Aktuality - archiv 29.4.2011

Prvoligový kolotoč pokračuje v Lučenci

Adrián Guľa vyvrátil špekulácie o experimentovaní so zostavou

Oslavy návratu do najvyššej súťaže máme za sebou. Zverenci trénera Adriána Guľu od utorka opäť naplno trénujú a pripravujú sa na záverečných sedem kôl druhej najvyššej súťaže. „Trochu sme si to užili, ale opäť prišiel čas na poctivú prácu. Chlapci si podobné vydýchnutie zaslúžili, ale zas treba myslieť na ciele, ktoré máme pred sebou. Nemôžeme poľaviť. Všetko sa iba začína,“ povedal tréner Adrián Guľa.

O víťazovi je rozhodnuté. Dá sa povedať, že Trenčínu už o nič nejde. Preto prichádza priestor na špekulácie ohľadom miešania so zostavou. Mnohí si myslia, že príležitosť by mohli dostať dorastenci alebo menej vyťažení hráči. „Takto to u nás nefunguje. Hrať budú tí, ktorí si to zaslúžia svoji výkonmi a prístupom k tréningu. Nevylučujem zmeny v zostave. Jeden deň môžete byť v základe a už o pár dní na tribúne. Platí to však aj naopak,“ hovorí mladý kormidelník a kladie si otázku: „Ako by som vysvetľoval Kleščíkovi, Ševelovi, Depetrisovi, Báezovi a ďalším, že dnes nebudú hrať? Zápasy sú pre každého chlapca vrcholom ich práce.“

Už dnes je súperom AS nebezpečný Lučenec. Prvý vzájomný zápas v tomto ročníku sa skončil remízou, druhý sme síce vyhrali, ale iba tesne 1:0. „Každý sa bude chcieť na nás vytiahnuť. Preto musíme byť ešte lepšie pripravení. Chceme vyhrať a je nám jedno, či sme už postúpili alebo nie,“ komentoval Guľa.

Prípravu narušili menšie zdravotné problémy kvarteta (Valla, Mazan, Holúbek, Štefánik), ktoré bolo s reprezentáciou do 21 rokov v Saudskej Arábii. „S tým nič nenarobíme. Vynútené zmeny treba akceptovať a pozrieť sa na to pozitívne. Máme dostatočne široký káder, aby sme sa s tým vedeli vysporiadať. Šancu môžu využiť ďalší,“ dodal šéf realizačného tímu.

Autor: mg
Rozpis zápasov
2:0 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 22. kolo, 6.3.2021
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 6.3.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Trnave

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 22. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 6.3.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Trnave

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC Spartak Trnava (2:0).

A-tím 6.3.2021

FL | Postup do šestky o titul sme potvrdili triumfom proti Trnave

Zverenci trénera Stijna Vrevena potvrdili postup do hornej šestky Fortuna...

ASTV 5.3.2021

Kmeť | Musíme sa pozerať na seba a nie dobrú formu Trnavy

V záverečnom 22. kole základnej časti Fortuna ligy privítame na Štadióne Sihoť...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa