Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín:

Starší dorast (U19, I. liga) - 32. kolo:
Prešov – AS Trenčín 4:3 (3:1)
Góly AS: Kyselica, Bretschneider, Bezák

AS: Vozár - Hrnčár, Szabó, Ranko (Bezák), Kvasnica - Ďuriška, Kyselica (Bretschneider) - Morong, Lobotka, Šiko - Horčičák (Kozic)

Radúz Dorňák (tréner): „Na úvod zápasu mal vplyv fakt, že sme nastúpili na hraciu plochu priamo z autobusu po takmer päť hodín trvajúcej ceste. Kým sme sa herne aj fyziologicky dostali do prevádzkového tempa, bolo na ukazovateli skóre 3:0 pre domácich. Dva góly idú na vrub hráčov z krajných vertikál, keď zaspali po rýchlo realizovaných vhadzovaniach s náhradnými loptami na polovici ihriska. Pri treťom góle Vozár po malej domov zlým odkopom odovzdal loptu útočníkovi domácich, ktorý pohodlne skóroval. Od 25. min sme nielen vyrovnali hru, ale po góle Kyselicu sme si vytvorili hernú prevahu. Po dohovore v kabíne sme do druhého dejstva nastúpili s odhodlaním zmeniť nepriaznivý stav. Od začiatku sme si vytvorili miestami výrazný tlak a domáci sa dostávali len do občasných protiútokov. Po množstve  pokusov o útočný pressing sa napokon dočkal Bezák, ktorý vybojovanú loptu sám úspešne zakončil. Zaslúžené vyrovnanie prišlo onedlho, keď si na Lobotkov roh nabehol Bretschneider a hlavou upravil na 3:3. Domáci sa z priebehu druhého polčasu nemohli spamätať. V záverečnom tlaku v snahe o víťazstvo na pôde novopečeného majstra sme si vypracovali ďalšie šance. Lenže v nadmernej snahe o ofenzívu s vysokým počtom hráčov vpredu sme stratili pred domácim pokutovým územím loptu a zúfalý odkop domácich obrancov našiel na polke jediného domáceho vysunutého hráča, ktorý po samostatnom úniku v poslednej minúte uzavrel skóre na nespravodlivých 4:3. Výkon v druhom polčase ukázal, že nastolená cesta a smer prípravy v doraste je správny.“

Starší dorast (U18, II. liga) - 29. kolo:
Zlaté Moravce – AS Trenčín 6:0 (3:0)

AS: Gašparík - Svatík, Vozár, Dzurilla, Škvarka (Líška) - Petrovič (Kadera), Sluka (Pavkeje), Hrošovský, Šproch - Szabó (Mazák), Jurica

Ján Blaháč (tréner): „Úvodných 15. min sme hrali veľmi dobre. Súpera sme v podstate nepustili na našu polovicu. Práve v tejto minúte nám nevyšlo pozičné obranné postavenie – 0:1. Hra sa vyrovnávala a domáci nám v rýchlom slede tesne pred prestávkou strelili ešte dva góly (43. a  45. min). Cez prestávku sme si povedali, že všetko sa dá zvrátiť a otočiť. Úvod druhého polčasu tomu nasvedčoval, ale všetko nám padlo v 55. min. Domáci zvýšili na 4:0. Potom to bolo z našej strany veľké trápenie. Každý hráč hrá nielen za svoj klub, ale aj sám za seba. Viacerí chlapci ukázali, kde je ich strop výkonnosti. Preto nech premýšľajú ako bude vyzerať ich budúcnosť. Bude corgoňligová? Takto asi ťažko! Bude skôr priemerná štvrtoligová, alebo podpriemerná oblastná...“

Mladší dorast (U17, I. liga) - 32. kolo:
Prešov – AS Trenčín 1:2 (0:0)
Góly AS: Malík, Bero

AS: Bačík - Sipos, Tóth, Bednárik, Jurdík - Malík (Čakloš), Bariš, Bero, Kochan (Molnár) - Opatovský (Michalík), Čentéš (Baňák)

Milan Spurný (tréner): „Na výbornej hracej ploche a za pekného počasia sa stretli podľa tabuľky dve z troch najlepších družstiev tejto súťaže. Od úvodu zápasu nás domáci hráči a hlavný rozhodca dostali pod súvislí tlak. Najväčšie nebezpečenstvo hrozilo zo štandardných situácií, dvakrát sme loptu odkopávali z bránkovej čiary a raz chytil čistú príležitosť náš brankár. Čo sa týka nás, hrali sme maximálne jednoducho, kolmo a z toho išiel Bero sám na brankára domácich, ktorý ho rukou v páde podrazil. Bol z toho ale iba kop od domácej bránky. Potom sa Kochan pripravil o podobnú situáciu zlým prebratím lopty. V druhom polčase sme strelili dva góly rýchlo po sebe a ďalšiu čistú šancu po prihrávke Bera slabo zakončil Opatovský. Domáci znížili v závere a v nadstavenom čase, ktoré bolo napriek absentujúcemu ošetrovaniu hráčov  päťminútové, viackrát horelo v našej šestnástke. Aj touto formou chcem hráčom poďakovať, že bojujú so všetkými prekážkami, ktoré ich stretávajú na začiatku kariéry.“

Mladší dorast (U16, II. liga) - 29. kolo:
Zlaté Moravce – AS Trenčín 1:2 (1:1)
Góly AS: Ďuráči, Benko

AS: Chovan - Antošík (Stankovič), Šula, Petrík, Škarbala - Benko - Kováčik, Ďuráči (Kucharík) - Krasňan, Hoťko, Homola (Repa)

Norbert Guľa (tréner): „Zápas sme odohrali v dobrom tempe, kvalitne sme kombinovali, presadzovali sme sa v krídelných priestoroch, ale hrozili sme i cez stred  ihriska. Hráči si za výkon zaslúžia pochvalu.“

Starší žiaci (U15, I. liga) - 27. kolo:
AS Trenčín – Inter Bratislava 6:0 (2:0)
Góly AS: Polák 2, Vrábel , Julíny, Jančo, Haring

AS: Zemanovič - Vlček, Blažej, Valaštín, Peprík (Haring) - Richtárech (Sedláček), Holíček (Juliny) - Jančo - J. Kohút (Polhorský), Polák, M. Kohút (Vrábel)

Eduard Pagáč (tréner): „V zápase sme jednoznačne dominovali a vypracovali sme si množstvo šancí, z ktorých sme dali šesť gólov. Za celý zápas súper ohrozil našu bránu len jedným streleckým pokusom, takže sme vyhrali zaslúžene, aj keď sme mohli dať viac gólov. S výkonom som spokojný.“

Starší žiaci (U14, I. liga) - 27. kolo:
AS Trenčín – Inter Bratislava 3:1 (1:1)
Góly AS: Komorovský 2, Šulek (11 m)

AS: Minaroviech - Marušinec (A. Mizerák), Šulek, Bulejko, Zahustel (V. Škultéty) - Kolesár, Kopecký, Rolinec (Bariš) - Hrevúš (Švehla), Komorovský, Prekop (Sedláček)

Roman Marčok (tréner): „V poslednom domácom stretnutí sme využili iba tri zo štrnástich jasných gólových šancí. Jediný gól hostí z pokutového kopu zariadil náš brankár po individuálnej chybe. Náš výkon v zápase bol vynikajúci, ale žiaľ iba v druhom polčase. V tom prvom chalani klasicky podcenili tabuľkovo najslabšieho súpera v súťaži a k svojím úlohám na ihrisku pristúpili ľahkovážne.“

Mladší žiaci (U13, I. liga) - 20. kolo:
AS Trenčín – Púchov 1:0 (0:0)

Mladší žiaci (U12, I. liga) - 20. kolo:
AS Trenčín – Púchov 6:0 (2:0)
Góly AS: Tabak, Špaček 2, Zajac, Kozák, Ambrož

AS: Veselák, Svrbik -  Mišák, Štefánik,  Zajac, Pavlis, Oravec, Tabak, Repa, Šišovský, Kozák, Špaček, Ševela, Švajka, Ambrož

Miroslav Karas (tréner): „Dominovali sme v celom zápase. Predviedli sme dostatok pekných krídelných akcií a strelili  krásne góly.  Chlapci si schuti zahrali a bolo im ľúto, že zápas skončil.“

Najbližší program – jar 2010/2011:
Starší dorast (U19): Ružomberok – AS Trenčín (14. júna, 15.00)
Starší dorast (U18): AS Trenčín – Domino Bratislava (11. júna, 10.00)

Mladší dorast (U17): Ružomberok – AS Trenčín (14. júna, 17.15)
Mladší dorast (U16): AS Trenčín – Domino Bratislava (11. júna, 12.15)

Starší žiaci (U15): Dubnica – AS Trenčín (11. júna, 10.00)
Starší žiaci (U14): Dubnica – AS Trenčín (11. júna, 12.00)

Mladší žiaci (U13): AS Trenčín – FC Nitra (15. júna, 15.00)
Mladší žiaci (U12): AS Trenčín – FC Nitra (15. júna, 16.45)

ASTV 23.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...