Aktuality - archiv 14.4.2011

Môžeme prehrať bitku, ale konečný úspech musí byť náš

Technický riaditeľ AS Trenčín Leo van Veen po roku a pol pod Čákovým hradom

Už takmer jeden a pol roka pôsobí v pozícii technického riaditeľa AS Trenčín Holanďan Leo van Veen. Väčšinu hráčskej kariéry zasvätil Utrechtu. Obliekol však aj dres Ajaxu Amsterdam, s ktorým získal v sezóne 1982/1983 majstrovský titul a Holandský pohár. V 555 ligových zápasoch strelil 174 gólov. To je stručná vizitka šesťdesiatštyriročného odborníka. Pod Čákov hrad prišiel s úlohou zmeniť futbalové myslenie a športovú filozofiu klubu.

Ako je po necelých osemnástich mesiacoch spokojný? „Vedel som, že klub má budúcnosť. Videl som veľa talentovaných hráčov, čo bolo najdôležitejšie. Bolo však potrebné zmeniť prístup celého mužstva k zápasom. Na jeseň 2009 sme v sedemnástich súbojoch deväťkrát remizovali. Mentalita bola nastavená tak, aby tím neprehral. Chýbala však túžba po víťazstve. V tomto smere sme urobili veľký progres. Každý zápas chceme vyhrať. Hráme kombinačne a útočnejšie. Dávame góly v záverečných minútach, čo len potvrdzuje, že remíza nás neuspokojí,“ povedal Van Veen.

Svoje tvrdenie podložil jednoduchou matematikou. „Ak z piatich zápasov jeden vyhráte, tri remizujete a jeden prehráte, máte na svojom konte šesť bodov. Rovnako ako pri dvoch víťazstvách a troch prehrách. Ak pridáte tretie víťazstvo, hneď je z toho deväť bodov. Navyše fanúšikovia sú určite spokojnejší. Vždy treba hrať s cieľom získať plný počet bodov. Môžeme prehrať bitku, ale konečný úspech musí byť náš,“ komentoval futbalista, ktorý svoju kariéru zakončil v Los Angeles po boku najlepšieho holandského futbalistu všetkých čias Johana Cruijffa.

Van Veen nie je spokojný iba s napredovaním herného prejavu mužstva, ale aj s posunom jednotlivcov. „Takmer každý hráč zaznamenal progres. Jeden väčší, druhý menší, ale posúvajú sa vpred. Ako mužstvo sme silnejší. Teší ma aj vývoj nášho mladého, talentovaného trénera, ktorý je hladný po úspechu,“ povedal niekdajší asistent Co Andriaanseho na lavičke Ajaxu, ale jedným dychom doplnil: „Stále sme len na začiatku cesty. Musíme rásť. Nie je čas na spokojnosť. Navyše, náš klub nie je iba o prvom tíme. Teraz nás čakajú dôležité  kroky v mládežníckych kategóriách. Dôležitá v tomto smere je akadémia v Trenčianskych Stankovciach,“ povedal Van Veen a k svojej budúcnosti v AS so smiechom dodal: „Dohodnutý som na spolupráci do konca sezóny. Podľa situácie sa rozhodneme ako ďalej. Už mám svoj vek a manželka by bola rada, keby som konečne sedel doma.“

Autor: mg
Rozpis zápasov
Prípravný, 28.6.2025
MFK Karviná - AS Trenčín
17:30 Vršava
Prípravný, 4.7.2025
FC Zlín - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 30.6.2025

Fotogaléria | Prípravné stretnutie proti MFK Karviná

Fotogaléria z prípravného stretnutia MFK Karviná - AS Trenčín (3:1).

ASTV 29.6.2025

ASTV | Zostrih z prípravného stretnutia proti Karvinej

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti MFK Karviná (1:3).

A-tím 29.6.2025

Fiala | Nezachytili sme úvod zápasu

Druhý zápas prípravy priniesol aj prvý gól nášho tímu. O ten sa postaral v 51. minúte mladík Adrián...

A-tím 28.6.2025

Príprava | Po nevydarenom prvom polčase prehra proti Karvinej

V ďalšom zápase prípravy sme sa predstavili proti MFK Karviná. Tej sme napokon...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  mattoni  aarsleff  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  RS Technology  Hisense Antes GM