Aktuality - archiv 29.4.2011

Prvoligový kolotoč pokračuje v Lučenci

Adrián Guľa vyvrátil špekulácie o experimentovaní so zostavou

Oslavy návratu do najvyššej súťaže máme za sebou. Zverenci trénera Adriána Guľu od utorka opäť naplno trénujú a pripravujú sa na záverečných sedem kôl druhej najvyššej súťaže. „Trochu sme si to užili, ale opäť prišiel čas na poctivú prácu. Chlapci si podobné vydýchnutie zaslúžili, ale zas treba myslieť na ciele, ktoré máme pred sebou. Nemôžeme poľaviť. Všetko sa iba začína,“ povedal tréner Adrián Guľa.

O víťazovi je rozhodnuté. Dá sa povedať, že Trenčínu už o nič nejde. Preto prichádza priestor na špekulácie ohľadom miešania so zostavou. Mnohí si myslia, že príležitosť by mohli dostať dorastenci alebo menej vyťažení hráči. „Takto to u nás nefunguje. Hrať budú tí, ktorí si to zaslúžia svoji výkonmi a prístupom k tréningu. Nevylučujem zmeny v zostave. Jeden deň môžete byť v základe a už o pár dní na tribúne. Platí to však aj naopak,“ hovorí mladý kormidelník a kladie si otázku: „Ako by som vysvetľoval Kleščíkovi, Ševelovi, Depetrisovi, Báezovi a ďalším, že dnes nebudú hrať? Zápasy sú pre každého chlapca vrcholom ich práce.“

Už dnes je súperom AS nebezpečný Lučenec. Prvý vzájomný zápas v tomto ročníku sa skončil remízou, druhý sme síce vyhrali, ale iba tesne 1:0. „Každý sa bude chcieť na nás vytiahnuť. Preto musíme byť ešte lepšie pripravení. Chceme vyhrať a je nám jedno, či sme už postúpili alebo nie,“ komentoval Guľa.

Prípravu narušili menšie zdravotné problémy kvarteta (Valla, Mazan, Holúbek, Štefánik), ktoré bolo s reprezentáciou do 21 rokov v Saudskej Arábii. „S tým nič nenarobíme. Vynútené zmeny treba akceptovať a pozrieť sa na to pozitívne. Máme dostatočne široký káder, aby sme sa s tým vedeli vysporiadať. Šancu môžu využiť ďalší,“ dodal šéf realizačného tímu.

Autor: mg
Rozpis zápasov
4:0 Praha
Prípravný, 14.7.2024
Bohemians 1905 Praha - AS Trenčín
19:30 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 15.7.2024

Fotogaléria | Stretnutie prípravy proti Bohemians Praha 1905

Fotogaléria z prípravného zápasu proti Bohemians Praha 1905.

ASTV 15.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Bohemias Praha 1905

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Bohemians Praha 1905...

A-tím 14.7.2024

Kmeť | Prehrali sme po vlastných chybách

V zápase s českým prvoligistom Bohemians 1905 Praha sme zaznamenali vysokú prehru 0:4. Náš tím...

A-tím 14.7.2024

Príprava | Vysoká prehra bez vsieteného gólu s pražskými Bohemians

Náš tím zaznamenal v prípravnom zápase v rámci letného sústredenia...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa