Zápasy - archiv 20.5.2011

Na Gemeri boj o bod až do záverečných minút

MFK Rimavská Sobota - AS Trenčín 1:0 (0:0)

Omladený tím AS Trenčín so šiestimi dorastencami zažívajúcimi premiéru v I. lige a ďalšími troma prichádzajúcimi z lavičky prehral na ihrisku MFK Rimavská Sobota 0:1 (0:0). O zisk aspoň jedného bodu sme bojovali až do záverečných minút zápasu.

Prvý polčas bol obojstranne opatrný. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami. Mladíci v drese AS sa s pribúdajúcim časom osmeľovali a po rýchlych protiútokoch a centroch z krídelných priestorov niekoľkokrát pohrozili. Chýbala však kvalitnejšia finálna prihrávka. Individuálne sa presadil Hlohovský, ale jeho krížna strela išla mimo brány.

Hneď v úvode druhej časti hry prišla pekná kombinácia AS, no Morong zaváhal. O osude stretnutia rozhodol Urgela, ktorý po hodine hry rozvlnil sieť po rohu Sedláka. V týchto momentoch sme hrali bez zraneného Bezáka a oslabená obrana nedokázala reagovať na opakovaný center. Následné minúty patrili domácim, ktorí hrali aktívne. Po vystriedaní a preskupení formácií nasledovalo oživenie našej hry. Prišli aj šance na vyrovnanie. V 82. min Hlohovský a v nadstavenom čase Godál však nenamierili do siete.

Góly: 61. Urgela

Žlté karty: 52. Rubín, 75. Morháč

Hostia: Volešák – Marušinec, Ševela, Godál, Dzurilla (58. Hrnčár) – Kyselica – Bezák, Hlohovský – Horčičák (82. Ranko), Morong (78. Šiko), Mondek

Rozhodovali: Mastiš - Tomčík, Berner