Aktuality - archiv 26.11.2007

Vyjadrenie Filipa Hlohovského k piatkovej dopravnej nehode

Filip Hlohovský: "Dostal som poriadnu lekciu"

Slová hľadám veľmi ťažko. Urobil som nevysvetliteľnú a ťažko ospravedlniteľnú chybu. Žiaľ, nestalo sa mi to prvýkrát. Sklamal som spoluhráčov, fanúšikov, trénerov a predovšetkým svojich najbližších. Hľadať výhovorky, prečo som konal tak nezodpovedne, je v tejto chvíli zbytočné. Mnohí ľudia prežívajú ťažké životné obdobia a riešia neľahké problémy. Niektorí situáciu zvládnu, iní tlaku podľahnú. Ja som sa, žiaľ, zaradil do druhej kategórie.

Nabúral som. Jediným šťastím je, že sa nikomu nič nestalo. Ohrozoval som nevinných ľudí. Je mi z toho smutno. Myslel som si, že mne sa nemôže nič stať. Ale mýlil som sa.

Dostal som poriadnu lekciu. Verím, že táto facka ma preberie a vráti ma späť na správnu cestu. V tomto komplikovanom období sa obrátim najmä na najbližších, ktorým som spôsobil najväčšie nepríjemnosti a bolesť. Určite vyhľadám aj pomoc psychológa. Je mi úplne jasné, že pomôcť si musím ale najmä ja sám.

Uvedomujem si, že môj nerozvážny skutok môže mať pre mňa a pre moju kariéru vážne následky. V súvislosti s mojím incidentom som už absolvoval osobný pohovor s reprezentačným trénerom do 21 rokov Jozefom Barmošom. Moje správanie ho veľmi sklamalo, ale zároveň mi vyjadril dôveru a podporu. Deprimované bolo i vedenie klubu. Dostal som vysokú – šesťcifernú – pokutu. Jej výška je však vzhľadom na závažnosť môjho skutku absolútne zaslúžená.

Viem, že ma čaká náročné obdobie. Moje konanie budem musieť obhajovať nielen v rodine, kabíne, či pred majiteľmi klubu, ale aj na polícii. Napriek všetkým týmto nepríjemnostiam sa chcem opäť venovať na 100% futbalu. Nezodpovedným konaním som určite stratil väčšinu priaznivcov, takže urobím všetko preto, aby som si ich priazeň opätovne získal svojimi výkonmi na ihrisku.

Autor: Filip Hlohovský
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 11. kolo, 24.10.2020
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
1:1 Žilina
Fortuna liga, 10. kolo, 17.10.2020
AS Trenčín - FK Pohronie
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 19.10.2020

Križan | Musíme sa z toho vykopať sami

Štyri zápasy v rade bez plného bodové zisku a len jediné víťazstvo po desiatom kole nás radia do...

Fotogalérie 18.10.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Pohroniu

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:1).

ASTV 18.10.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 10. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 18.10.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Pohroniu

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:1).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak