Aktuality - archiv 29.4.2011

Prvoligový kolotoč pokračuje v Lučenci

Adrián Guľa vyvrátil špekulácie o experimentovaní so zostavou

Oslavy návratu do najvyššej súťaže máme za sebou. Zverenci trénera Adriána Guľu od utorka opäť naplno trénujú a pripravujú sa na záverečných sedem kôl druhej najvyššej súťaže. „Trochu sme si to užili, ale opäť prišiel čas na poctivú prácu. Chlapci si podobné vydýchnutie zaslúžili, ale zas treba myslieť na ciele, ktoré máme pred sebou. Nemôžeme poľaviť. Všetko sa iba začína,“ povedal tréner Adrián Guľa.

O víťazovi je rozhodnuté. Dá sa povedať, že Trenčínu už o nič nejde. Preto prichádza priestor na špekulácie ohľadom miešania so zostavou. Mnohí si myslia, že príležitosť by mohli dostať dorastenci alebo menej vyťažení hráči. „Takto to u nás nefunguje. Hrať budú tí, ktorí si to zaslúžia svoji výkonmi a prístupom k tréningu. Nevylučujem zmeny v zostave. Jeden deň môžete byť v základe a už o pár dní na tribúne. Platí to však aj naopak,“ hovorí mladý kormidelník a kladie si otázku: „Ako by som vysvetľoval Kleščíkovi, Ševelovi, Depetrisovi, Báezovi a ďalším, že dnes nebudú hrať? Zápasy sú pre každého chlapca vrcholom ich práce.“

Už dnes je súperom AS nebezpečný Lučenec. Prvý vzájomný zápas v tomto ročníku sa skončil remízou, druhý sme síce vyhrali, ale iba tesne 1:0. „Každý sa bude chcieť na nás vytiahnuť. Preto musíme byť ešte lepšie pripravení. Chceme vyhrať a je nám jedno, či sme už postúpili alebo nie,“ komentoval Guľa.

Prípravu narušili menšie zdravotné problémy kvarteta (Valla, Mazan, Holúbek, Štefánik), ktoré bolo s reprezentáciou do 21 rokov v Saudskej Arábii. „S tým nič nenarobíme. Vynútené zmeny treba akceptovať a pozrieť sa na to pozitívne. Máme dostatočne široký káder, aby sme sa s tým vedeli vysporiadať. Šancu môžu využiť ďalší,“ dodal šéf realizačného tímu.

Autor: mg
Rozpis zápasov
0:0 Dunajská Streda
NIKÉ LIGA, 17. kolo, 10.12.2023
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 18. kolo, 16.12.2023
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 11.12.2023

Gajdoš | Červená karta nám viac uškodila ako pomohla

Náš tím si z Dunajskej Stredy odniesol bod po bezgólovej remíze. V ôsmom zápase v rade...

A-tím 10.12.2023

Niké liga | Cenný bod zo Žitného ostrova, škoda nevyužitej presilovky

Zverenci trénera Iliju Stolicu zaznamenali v zápase 17. kola Niké ligy...

ASTV 9.12.2023

Kozlovský | Chýbajú nám góly a pokoj pri zakončení

Náš tím pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká ďalšie stretnutie na súperovej pôde. V...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco