Aktuality - archiv 1.5.2011

Kontaktný gól prišiel neskoro

Peter Čögley: „Najmä v prvom polčase nám chýbala hra v krídelných priestoroch“

Päť zápasov a len jedno víťazstvo, dve remízy a dve prehry. Taká je trojročná bilancia AS Trenčín na ihrisku LAFC Lučenec. Zverenci trénera Adriána Guľu majú s máloktorým tímom v súťaži podobnú bilanciu. „Trikrát som tam hral a ani raz som tam nevyhral,“ skonštatoval po sobotňajšej prehre Peter Čögley.

Oba góly domácich padli po vydarených strelách zo štandardných situácií. „Boli to nechytateľné strely. Miloš (Volešák) tam toho veľa nemohol urobiť, bol bezmocný. Ak to dobre trafíte, je to tam. Dali sme síce kontaktný gól, ale už nám nezostalo veľa času na vyrovnanie. Jazdili sme, bojovali, no prichádzajú aj takéto zápasy,“ skonštatoval krajný obranca AS.

Jeden z najväčších srdciarov v trenčianskom drese vylúčil akékoľvek podcenenie súpera. „Niekto si môže myslieť, že oslavy postupu trvali celý týždeň. Niečo podobné by sme si nedovolili. Našim cieľom bolo potvrdiť triumf v súťaži a postup. Nechceme myslieť slovensky a do konca sezóny žiť s jedného čiastkového úspechu. Navyše, tréner Guľa by nám to neprepáčil,“ povedal Čögley a napriek prehre s ľahkým úsmevom dodal: „Fanúšikov sme si naučili na víťazstvá a neradi by sme ich od toho odúčali.“

Kde potom hľadať príčiny druhej prehry v aktuálnom ročníku? „Najmä v prvom polčase nám chýbala hra v krídelných priestoroch. Neprichádzali potrebné centre. Dlho sme príliš špekulovali a loptu posúvali okolo celého ihriska.“

Nestalo sa po prvý raz, že Trenčín nenašiel v Lučenci žičlivé prostredie. „Chápeme fandenie domácemu tímu, ale nevidím dôvod, aby nás ľudia hrubo urážali. Domáci hráči nám zas nadávali za to, že napriek jasnému postupu sa snažíme o zisk bodov. Neradi tam hrávame a verím, že tam už nikdy nenastúpime. Svoje si opäť vypočul Aldo (Báez).  Po takýchto zápasoch si vážime prostredie, aké vládne napríklad v Michalovciach,“ dodal Čögley.

Autor: mg
Rozpis zápasov
18:00 Žilina
Fortuna liga, 28. kolo, 4.7.2020
AS Trenčín - ŠKF Sereď
1:3 Senica
Fortuna liga, 29. kolo, 27.6.2020
FK Senica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 1.7.2020

Ančic | Zaujíma ma iba to, čo bude v najbližšiu sobotu

Hlavným trénerom fortunaligového tímu AS Trenčín sa na prelome týždňov stal Juraj...

A-tím 30.6.2020

Pirinen | Chcem pomôcť klubu k úspechom

Fínsky reprezentant Juha Pirinen má za sebou prvý tréning vo farbách AS Trenčín. Po pondelňajšom...

A-tím 29.6.2020

A-tím | Fínsky reprezentant prvou posilou pred novou sezónou

Fínsky reprezentant Juha Pirinen je prvou posilou AS Trenčín pred štartom...

A-tím 29.6.2020

Roguljič | Od prvej minúty sme boli pánom na ihrisku

Odohral necelú hodinu. Napriek tomu si vyslúžil prívlastok postava zápasu. Ante...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak