Aktuality - archiv 14.6.2011

Začala sa príprava na Corgoň ligu

Do prípravy na nový ročník sa zapojili aj člen macedónskej dvadsaťjednotky Mitrevski a brat Peltiera

Zverenci trénera Adriána Guľu začali v stredu s prípravou na nadchádzajúci ročník Corgoň ligy. Realizačnému tímu sa hlásilo dvadsaťšesť hráčov. Do tréningového procesu sa napokon zapojili všetci okrem dvojice zranených Milana Marušinca a Lukáša Kyselicu. Chýbal iba kapitán Martin Ševela, ktorý sa k mužstvu pripojí o deň neskôr. Len individuálne trénoval Lukáš Ďuriška. Prvá tréningová jednotka bola pre rekonštrukciu trávnika na Sihoti na kvalitnom ihrisku v neďalekých Trenčianskych Stankovciach.

Do prípravy s prvým mužstvom nastúpil premiérovo z vlastného dorastu Jaroslava Horčičáka a na skúške sú aj dvaja noví zahraniční hráči. Svoje schopnosti chce ukázať talentovaný devätnásťročný macedónsky stopér a reprezentant do 21 rokov Risto Mitrevski z FK Rabotnički. Taktiež aj rovnako starý krídelník Johan Peltier z Trinidadu a Tobaga, ktorý je bratom Lestera Peltiera hrajúceho na jar v našom drese.

„U nás rozhoduje nielen herná kvalita, ale aj charakterové vlastnosti. Mitrevski je zaujímavý hráč. V defenzívnej línii to je však aj o komunikácii. Uvidíme ako to bude zvládať. To isté platí o Peltierovi. Referencie sú jedna vec, no nás zaujíma, čo ukážu na ihrisku,“ komentoval príchody dvojice mladíkov tréner Guľa a dodal: „Posilami sú aj chalani prichádzajúci z dorastu. Dostanú rovnakú šancu ako keby boli zvonku. Pred rokom sa všetci smiali, keď sme vlastných odchovancov označili za posily a oni uspeli. Všetci môžu zabojovať o trenčiansky dres.“

Mužstvo opustili brankár Erik Feriančik, ktorý odchádza študovať na  vysokú školu. Novú zmluvu nedostal Tomáš Peciar a nepočíta sa ani s Kolumbijčanom Cristianom Santanom, ktorý svojimi výkonmi nepresvedčil. „So súčasným kádrom sme spokojní. V prípade odchodu niektorých hráčov budeme hľadať náhradu,“ povedal šéf realizačného tímu.

„V príprave musia hráči odviesť maximum, každý deň, hodinu a minútu pracovať na sto percent, sústrediť sa na každý tréning, na každú jednu činnosť,“ poznamenal tréner Guľa a pokračoval. „Najdôležitejšie bude vydať zo seba všetko. Vážime si, že sme v najvyššej súťaži medzi dvanástimi vyvolenými. Všetci chceme urobiť maximum pre Trenčín. Naším cieľom je pokúsiť sa v každom jednom stretnutí o víťazstvo. Nebudeme hovoriť o umiestnení. Jednoducho pôjdeme od zápasu k zápasu s jedinou myšlienkou.“

Zostavy v tréningovom zápase „červení – modrí“:
Šemrinec – Čögley, Mitrevski, Kleščík, Valla – Salinas, Báez, Štefánik – L. Peltier, Depetris, J. Peltier
Volešák – P. Mazan, Godál, Szabó, R. Mazáň – Holúbek, V. Horváth, Lobotka – Mondek, Malec (Hlohovský), Horčičák

Hráči na zraze a prvom tréningu:
Brankári: Miloš Volešák, Igor Šemrinec
Obrancovia: Peter Čögley, Boris Godál, Róbert Mazáň, Roland Szabó, Peter Kleščík, Peter Valla, Milan Marušinec (zranený), Risto Mitrevski (skúška)
Stredopoliari: Aldo Báez, Vojtech Horváth, Jorge Salinas, Lukáš Ďuriška (individuálny tréning), Stanislav Lobotka, Jakub Holúbek, Karol Mondek, Samuel Štefánik, Lukáš Kyselica (zranený)
Útočníci: David Depetris, Filip Hlohovský, Peter Mazan, Tomáš Malec, Lester Peltier, Jaroslav Horčičák, Johan Peltier (skúška)

Program prípravných zápasov:
21. júna: AS Trenčín - FC Petržalka 1898 (17.00)
24. júna: FC Hradec Králové - AS Trenčín (Svitavy, 17.00)
30. júna: Baník Ostrava - AS Trenčín (16.00)
2. júla: 1. FC Slovácko - AS Trenčín
6. júla: SK Sigma Olomouc - AS Trenčín
9. júla: AS Trenčín - FK Fotbal Třinec

Autor: mg
Rozpis zápasov
1:1 Žilina
Fortuna liga, 12. kolo, 1.10.2022
MŠK Žilina - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 13. kolo, 9.10.2022
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 2.10.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti MŠK Žilina

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 12. kola základnej časti Fortuna ligy proti...

ASTV 2.10.2022

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti MŠK Žilina

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti MŠK...

A-tím 1.10.2022

FL | Sériu prehier bez streleného gólu sme usekli v Žiline

Zverenci trénera Mariána Zimena prerušili sériu štyroch prehier bez streleného...

ASTV 30.9.2022

Demitra | Verím, že prelomíme smolu a potom to už pôjde

Po reprezentačnej prestávke čaká náš tím prvé kolo odvetnej časti Fortuna ligy....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport