Aktuality - archiv 1.5.2011

Kontaktný gól prišiel neskoro

Peter Čögley: „Najmä v prvom polčase nám chýbala hra v krídelných priestoroch“

Päť zápasov a len jedno víťazstvo, dve remízy a dve prehry. Taká je trojročná bilancia AS Trenčín na ihrisku LAFC Lučenec. Zverenci trénera Adriána Guľu majú s máloktorým tímom v súťaži podobnú bilanciu. „Trikrát som tam hral a ani raz som tam nevyhral,“ skonštatoval po sobotňajšej prehre Peter Čögley.

Oba góly domácich padli po vydarených strelách zo štandardných situácií. „Boli to nechytateľné strely. Miloš (Volešák) tam toho veľa nemohol urobiť, bol bezmocný. Ak to dobre trafíte, je to tam. Dali sme síce kontaktný gól, ale už nám nezostalo veľa času na vyrovnanie. Jazdili sme, bojovali, no prichádzajú aj takéto zápasy,“ skonštatoval krajný obranca AS.

Jeden z najväčších srdciarov v trenčianskom drese vylúčil akékoľvek podcenenie súpera. „Niekto si môže myslieť, že oslavy postupu trvali celý týždeň. Niečo podobné by sme si nedovolili. Našim cieľom bolo potvrdiť triumf v súťaži a postup. Nechceme myslieť slovensky a do konca sezóny žiť s jedného čiastkového úspechu. Navyše, tréner Guľa by nám to neprepáčil,“ povedal Čögley a napriek prehre s ľahkým úsmevom dodal: „Fanúšikov sme si naučili na víťazstvá a neradi by sme ich od toho odúčali.“

Kde potom hľadať príčiny druhej prehry v aktuálnom ročníku? „Najmä v prvom polčase nám chýbala hra v krídelných priestoroch. Neprichádzali potrebné centre. Dlho sme príliš špekulovali a loptu posúvali okolo celého ihriska.“

Nestalo sa po prvý raz, že Trenčín nenašiel v Lučenci žičlivé prostredie. „Chápeme fandenie domácemu tímu, ale nevidím dôvod, aby nás ľudia hrubo urážali. Domáci hráči nám zas nadávali za to, že napriek jasnému postupu sa snažíme o zisk bodov. Neradi tam hrávame a verím, že tam už nikdy nenastúpime. Svoje si opäť vypočul Aldo (Báez).  Po takýchto zápasoch si vážime prostredie, aké vládne napríklad v Michalovciach,“ dodal Čögley.

Autor: mg
Rozpis zápasov
5:1 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 29.11.2022
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
14:00 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 2.12.2022
AS Trenčín - FC Zbrojovka Brno
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 30.11.2022

Fotogaléria | Zápas Tipsport ligy proti FC Spartak Trnava

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu Tipsport ligy proti FC Spartak Trnava.

ASTV 29.11.2022

A-tím | Zimen a Letenay spokojní s prístupom celého tímu

Druhý zápas zimnej Tipsport ligy priniesol druhé víťazstvo tímu Mariána Zimena. Po...

ASTV 29.11.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Tipsport ligy proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia Tipsport ligy proti FC Spartak Trnava.

A-tím 29.11.2022

Tipsport liga | Vysoké víťazstvo proti Trnave vďaka skvelému prvému polčasu

Zverenci trénera Mariána Zimena uspeli aj v druhom zápase zimnej...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport