postupe v tabuľke počas jarnej časti súťaže.

V zimnej časti nás čakajú ešte dva zápasy - na ihrisku Trnavy a doma proti Ružomberku. Chceli by sme získať maximálny počet bodov a viem, že hráči myslia na to isté a spravia všetko pre to, aby tieto zápasy vyhrali.

Začali s nami trénovať niektorí hráči z juniorského tímu a mohli sme ich vidieť vo veľmi zaujímavom piatkovom večernom zápase proti Nemšovej, ktorý skončil remízou 1:1 (Milan Marušinec, Miro Kraľovič, Peter Mazan, Martin Zubo, Silvester Puna a Marek Polek). Budeme ich pozorne sledovať, či ich výkony sú dostačujúce pre trvalejšie zaradenie do prvého tímu, tak ako sa to podarilo Tomášovi Olejovi.

Rob McDonald

Autor: RMcD
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 11. kolo, 24.10.2020
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
1:1 Žilina
Fortuna liga, 10. kolo, 17.10.2020
AS Trenčín - FK Pohronie
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.10.2020

Križan | Nemôžeme zostať iba pri slovách

Jedenástym fortunaligovým kolom uzavrú naši futbalisti prvú polovicu základnej časti našej...

Sieň slávy 23.10.2020

SSTNF | Zomrel dlhoročný vedúci mužov Jednoty Trenčín

Vo veku 81 rokov nás opustil dlhoročný vedúci mužstva futbalistov Jednoty Trenčín...

esport 22.10.2020

eSport | Doli97 od pondelka v prestížnej Superlige

Zápasmi úvodného kola odštartuje v pondelok prvá slovenská profesionálna súťaž pre hráčov...

A-tím 19.10.2020

Križan | Musíme sa z toho vykopať sami

Štyri zápasy v rade bez plného bodové zisku a len jediné víťazstvo po desiatom kole nás radia do...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak