Aktuality - archiv 23.4.2011

Horúčava sobotňajšieho popoludnia

David Depetris: „Musím poďakovať vynikajúcim spoluhráčom. Bez nich by som tu ani ja nebol“

Kto iný ako David Depetris? Dvadsiatym ôsmym a dvadsiatym deviatym gólom v sezóne poslal svoj tím definitívne medzi slovenskú futbalovú elitu. Dnes už nikto nemôže povedať, že góly dáva len v jasných stretnutiach. Bol tu, keď ho tím potreboval. Necelých desať minút pred záverečným hvizdom zlomil odpor Púchova a vynikajúco chytajúceho Tomáša Belica, ktorý futbalovo vyrastal práve pod hradom Matúša Čáka.

„Najskôr musím poďakovať vynikajúcim spoluhráčom. Bez nich by som tu ani ja nebol,“ boli prvé slová argentínskeho kanoniera. „Samozrejme, že víťazný gól ma neskutočne teší. Všetky presné zásahy sú pre mňa dôležité. Tento je však špeciálny. Prišiel v tom najsprávnejšom čase. Bol to ťažký zápas a my sme museli siahnuť na dno najmä psychických síl. Práve preto si to budeme ešte viac vážiť.“

Ako sa cítil rutinérsky zakončovateľ s takmer neskutočným priemerom cez  jeden gól na zápas. „Naozaj to bolo výnimočné. V celom tele som cítil horúčavu. Boli to obrovské emócie. Videl som loptu letiacu do siete. Chcel som bežať, ale Boris (Godál) ma strhol,“ hľadal slová strelec, ktorý si postupový zásah zaslúžil vrchovatou mierou.

„Majstrovský“ zásah mal hneď niekoľko adresátov. „Moja mama je prvá, komu by som tento gól venoval. Už nie je medzi nami, ale určite by bola rovnako šťastná ako ja. Potom putuje celej rodine a taktiež mojej priateľke. Dnes je všetko pekné, ale ona stála pri mne, aj keď som sa trápil. Nedalo sa so mnou rozprávať, bol som zlý. Ona si to odniesla, ale vždy bola pri mne,“ dodal na záver Depetris.

Autor: mg
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
15:00
NIKÉ LIGA, 23. kolo, 9.3.2024
FC Košice - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 22. kola základnej časti Niké ligy proti MFK...

ASTV 3.3.2024

Bariš | Sme sklamaní, budeme sa snažiť vyhrať spodnú šestku

Bezgólová remíza nám napokon k postupu do prvej šestky nestačila. Do gólového...

ASTV 3.3.2024

Kmeť | Celú sezónu sme podávali dobré výkony, no zlyhali sme v koncovke

V poslednom zápase základnej časti Niké ligy zaznamenal náš tím...

ASTV 3.3.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 22. kola základnej časti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus