Aktuality - archiv 23.4.2011

Trojročná práca priniesla prvé ovocie

Róbert Rybníček: „Urobíme všetko pre to, aby sa liga hrala pod hradom. Nebude to jednoduché“

Sedem kôl pred koncom jarnej časti I. futbalovej ligy je AS Trenčín istým víťazom druhej najvyššej súťaže a postupuje do Corgoň ligy. Po sobotňajšom vybojovanom víťazstve nad posledným Púchovom (2:1)  nemôže žiadny zo súperov ani len teoreticky zmazať aktuálny 25-bodový náskok zverencov trénera Adriána Guľu.

Radosť z tri roky očakávaného návratu medzi elitu slovenského futbalu neskrýval ani generálny manažer klubu Róbert Rybníček. "Postupujeme do Corgoň ligy. Tešíme sa na ňu. Trojročná tvrdá práca prináša prvé ovocie. Do najvyššej súťaže ideme s cieľom naďalej baviť divákov kombinačným a útočným futbalom. Máme mladý a perspektívny tím. Veríme, že najvyššiu súťaž svojou hrou obohatí," povedal po zápase s Púchovom.

AS sa tak môže vrátiť do čias Ozety Dukly, ktorá bola po postupe do najvyššej súťaže v roku 1997 šťukou ligy. "Radi by sme išli v stopách, ktoré si Trenčín prešliapal pri predchádzajúcom postupe medzi slovenskú elitu," vracia sa k odkazu z minulých rokov Rybníček.

AS Trenčín finišuje s prípravami výstavby tréningového centra v neďalekých Trenčianskych Stankovciach. Zmeny však potrebuje aj staručký futbalový štadión, ktorý v súčasnej podobe nespĺňa podmienky na to, aby sa na ňom hrala najvyššia súťaž.

"Od konca jesennej časti riešime všetky povinnosti, ktoré so sebou nesie postup do Corgoň ligy. Pravdou zostáva, že ohľadom miesta nášho pôsobenia v najvyššej súťaži máme stále viac alternatív. Potrebujeme zrekonštruovať náš štadión alebo nájsť vyhovujúce miesto v blízkosti Trenčína. Druhá alternatíva prichádza do úvahy v prípade, že nebude v našich silách vytvoriť podmienky hodné najvyššej súťaže na Sihoti. Našou prioritou je však Trenčín. Urobíme všetko pre to, aby sa liga hrala pod hradom. Nebude to jednoduché, no už dlhšie dávame dokopy všetky potrebné náležitosti," dodal Rybníček.

 

Autor: mg
Rozpis zápasov
4:0 Praha
Prípravný, 14.7.2024
Bohemians 1905 Praha - AS Trenčín
19:30 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 15.7.2024

Fotogaléria | Stretnutie prípravy proti Bohemians Praha 1905

Fotogaléria z prípravného zápasu proti Bohemians Praha 1905.

ASTV 15.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Bohemias Praha 1905

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Bohemians Praha 1905...

A-tím 14.7.2024

Kmeť | Prehrali sme po vlastných chybách

V zápase s českým prvoligistom Bohemians 1905 Praha sme zaznamenali vysokú prehru 0:4. Náš tím...

A-tím 14.7.2024

Príprava | Vysoká prehra bez vsieteného gólu s pražskými Bohemians

Náš tím zaznamenal v prípravnom zápase v rámci letného sústredenia...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa