Aktuality - archiv 23.4.2011

Trojročná práca priniesla prvé ovocie

Róbert Rybníček: „Urobíme všetko pre to, aby sa liga hrala pod hradom. Nebude to jednoduché“

Sedem kôl pred koncom jarnej časti I. futbalovej ligy je AS Trenčín istým víťazom druhej najvyššej súťaže a postupuje do Corgoň ligy. Po sobotňajšom vybojovanom víťazstve nad posledným Púchovom (2:1)  nemôže žiadny zo súperov ani len teoreticky zmazať aktuálny 25-bodový náskok zverencov trénera Adriána Guľu.

Radosť z tri roky očakávaného návratu medzi elitu slovenského futbalu neskrýval ani generálny manažer klubu Róbert Rybníček. "Postupujeme do Corgoň ligy. Tešíme sa na ňu. Trojročná tvrdá práca prináša prvé ovocie. Do najvyššej súťaže ideme s cieľom naďalej baviť divákov kombinačným a útočným futbalom. Máme mladý a perspektívny tím. Veríme, že najvyššiu súťaž svojou hrou obohatí," povedal po zápase s Púchovom.

AS sa tak môže vrátiť do čias Ozety Dukly, ktorá bola po postupe do najvyššej súťaže v roku 1997 šťukou ligy. "Radi by sme išli v stopách, ktoré si Trenčín prešliapal pri predchádzajúcom postupe medzi slovenskú elitu," vracia sa k odkazu z minulých rokov Rybníček.

AS Trenčín finišuje s prípravami výstavby tréningového centra v neďalekých Trenčianskych Stankovciach. Zmeny však potrebuje aj staručký futbalový štadión, ktorý v súčasnej podobe nespĺňa podmienky na to, aby sa na ňom hrala najvyššia súťaž.

"Od konca jesennej časti riešime všetky povinnosti, ktoré so sebou nesie postup do Corgoň ligy. Pravdou zostáva, že ohľadom miesta nášho pôsobenia v najvyššej súťaži máme stále viac alternatív. Potrebujeme zrekonštruovať náš štadión alebo nájsť vyhovujúce miesto v blízkosti Trenčína. Druhá alternatíva prichádza do úvahy v prípade, že nebude v našich silách vytvoriť podmienky hodné najvyššej súťaže na Sihoti. Našou prioritou je však Trenčín. Urobíme všetko pre to, aby sa liga hrala pod hradom. Nebude to jednoduché, no už dlhšie dávame dokopy všetky potrebné náležitosti," dodal Rybníček.

 

Autor: mg
Rozpis zápasov
14:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
2:3 Senica
Fortuna liga, 20. kolo, 20.2.2021
FK Senica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.2.2021

Halftime | Jedna otázka - najčastejšie hrajúca pesnička v playliste

ASTV odštartovala pod hlavičkou „Halftime“ výrobu nadčasových...

ASTV 24.2.2021

ASTV | Štadión Sihoť od zbúrania oválu po otvorenie tribún za bránami

Príbeh novej podoby Štadióna Sihoť uzavrel návratom prvoligového...

Fanúšikovia 22.2.2021

Akadémia | Podporte svojimi 2% akadémiu AS Trenčín - This is my sen Academy

Priatelia, podporovatelia a fanúšikovia trenčianskeho futbalu....

ASTV 20.2.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Senici

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 20. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa