Hviezdy deťom 25.6.2011

Máme za sebou vydarený tretí ročník podujatia Hviezdy deťom

Hossa, Škrtel, Gáborík, Hamšík, Demitra, Šesták, Halák, Galásek, Višňovský, Hološko, Galásek a ďalší rozdávali radosť a podpisy

Mierové námestie v Trenčíne v sobotu popoludní praskalo vo švíkoch. Tamojší corgoňligový klub AS pripravil už 3. ročník charitatívnej akcie s názvom Hviezdy deťom, dejiskom predchádzajúcich dvoch týchto podujatí bol štadión na Sihoti. Prítomní mohli vidieť špičkových slovenských športovcov, či už z radov futbalistov (Martin Škrtel, Marek Hamšík, Stanislav Šesták, Juraj Kucka, Tomáš Galásek a ďalší) alebo hokejistov (Marián Hossa, Pavol Demitra, Marián Gáborík, Ľubomír Višňovský, Jaroslav Halák).

"Išli sme po prvý raz s touto akciou na námestie a teda sa dá povedať, že tak trochu do neznáma. Napriek tomu si myslím, že aj tento ročník môžeme považovať za vydarený. Ďakujeme partnerom i ďalším, kto podporil naše podujatie ako aj tisícom ľudí, ktorí prišli a zabavili sa. Verím, že každý z nich si prišiel na svoje a počas približne štvorhodinového programu sme im spríjemnili sobotňajšie popoludnie," uviedol pre agentúru SITA za organizátorov PR manažér AS Trenčín Martin Galajda.

V rámci futbalového turnaja štyroch výberov (hralo sa na ihrisku s umelou trávou s rozmermi 40 x 15 metrov) sa okrem futbalových a hokejových osobností predstavil aj domáci nováčik Corgoň ligy AS Trenčín a známy tím MUFUZA (Mužstvo futbalových zázrakov), zložený z hercov, moderátorov, hudobníkov či spevákov, ktorí bavili divákov nielen futbalovým umením.

Víťazom sa stal AS Trenčín, ale na tomto charitatívnom podujatí o výsledok vôbec nešlo. "Nie je jednoduché zorganizovať takúto akciu, my sme však ochotní toto podstupovať aj naďalej. Je totiž skvelé vidieť spokojných ľudí a radosť v ich tvárach. Sme samozrejme radi, že prišlo toľko hviezd a pričinili sa o dobrú vec - zabavili prítomných, rozdali množstvo autogramov, odfotili sa s deťmi, pre ktoré sú veľkými vzormi," poznamenal ďalej Galajda. Podľa jeho slov finančné prostriedky z tretieho ročníka podujatia Hviezdy deťom poputujú do domovov sociálnych služieb Demy a Nosice, do neziskovej organizácie Mariána Hossu Hoss Heroes. Usporiadatelia potešia aj viacero jednotlivcov a ľudí, ktorí tieto financie veľmi potrebujú. Za predchádzajúce dva ročníky sa vyzbieralo na charitatívne účely od partnerov podujatia, ale aj návštevníkov a ich dobrovoľného vstupného približne 13 000 eur.

"V tejto chvíli ešte nemáme spočítanú presnú sumu. Už teraz však vieme povedať, že to bude viac ako vlani či predvlani. Je celkom reálne, že sa po prvý raz dostaneme až na päťciferné číslo," doplnil PR manažér AS Trenčín Martin Galajda. Do celkovej čiastky je potrebné zahrnúť aj celý výťažok zo vstupného do autobusu, v ktorom sa ešte vlani vozili hráči FC Barcelona ako aj zisk verejnej dražby dresov a iných suvenírov. Slovenský futbalový reprezentant a obranca anglického FC Liverpool Martin Škrtel napríklad vydražil za 200 eur dres "Mufuzákov" s ich podpismi, hoci od päťdesiatich eur už "prihadzoval" iba on sám. "Podujatie Hviezdy deťom by sme chceli organizovať aj naďalej. Už teraz myslíme na 4. ročník, ktorý by sa mal uskutočniť na budúci rok," dodal pre SITA Martin Galajda.

Autor: sita
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 12.6.2024

ASTV | Zostrih z finálového zápasu československého pohára

ASTV vám prináša zostrih z finálového zápasu Československého pohára proti AC...

Aktuálne 8.6.2024

Klub | Generálny manažér Rybníček o výmene trávnika

Proces výmeny hracej plochy Štadióna Sihoť odštartoval v priebehu tohto týždňa. Počas...

ASTV 5.6.2024

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca apríl

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite si...

ASTV 5.6.2024

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov mesiaca apríl

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety gól mesiaca. Pozrite si päť...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa