Aktuality - archiv 24.5.2011

Corgoň liga sa bude hrať na Sihoti!

Róbert Rybníček: „Nevedeli sme si predstaviť, že naše mesto a našich fanúšikov pripravíme o najvyššiu súťaž“

Trenčiansky futbal sa po troch rokoch vracia medzi slovenskú futbalovú elitu. Po týždňoch neistoty môžeme s radosťou oznámiť, že Corgoň ligu privítame na futbalovom štadióne priamo pod majestátnym hradom Matúša Čáka. „Podarilo sa nám dať dokopy dostatok financií, aby sme dali náš futbalový štadión do požadovaného stavu,“ potvrdil horúcu informáciu generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

Všetky polemiky sú minulosťou a náš futbalový stánok čakajú viaceré nevyhnutné úpravy. „S prácami priamo na štadióne začneme počas prvých júnových dní. Som presvedčený, že všetko načas stihneme. Prípravy celého projektu totiž trvajú už nejaký ten mesiac. Okrem snahy získať dostatočný finančný balík potrebný na rekonštrukciu, sme dávali dokopy nevyhnutné podklady a dokumenty v spolupráci s Mestom Trenčín, Slovenským futbalovým zväzom a Úniou ligových klubov. Veľmi sa tešíme, že štadión dostane aspoň čiastočne nový šat,“ pokračoval generálny manažér klubu.

Odhadovaná investícia klubu sa pohybuje vo výške 300 000 eur. Je však veľmi pravdepodobné, že z tejto čiastky sa vďaka ústretovosti a spolupráci s našimi partnermi podarí ušetriť  nejaké prostriedky. Pripravená je inštalácia kamerového systému, položenie novej umelej trávnatej plochy spĺňajúcej najprísnejšie kritériá, novú tvár dostane fasáda hlavnej budovy a rekonštrukcia čaká dnešné státie oproti hlavnej tribúne. „V prvom rade chceme poďakovať všetkým partnerom, ktorí nám pomáhajú udržať futbal v Trenčíne,“ povedal Róbert Rybníček a dodal: „Naše kroky viedli k umožneniu hrať ligové stretnutia v domovskom stánku. Mali sme pripravenú aj inú alternatívu, ale prioritou sa s pribúdajúcim časom stával jednoznačne Trenčín. Plánujeme urobiť iba najdôležitejšie veci. Uvedomujeme si, že každá investícia vložená do súčasného štadióna je neefektívna. Napriek objektívnym komplikáciám sme si nevedeli predstaviť, že naše mesto a našich fanúšikov pripravíme o najvyššiu súťaž.“

Skvelá správa pre všetkých fanúšikov zaznela po prvý raz oficiálne v stredu podvečer na slávnostnom uzavretí úspešnej sezóny a v rovnakom čase sme ju priniesli aj prostredníctvom našej internetovej stránky.

Autor: mg
Rozpis zápasov
1:1 Žilina
Fortuna liga, 12. kolo, 1.10.2022
MŠK Žilina - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 13. kolo, 9.10.2022
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 2.10.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti MŠK Žilina

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 12. kola základnej časti Fortuna ligy proti...

ASTV 2.10.2022

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti MŠK Žilina

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti MŠK...

A-tím 1.10.2022

FL | Sériu prehier bez streleného gólu sme usekli v Žiline

Zverenci trénera Mariána Zimena prerušili sériu štyroch prehier bez streleného...

ASTV 30.9.2022

Demitra | Verím, že prelomíme smolu a potom to už pôjde

Po reprezentačnej prestávke čaká náš tím prvé kolo odvetnej časti Fortuna ligy....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport